Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник

ПОЛІТИКА
20 травня, 21:38
Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник
Фото: Останній Бастіон

Мало хто знає, але більшовики "прикрили" бовваном свого "м'ясника" Ніколая Ватутіна могилу свідомого українця у Маріїнському парку.

Про це повідомила директорка Центру досліджень визвольного руху та вітчизняна журналістка Дарка Гірна, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За її словами, Федь Черник, якому поки що навіть немає пам'ятної таблиці в центрі Києва, є справжнім обличчям нашої незалежності здобутої ще 100 років тому у кривавій борні проти російських загарбників.

«Мій колега – історик Юрій Юзич каже, що його та інших січовиків поховали у цинкових гробах, тому можна встановити точне місце поховання. Федь Черник – чарівний українець, легенда армії УНР, і тоді про нього знала кожна українська дитина. Але його могилу більшовики стидливо "прикрили" Ватутіним у Маріїнському парку. Це вражаюче, як вичистили нашу національну пам'ять.

Але іменем Черника маркували панцирники Армії УНР, називали військові частини та пластові курені... Про нього писали вірші, прозу і пісні. Він загинув під Мотовилівкою у 1918 році, разом із побратимом Миколою Загаєвичем. Повів січових стрільців у бій, коли було ясно, що гетьман Павло Скоропадський безнадійно зв'язався з росіянами. Той бій січовики у результаті виграли, гетьман втік, Директорія відбила Київ, але не надовго», – зазначила Дарка Гірна.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що у нашій історії травень завше був місяцем, сповнений трагічних і водночас героїчних подій, пам'ять про які маємо передавати нащадкам.

Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник_1
Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник_3
Замість ката Ватутіна має стояти український герой Черник_5
Читайте також:
Некролог
Уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку.
28 травня, 18:25
Політика
Жителі Туманного Альбіону вкотре продемонстрували, що вони завжди перебувають на боці світла, в авангарді сил добра і творення.
25 травня, 20:18
Політика
27-й за обрахунком захід відбудеться 17-18 червня у Черкаській області; там, де на початку минулого століття вирував повстанчий рух.
16 травня, 17:01
Світ
Сіоністська держава Ізраїль постала у межах підмандатної британської території Палестини. Але євреї становили разючу меншість.
15 травня, 17:42
Політика
Сумнозвісний "народ книги" полюбляє звинувачувати всіх на світі в антисемітизмі й водночас не цурається практикувати українофобію.
28 квітня, 18:35
Полтава
Чиновникам, депутатам і більшості громадянам слід перш за все переосмислити вітчизняну історію, але аж ніяк не робити поспішних помилок.
25 квітня, 19:54