Заґратований Крим: чим довше в окупації, тим більше страждань

ВІЙНА
17.09.2021, 12:44
Заґратований Крим: чим довше в окупації, тим більше страждань
Фото: 5 канал

7 років перебування Кримського півострова у межах гібридного державного утворення під назвою РФ перетворили регіон на велику тюрму.

Про це йдеться в аналітичному матеріалі, підготовленого й оприлюдненого незалежним виданням журналістських розслідувань "Agents.Media".

Упродовж 2014-2021 років тимчасово окупований росіянами український Крим став мати найбільшу кількість політв'язнів у цілій Європі, обігнавши за цим показником навіть кадировську Чечню.

Тих чи інших переслідувань зі сторони путінського ґебістського режиму зазнають усі: українці, які не виїхали та не сприйняли окупацію; киримли (вони ж кримські татари – прим. ред.); представники релігійного об'єднання "Свідки Єгови"; незалежні журналісти та громадські діячі, яких Кремль підозрює у відсутності лояльності.

Але марно думати, що репресивна машина імперської Московії спрямована виключно на тих, хто публічно виявляє свою громадську позицію; дістається і простим людям: за будь-яке інакомислення жителів Криму викликають до відділків поліції та ФСБ РФ.

Відносно киримли репресії мають виключно сімейний характер, який властивий нащадкам ЧК-ОГПУ-МГБ-НКВД-КГБ – нерідко в одній родині заарештовують відразу батька і сина чи братів.

Прикметно, що окупанти навіть жінок переслідують, але поки адміністративно: їх штрафують за поодинокі пікети; відкривають провадження за дописи та їхнє поширення у соціальних мережах; затримують на вулицях тощо.

На сьогодні у сім'ях кримських татар зростає без батька 191 дитина, натомість 15 батьків і матерів померли, не дочекавшися звільнення своїх дітей з-за ґрат.

Утім, родини політв'язнів хоча б знають, що їхні рідні живі; набагато гірше тим, чиї близькі зникли безвісти.

Так, тільки впродовж 2014-2016 років у Криму зникли 44 людини, з них:

  • 19 викрадені й згодом відпущені спецслужбами Кремля;
  • 5 знайдені мертвими;
  • 4 згодом засуджені;
  • 1 викрадений і екстрадований;
  • 15 досі не знайдені.

Заґратований Крим: чим довше в окупації, тим більше страждань_1

Для тих, кого не можна притягнути у кримінальній справі, представники окупаційної адміністрації з подачі ФСБ РФ придумують інші, доволі витончені, методи впливу.

Одних публічно звинувачують у сексуальних домаганнях і наклепі, інших – у корупційних скандалах або ж участі у несанкціонованих мітингах.

Фактично, з кожним подальшим роком окупації судові рішення (по суті, незаконні вердикти – прим. ред.) за політичними статтями у Криму стають дедалі жорсткішими, у дусі сталінізму.

Наприклад, якщо трьом фігурантам першої групи "справи Хізб-ут Тахрір" із Севастополя дали по 5 років реального ув'язнення і лише одному – 15, то тепер більшість вироків за цими справами обмежується мінімум 13-19 роками колонії суворого режиму десь за Уралом.

Засуджені сьогодні до реального терміну ув'язнення 35 кримчан сукупно проведуть за ґратами майже 450 років, і кінця-краю репресіям на окупованому півострові поки не видно.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що незаконно затриманих російськими спецслужбами кримських татар у справі про "диверсії" на газогоні під Сімферополем катують до півсмерті.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Ворог навмисно завдає ударів по обласному центру козацького краю, оскільки розуміє, що захопити його вже не зможе, – лише знищити.
24 вересня, 07:50
Війна
У тимчасово окупованому селищі Кам'янка (колишній Більмак) Пологівського району російські війська свідомо обстріляли багатоповерхівку.
27 серпня, 08:34
Кримінал
Росіяни та їхні маріонетки з терористичного угруповання "ДНР" здійснюють шалений тиск на тих, хто лишився у зруйнованому Маріуполі.
24 серпня, 20:54
Війна
Інформаційний тероризм і масштабна пропаганда – чи не головні засоби у здійснені нинішньої агресивної війни росії проти нашого народу.
20 липня, 20:23
Війна
Є така професія – мирних людей убивати. Є така професія – терористів відмазувати.
30 червня, 15:14
Війна
Кремлівський бункерний щур не довіряє українським колаборантам і донецьким сепаратистам, тому віддав Приазов'я на відкуп кадировцям.
17 травня, 20:34