Захід має план, як не допустити КНР і РФ до підводних каналів передачі даних

ПОЛІТИКА
16.09.2024, 12:34
Захід має план, як не допустити КНР і РФ до підводних каналів передачі даних
Фото: Politico

Лідерам США з ЄС та НАТО варто готуватися до нового витка гібридного конфлікту проти автократій. В азійської «вісі зла» є певні козирі.

До такого висновку дійшли у редакції впливового західного видання Politico. Зазначається, що уряди у Вашинґтоні, Брюсселі та інших союзних столиць розробляють план підвищення безпеки підводних кабельних мереж, який включає витіснення китайських постачальників із проєктів розгортання.

Білий дім за підтримки Державного департаменту і Пентаґону готує «Нью-Йоркську спільну декларацію», котра має бути підписана на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 22-25 вересня. Держави-учасниці ЄС дали згоду на приєднання до декларації.

Комунікаційні кабелі передають величезні потоки даних у світі й необхідні для стабільного функціонування світової економіки. Але вони також уразливі перед загрозою перехоплення даних прямо з труб — хоча це складно і дорого — саботажу, коли кабелі перерізаються або пошкоджуються іншим чином, і перебоїв у ланцюжку постачання.

Відомо, що РФ бере участь у порушенні роботи та саботажі цих мереж ще від 2014 року, зазначають фахівці Пентаґону. Нещодавно посадовці ЦРУ і MI-6 заявили у розмові зі CNN та BBC, що спостерігають більш тривожну активність Москви.

Лідери країн, які підписали заяву, вимагатимуть від операторів мереж забезпечити безпеку ланцюжка постачання та захист даних, а також обмінюватися інформацією у разі інцидентів, йдеться у проєкті. «Нью-Йоркська спільна декларація» — це спроба закупити підводні кабельні мережі у компаній із країн-союзників, що повторює зусилля Заходу минулими роками щодо витіснення китайських компаній з 5G-інфраструктури.

Побоювання із приводу китайського обладнання викликані страхом, що китайські постачальники, що стрімко розвиваються, захоплять ринок. Хоча список конкурентів за підводні кабельні проєкти значний, основна боротьба часто розгортається між американським провайдером «SubCom», європейською «Alcatel Submarine Networks» і китайською «HMN Tech».

Контроль над ланцюжком постачання означає, що Захід залежатиме від технологій, які Китай може будь-якої миті припинити постачати. В іншому разі, комуністичний режим у Пекіні може наказати постачальникам порушити роботу кабелів.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», китайські та російські «тролі» роками інфікують американську демократію. Західним країнам категорично не вистачає фахівців у сфері кібербезпеки, що підвищує їхню вразливість.

Читайте також:
Війна
Гібридна війна загрожує НАТО серйозними втратами та дестабілізує Європу
03 січня, 10:13
Економіка
Внесені 16 грудня поправки ЄС до торгових обмежень спонукали діяти уряд альпійської держави. Швейцарський нейтралітет тріскається по швах.
25.12.2024, 21:49
Економіка
Канцлери Герхард Шрьодер та Анґела Меркель діяли не в інтересах своїх співгромадян. Монад чверть століття Берлін свідомо догоджав Москві.
15.12.2024, 18:41
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
15.12.2024, 12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06.12.2024, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21.11.2024, 14:45