Захід має план, як не допустити КНР і РФ до підводних каналів передачі даних

ПОЛІТИКА
16.09.2024, 12:34
Захід має план, як не допустити КНР і РФ до підводних каналів передачі даних
Фото: Politico

Лідерам США з ЄС та НАТО варто готуватися до нового витка гібридного конфлікту проти автократій. В азійської «вісі зла» є певні козирі.

До такого висновку дійшли у редакції впливового західного видання Politico. Зазначається, що уряди у Вашинґтоні, Брюсселі та інших союзних столиць розробляють план підвищення безпеки підводних кабельних мереж, який включає витіснення китайських постачальників із проєктів розгортання.

Білий дім за підтримки Державного департаменту і Пентаґону готує «Нью-Йоркську спільну декларацію», котра має бути підписана на Генеральній Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 22-25 вересня. Держави-учасниці ЄС дали згоду на приєднання до декларації.

Комунікаційні кабелі передають величезні потоки даних у світі й необхідні для стабільного функціонування світової економіки. Але вони також уразливі перед загрозою перехоплення даних прямо з труб — хоча це складно і дорого — саботажу, коли кабелі перерізаються або пошкоджуються іншим чином, і перебоїв у ланцюжку постачання.

Відомо, що РФ бере участь у порушенні роботи та саботажі цих мереж ще від 2014 року, зазначають фахівці Пентаґону. Нещодавно посадовці ЦРУ і MI-6 заявили у розмові зі CNN та BBC, що спостерігають більш тривожну активність Москви.

Лідери країн, які підписали заяву, вимагатимуть від операторів мереж забезпечити безпеку ланцюжка постачання та захист даних, а також обмінюватися інформацією у разі інцидентів, йдеться у проєкті. «Нью-Йоркська спільна декларація» — це спроба закупити підводні кабельні мережі у компаній із країн-союзників, що повторює зусилля Заходу минулими роками щодо витіснення китайських компаній з 5G-інфраструктури.

Побоювання із приводу китайського обладнання викликані страхом, що китайські постачальники, що стрімко розвиваються, захоплять ринок. Хоча список конкурентів за підводні кабельні проєкти значний, основна боротьба часто розгортається між американським провайдером «SubCom», європейською «Alcatel Submarine Networks» і китайською «HMN Tech».

Контроль над ланцюжком постачання означає, що Захід залежатиме від технологій, які Китай може будь-якої миті припинити постачати. В іншому разі, комуністичний режим у Пекіні може наказати постачальникам порушити роботу кабелів.

А проте, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», китайські та російські «тролі» роками інфікують американську демократію. Західним країнам категорично не вистачає фахівців у сфері кібербезпеки, що підвищує їхню вразливість.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45