Зе-влада не виявляє жодної поваги до всесвітньо відомого подвигу полку «Азов»

Опінії
14 липня, 19:23
Зе-влада не виявляє жодної поваги до всесвітньо відомого подвигу полку «Азов»
Фото: Facebook

Скільки має загинути бійців "Азова", щоби тактична група у складі Збройних Сил України почала отримувати бойові виплати?..

Журналіст, оглядач

У складі ЗСУ з самого початку війни воює тактична група "Азов". Два місяці вони воювали як добровольці, з травня вони оформлені на службу, але чомусь позбавлені бойових виплат.

Результати бойової роботи за травень-червень згідно з даними, офіційно підтвердженими військовим командуванням:

  • знищено 56 російських військовослужбовців, підтверджених засобами об'єктивного контролю;
  • захоплено у полон 7 російських військовослужбовців, передані у відповідні спецслужби;
  • захоплено як трофей 2 БМП-2 та 1 танк Т-64 ЗС РФ, які взяті на озброєння ЗСУ;
  • знищено – 2 танки, 1 САУ, 1 гелікоптер Мі-28, 1 бронеавтомобіль, 3 заправники пальним;
  • підбито 4 танки, 7 одиниць легкої бронетехніки, 4 РСЗВ "Град";
  • звільнено два населених пункти;
  • відбиті усі атаки противника, на жодному напрямку підрозділ не відступив;
  • при виконанні бойових завдань загинуло у бою 12 бійців, 136 поранено.

Саме зі складу тактичної групи ЗСУ "Азов" 72 бійці добровільно вирішили вилетіти на гелікоптерах у березні до Маріуполя, і стали єдиним підкріпленням оточеному гарнізону за 85 діб оборони міста. Більшість із цих Героїв загинули, інші у полоні.

Я писав, що на знак поваги до героїзму та неймовірної боєздатності "Азова" керівництво держави мало б створити штурмову бригаду "Азов" у складі ЗСУ, спеціально для наступальних дій, для звільнення нашої землі, для повернення Донбасу, Маріуполя, Криму. Не створили, хоча є кадри, є вмотивовані командири та реальні результати.

Але на жаль, ніякої поваги до всесвітньо відомого подвигу "Азова" нема. Ніби не потрібні під час війни вмотивовані з'єднання, здатні до виконання найризикованіших завдань.

І навіть бойові виплати тим, хто гідно б'ється на фронті та гине за наше майбутнє у загальному порядку отримати неможливо. Люди йдуть у бій не за гроші, звичайно...

Але які ще подвиги мають зробити "азовці" та скільки ще має загинути, щоб держава почала ставитись до них хоча б з тією повагою, як до інших військовослужбовців?
Читайте також:
Політика
Комуністичний Китай досі лишається найбільшим партнером України в Азії, хоча давно мав би перейти у розряд потенційних ворогів.
26 вересня, 20:54
Опінії
Перерозподіл бюджетних видатків на користь оборони і скорочення решти витрат під час війни – неминуче і необхідне.
17 вересня, 18:14
Політика
Тому те, що його досі немає в Україні – це справжня катастрофа для вітчизняної освітньої системи, особливо під час війни.
05 серпня, 17:34
Опінії
Вітчизняні спеціальні служби потребують цілковитого реформування, а не показової для західних партнерів ротації калік-корупціонерів.
20 липня, 08:18
Опінії
Серед чиновників Міністерства освіти та науки України панує "дух українофоба" Дмитра Табачника. І це попри 129 добу 8-річної війни з росією!
02 липня, 18:22
Опінії
Чиновники-корупціонери з можновладцями вирішили скористатися війною, аби "позазахищати" чергові дисертації з права. O tempora, o mores.
14 червня, 18:12