Захід погрожує переслідувати кремлівських злочинців у всьому світі

ВІЙНА
03.12.2022, 13:27
Захід погрожує переслідувати кремлівських злочинців у всьому світі

Переслідування злочинів росії у зв'язку із загарбницькою війною проти України абсолютно необхідним

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила про рішучість Німеччини на всіх можливих рівнях та всіма доступними способами переслідувати організаторів та виконавців злочинів росії, у т.ч. і її керівництво, здійснені під час війни проти України, - повідомляє Радіо Свобода.

«На мій погляд, питання кримінальної відповідальності росії та її керівництва заслуговує на пильну увагу. Тому ми підтримуємо Міжнародний кримінальний суд, а також збирання різними юридичними відомствами доказів окремих злочинів, які перебувають у списку діянь, що порушують міжнародне право, як, наприклад, військові злочини та злочини проти людяності.

Саме для цього ми збираємо докази, щоб потім використати їх для звинувачення у різних процесах, наскільки це буде можливим», – сказала Бербок.

Глава МЗС ФРН зазначила, що в Раді безпеки ООН присутня не лише росія, а й інші країни з правом вето, які досі не є учасниками суду в Гаазі. Однак і вони виступили за те, щоби обговорити можливість кримінального переслідування злочинів росії. Йдеться, зокрема, про США.

«Я вважаю переслідування злочинів росії у зв'язку із загарбницькою війною проти України абсолютно необхідним. Для мене надзвичайно важливо тому зосередити увагу на складі злочину «віроломний напад на суверенну країну», складніший у юридичному розумінні, який пізніше було додано до загального списку» - заявила також Бербок.

Нагадаємо, що раніше Франція повідомила, що спільно з партнерами почала працювати над створенням спеціального трибуналу, який розглядатиме злочини під час агресії росії в Україні.

У повідомленні зовнішньополітичного відомства Франції сказано, що боротьба з безкарністю злочинів, скоєних росією в Україні під час повномасштабної військової агресії, є пріоритетом Франції.

"Ми мобілізували сили як для підтримки українського правосуддя, так і для Міжнародного кримінального суду, який має компетенцію проводити незалежні розслідування", - зазначив МЗС у заяві.

Французьке міністерство висловило сподівання, що винних буде притягнуто до відповідальності.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Кримінал
Земляки Адольфа Гітлера лишилися "гідні" справи ідеолога нацизму, ставши на бік російського агресора у війні проти України.
вчора, 13:32
Війна
Чи планує старий кремлівський бункерний щур, схибнутий на реконструкції Другої світової війни, спрямувати малечу на фронту, – нині невідомо.
28 січня, 18:37
Світ
росія і Білорусь спільно відповідатимуть за злочини в Україні, - рішення ПАРЄ щодо спецтрибуналу
26 січня, 14:25
Війна
За підрахунками СБУ, дії Олега Тимошина спричинили загибель 88 та поранення 240 мирних українців
24 січня, 15:16
Кримінал
Масову загибель біоресурсів у Каховському водосховищі у межах Запорізької, Дніпропетровської та Херсонської областей спричинили окупанти.
19 січня, 19:26
Війна
Європарламент закликає до створення міжнародного трибуналу щодо злочинів агресії росії та білорусі проти України
19 січня, 16:01