Замість формування нових, краще доукомплектувати наявні бригади ЗСУ

ВІЙНА
03.09.2023, 18:14
Замість формування нових, краще доукомплектувати наявні бригади ЗСУ
Фото: Останній Бастіон

Якщо весь Генеральний штаб чи хтось із генералів воліє закидати російських окупантів українським "гарматним м'ясом", то це поганий план.

Таку думку з приводу формування у Силах оборони України нових бригад із щойно мобілізованих громадян висловив військовослужбовець Національної гвардії Роман Пономаренко, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Будучи учасником бойових дій, на основі власного досвіду він стверджує, що наразі передові підрозділи потребують не просто "одноденного піхотинця", але мотивованих і вишколених воїнів, які не загинуть ще до потрапляння "на нуль".

Доволі слушно нацгвардієць пропонує вищому військовому командуванню України зосередитися на процесі доукомплектування наявних бригад не тільки якісним західним озброєнням, а й натренованим особовим складом, який не вчора наловили на вулицях.

«На мій погляд, формування нових частин, яке у нас часто анонсується, в сучасних умовах є малоефективним. Бо для них немає ні досвідчених офіцерів, ні толкових сержантів, ні часу на нормальний вишкіл. Відповідно, рівень підготовки таких частин буде низький, а мотивація – ще гірша. І навіть якщо їх озброять найкращою зброєю, то це все одно не допоможе. Досвід літньої кампанії 2023 року це переконливо доводить.

Що ж зробити натомість? Не штампувати нові частини, а поповнювати та озброювати вже наявні бойові бригади. Які мають досвід і традиції, і потерпають від нестачі особового складу, озброєнь і боєприпасів. У таких бригадах зберігається кадровий кістяк, і прослойка бойових командирів та бійців.

Традиції теж багато вартують. Тому мобілізовані у них мають значно більше шансів вижити, ніж у повністю з нуля сформованому підрозділі, яким командує недосвідчений командир. І сучасну зброю там використають зі значно більшою ефективністю», – висловився Роман Пономаренко.

А проте, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що українські ресурси війни тануть на очах, особливо людські, оскільки є невідновлюваними у короткостроковій перспективі.

Замість формування нових, краще доукомплектувати наявні бригади ЗСУ_1
Читайте також:
Опінії
Українська армія на силу воює тими людьми, які до неї вступили. Цивільні мусять обирати — ставати на захист Неньки чи опинитися в окупації.
02 квітня, 13:48
Війна
У зв'язку з таненням людських ресурсів Україні буде тяжко не те що перемогти, а й встояти. Треба негайно змінювати підхід до ведення боїв.
25 лютого, 19:02
Опінії
Дивімося на речі реалістично: Москва сама не впаде, ніколи такого не було. А тому, мусимо чимдуж підштовхнути падаючу у труну недодержаву.
21 січня, 11:15
Війна
Бійці «Інтернаціонального Легіону» — контрактники. Але як і українці, вони відважно воюють, отримують поранення і гинуть за Україну.
12.11.2023, 16:12
Опінії
Ворог збирається грати в довгу. Готується воювати роками, реалізує виробничу програму озброєнь, розраховану на роки вперед.
29.10.2023, 13:25
Опінії
Історія знає безліч прикладів, коли почесний призов чоловіків замість перемоги наближав поразку. Чи розуміють це в Україні та на Заході?
23.08.2023, 16:49