Західна преса нервує через імовірне звільнення Залужного

ПОЛІТИКА
06 лютого, 21:47
Західна преса нервує через імовірне звільнення Залужного
Фото: УНІАН

Європейські та американські засоби масової (дез)інформації наситилися українськими джерелами. «Інсайдери» Банкової лякають катастрофою.

На тижні один поперед одного видання — від Financial Times до Bloomberg — випустили низку критичних статей, в яких закликали Володимира Зеленського опанувати себе й за жодних обставин не звільняти з посади головнокомандувача Збройних Сил генерала Валерія Залужного. Нібито західні партнери побоюються потенційних потрясінь, що насуваються.

Зеленський публічно дав зрозуміти, що має намір «перезавантажити військове та цивільне керівництво України». В Офісі Президента на вулиці Банковій стверджують, що таким чином начебто «буде активізовано бойові дії проти росії», хоча за відсутності ротації військовиків та браку снарядів на це не варто сподіватися.

«Ми розмірковуємо над необхідністю перезавантаження, це буде новий початок. У мене на думці щось серйозне, йдеться не про окрему людину, а про спрямування всього оновленого керівництва країни», — заявив Зеленський в інтерв'ю італійському суспільному мовнику RAI 1.

Однак на Заході сприймають плани Зе-команди вкрай негативно. За спостереженням британської газети Financial Times, лідери неназваних держав-учасниць ЄС, і вочевидь США, які виділили Києву військову допомогу, особливо стурбовані можливою внутрішньополітичною катастрофою в Україні.

Генерал Залужний має величезну популярність та авторитет, як серед українських солдатів, так і серед населення загалом. Його відставка/звільнення може призвести до негативної реакції у критичний для Києва момент, коли національна єдність має вирішальне значення, що на Банковій постійно ігнорують.

Станом на сьогодні в російсько-українській війні знову настає переломний момент: армія РФ почала 2024 рік із безпрецедентних ударів на всій протяжності фронту, а також прагне придушити протиповітряну оборону України. Натомість ЗСУ нарешті здобули більшу частину озброєнь від західних партнерів, хоча «снарядний голод» досі відчувається.

Водночас Україна все ще чекає на життєво важливу військову та фінансову допомогу у розмірі $60 мільярдів від уряду США. Минулого тижня лідери ЄС погодили 4-річний пакет фінансової допомоги у розмірі €50 мільярдів, але у блоці все ще точаться суперечки щодо військового фінансування.

«Криза у військовому та політичному керівництві України може викликати ще більше суперечок в американському Конґресі — раніше республіканці із Палати представників уже заявляли, що не підтримають спонсорування України. Члени цієї партії наполягають, що Вашинґтон надав Києву достатньо коштів. Залишається незрозумілим, кого Зеленський хоче поставити на місце Залужного.

Наші джерела відзначають серед кандидатів командувача Сухопутних військ ЗСУ генерала Олександра Сирського (фаворита президента, якому не довіряють більшість українських солдатів через совєцьку тактику ведення війни) і амбітного голову військової розвідки Кирило Буданова. Очільник ГУР ефективно справляється зі своєю роллю, але не має досвіду командування армією, як Залужний чи Сирський. На Заході Буданова недолюблюють», — йдеться на шпальтах Financial Times.

Ще більш песимістичними виступило впливове американське бізнес-видання Bloomberg, порадивши Зе-команді відкласти внутрішні політичні суперечки та зосередитися на питаннях безпеки. Дарма, що самозакоханий «президент Голобородько» не зважатиме на ці заклики, бо собі на умі.

«Звільнення Залужного завдало б шкоди й без того ослабленому моральному духу на фронті. Якщо Зеленський не знає чогось великого, чого не знає решта світу, він повинен відкинути свої розчарування та налагодити стосунки [із Залужним — прим. ред.]. Президентові України варто зосередитися на лобіюванні постачання західної зброї, а не на звільненні головнокомандувача ЗСУ. Навіть найталановитіші генерали можуть зазнавати невдач у війні, особливо, коли вони не мають достатньо ресурсів для проведення операцій, як це сталося із літнім контрнаступом.

Крім того, зараз для України настав найнебезпечніший час після початкового періоду війни: артилерійські снаряди закінчуються, протиповітряна оборона також не має великих запасів ракет, а українські виробники зброї не можуть зрівнятися у темпах з російським ВПК. Зеленському варто довго подумати про потенційну ціну заміни командувача, якого так поважають його війська, бо якщо мова йде про заздрість, то святкувати будуть лише у Москві», — повідомило видання Bloomberg.

Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» наголошує, що усунення Залужного від командування військами неминуче точно призведе до деморалізації ЗСУ, дискредитації влади в країні та підриву політичного впливу президента Зеленського. Цього не помітить тільки сліпий!

Читайте також:
Історія
Історичну гору Лисківка у селі Буша, що на Вінниччині, продали на аукціоні для видобутку надр.
08 квітня, 15:02
Історія
Що ховає нащадок останнього гетьмана України? Як хлопці, що були пастушками зробили шалену кар’єру та пробилися до влади?
30 березня, 17:42
Війна
«Все те добре, що добре для блага, сили й розвитку нашої нації; все те зле, що цю силу й розвиток послаблює».
20 березня, 15:35
Позиція
Вони просто хочуть, як вампіри, випити останню кров з країни, яка вже майже впала, знекровлена.
10 лютого, 16:28
Економіка
«Слуги неукраїнського народу» не працюють на перемогу і відновлення, їхня мета — руїна. Ось, чому Банкова атакує незалежний бізнес.
29 січня, 08:34
Опінії
Навіть один проєкт може змінити настрій і економіку окремо взятого мегаполіса з негативу на позитив.
20.11.2023, 08:22