Залежність від планшетів викликає спалахи гніву у дітей

14 серпня, 06:08
Залежність від планшетів викликає спалахи гніву у дітей

Найгірший стан справ у дошкільнят. Часте «залипання у блакитних екранах» підвищує їхню схильність до прояву гніву та фрустрації.

Нове дослідження, здійснене в Канаді, показало, — використання дітьми планшетів, смартфонів і телевізорів погіршують психіку малечі. Своїми результатами команда медиків поділилась у галузевому виданні Journal of the American Medical Association Pediatrics.

У батьків з'являється все більше спокуси використовувати технології для контролю поведінки дітей. Найчастіше заспокоїти непосидючого хлопчика чи примхливу дівчинку виявляється простіше за допомогою сучасних пристроїв, які буквально засмоктують із головою.

Фахівці з освіти, дитячої психіатрії та медицини провели спільне дослідження, що показало, як використання планшетів дітьми у 3,5 роки сприяло більш вираженим спалахам гніву та прояву фрустрації у віці 4,5 року. Науковці також опитали батьків дошкільнят, а потім повторювали анкетування двічі з інтервалом в 1 рік.

Загалом в експерименті взяли участь батьки 315 дітей у Канаді впродовж 2020-2022 років, тобто під час коронавірусної пандемії. Піддослідні відповідали на питання, скільки часу дитина проводить за планшетним комп'ютером (смартфони та інші пристрої не розглядалися), як реагує на заклики піти спати.

Ступінь вираженості реакції у таких ситуаціях батьки оцінювали у балах від 0 до 7. Опитування показало, що діти віком 3,5 року користувалися планшетами в середньому 6,5 години на тиждень (трохи менш як годину на день), у віці 4,5 року середнє значення екранного часу збільшувалося до 6,7 години на тиждень, а 5,5 року — до 7 годин.

Діти, які проводили більше часу із планшетом у 3,5 роки, виявляли гнів більш виражено у 4,5-річних. Учасники дослідження, чиє екранне час було на 1,2 години на день вище за середнє, виражали гнів на 22% сильніше; при цьому у віці 5,5 років вони виявилися схильні витрачати ще більше часу за гаджетами, у середньому на пів години довше.

«Таким чином, нам вдалося з'ясувати, що використання планшетів і смартфонів у ранньому віці може підвищувати схильність дитини до прояву гніву та фрустрації. Хоча ґаджети ніби й допомагають сучасним батькам краще справлятися з дітьми, варто пам'ятати, — така дія може впливати на розвиток психіки та емоційного інтелекту дитини», — підсумовують науковці.

Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що популярність комп'ютерних і on-line ігор зростає у всьому світі. Серед шанувальників не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.
11 листопада, 21:49
Життя
Хутрові звірі опинилися під загрозою знищення. Науковці стверджують, що рідкісні ссавці є носіями мутованих аналогів COVID-19.
10 вересня, 19:22
Життя
У Гонконґу розробили засіб для лікування раку носогорла. Він знищує мутовані й впливає на імунні клітини, провокуючи боротьбу із хворобою.
26 червня, 06:09
Життя
Комахи мають надзвичайну чуйність нюхових нейронів. Медоносних бджіл можна використовувати для розробки нових засобів ранньої діагностики.
16 червня, 17:30
Життя
У новому дослідженні взяли участь 9065 осіб. 19,5% із них скаржилися на психотичні розлади, 11,4% — на депресію, 9,7% — на тривожний розлад.
02 червня, 07:51
Життя
Внутрішньо людські жирні кислоти причетні до етіології депресивних розладів. Однак вживання ω-3 допомагає стабілізувати психічний стан.
31 травня, 06:07