«Зелена» монобільшість взялась утискати права іноземних волонтерів

ПОЛІТИКА
12 жовтня, 09:47
«Зелена» монобільшість взялась утискати права іноземних волонтерів
Фото: Zmina

Україна може залишитися без допомоги закордонних волонтерів; Верховна Рада готується ухвалити відповідний законопроєкт.

Про дискримінаційні потуги Зе-команди повідомили вітчизняні правозахисники під час пресконференції у Києві, передає аґенція "Останній Бастіон".

За словами координатора Центру демократії та верховенства права Анни Ісічко, з кожним роком волонтерська діяльність в Україні стрімко посилюється, але Кабінет міністрів вирішив її суттєво обмежити.

«Один із ключових ризиків проєкту закону №4521 – подвійна перевірка іноземців, які вже перебувають на українській території. І перевіркою буде займатися саме Мінсоцполітики, хоча такі функції непритаманні йому. Законопроєкт передбачає зміну процедури залучення волонтерів: з повідомної на дозвільну», – зазначила Анна Ісічко.

Станом на сьогодні громадські організації для залучення іноземців чи осіб без громадянства до волонтерської діяльності лише інформують компетентні органи про це.

Відтак, у разі, якщо проєкт закону ухвалять, то потрібно буде отримувати дозвіл у Міністерстві соціальної політики, а самих волонтерів перевірятимуть у Міністерстві внутрішніх справ та Службі безпеки України.

«Ми звернулися до ДМС, СБУ та поліції із запитом надати роз'яснення, але відповіді по суті не було. Тобто, держава або приховує від нас дані, або їх взагалі немає. Тому, скоріш за все, ці твердження необґрунтовані. Цей законопроєкт не запобігатиме неконтрольованій трудовій міграції», – прокоментував ситуацію юрист організації "Восток-SOS" Даніїл Попков. 

Натомість народний депутат Роман Лозинський, який є волонтером у "Пласті" понад 10 років, зауважив, що вказаний проєкт закону треба повністю змінювати, бо він є шкідливим і відверто дискримінаційним.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що команда нашого медіаресурсу продовжує активності на вістрі добротворчості та волонтерства.

вибір редакції
Читайте також:
"Гарант", очільник його офісу на Банковій та "слуги народу" не планують відповідати за неподання неправдивої інформації в декларації.
27 вересня, 10:36
Мережею відеокамер зовнішнього стеження та нагляду невдовзі вкриють всю територію Кременчуцького району.
03 вересня, 09:59
А у нас: Аваков в Італії, а Татаров керує з Банкової
31 липня, 15:05
Соратник Кадирова збирає данину у Москві.
15 липня, 22:27
Зе-"реформатори" продовжують планомірно нищити вітчизняну систему освіти, до процесу вже залучили орґани місцевого самоврядування.
14 липня, 11:53