Захід бере під броньоване крило Вірменію

СВІТ
14.08.2024, 14:53
Захід бере під броньоване крило Вірменію
Фото: Kavkaz Center

Єреван досі входить до складу СНД і ОДКБ, але це не заважає дрейфувати у бік ЄС та НАТО. Баку з Анкарою вважають такі дії «провокацією».

Відомості про це оприлюднило одне із провідних кавказьких видань Caliber. Зазначається, що азербайджанська влада стривожена появою минулого тижня американського військового контингенту у Вірменії.

2 і 3 серпня із військових баз США у Румунії та на Близькому Сході до вірменського аеропорту «Звартноц» вилетіли 2 військові літаки Boeing C-17, що належать американським збройним силам. Поряд із бойовим вантажем доставлено й особовий склад.

Відповідно до секретної частини підписаного 5 квітня у Брюсселі документа, що передбачає військову співпрацю, Армія Вірменії отримала зброю нового покоління західного виробництва. Що саме надіслав Вашинґтон своїм партнерам в Єревані наводимо нижче:

  • снайперські гвинтівки;
  • прилади нічного бачення;
  • спеціальні засоби зв'язку;
  • бронежилети для спецпризначенців;
  • ударні мінідрони;
  • малогабаритні міни;
  • набої для автоматів.

Міністерство оборони Азербайджану занепокоєне такою модернізацією війська противника. Із відкритих джерел відомо, що надана зброя адаптована до місцевого рельєфу та воєнних умов, враховуючи наслідки багаторічного Карабаського конфлікту.

У Баку зауважують, що до «Звартноцу» після втечі росіян прибули кадрові військовослужбовці США переважно вірменського походження. Особовий склад оснащений формою Армії Вірменії та передислокований на військову базу у провінції Сюнік.

Також стало відомо, що на одному з двох літаків було доставлено спеціальні прилади, котрі відстежують траєкторії ракет та інших літальних пристроїв. Привезену апаратуру планують розмістити на південних рубежах поблизу з Іраном і Азербайджаном.

Опріч того медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що влада Вірменії звинуватила російські пропагандистські ресурси у веденні гібридної війни. Також дезінформацію ширять умовно опозиційні північнокавказькі медіа.

Читайте також:
Історія
13 лютого 2004 року у катарській столиці московити підступно вбили другого президента Чеченської Республіки Ічкерія. Він став мучеником.
13 лютого, 20:33
Світ
У лютому в Єревані розглянуть законопроєкт щодо вступу до Європейського Союзу. Попередню редакцію документа схвалили на початку січня.
26 січня, 19:58
Світ
Тегеран тисне на Єреван, погрожуючи ескалацією конфлікту. Європейський напрям режим аятол планує діяти на власний розсуд, як Ізраїль.
12 січня, 19:58
Політика
Громадяни вимагають проведення нових парламентських виборів та звільнення затриманих протестувальників.
04 січня, 18:25
Політика
Тбілісі, Кутаїсі й Батумі досі протестують. Владу у кавказькій країні перебрала проросійська мафія під проводом олігарха Бідзіни Іванішвілі.
30.12.2024, 14:52
Політика
Маємо проміжні висновки з революційної тактики, але не стратегії, що відсутня, на основі побаченого у грузинській столиці. Ситуація складна.
02.12.2024, 21:48