Зеленський продовжує покривати злочинця Татарова

ПОЛІТИКА
17.10.2022, 12:25
Зеленський продовжує покривати злочинця Татарова

Президент продовжує покривати корупцію власного оточення

Справа "Укрбуду" є найскандальнішою за останні три роки. Не тільки тому, що йдеться про розкрадання квартир для Нацгвардії, а й через те, що виявилось, що до хабарів був причетний нинішній заступник голови ОП Олег Татаров, - повідомляє Цензор.НЕТ.

У 2020 році, коли колишній голова "Укрбуду" Максим Микитась потрапив до СІЗО, він дав НАБУ свідчення проти Татарова. Це викликало величезний резонанс у суспільстві, але попри це Татаров не тільки не втратив посади, а провадження, де він фігурував, було забране в НАБУ, і справа була фактично знищена через суди не без участі нинішнього заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

І от в розпал російської агресії Микитась заявляє, що повернув собі контроль над Укрбудом, а в цей час у ЗМІ з’являються повідомлення, що ДБР веде провадження проти Дмитра Федотенкова та Олега Майбороди, яких Микитась свого часу звинуватив у рейдерстві.

Оскільки Цензор.НЕТ стало відомо, що відбувається все це не без участі Олега Татарова, то видання вирішило поговорити про новий виток конфлікту навколо "Укрбуду" з Олегом Майбородою.

УНАСЛІДОК ТИСКУ НА ЗАКОННИХ ВЛАСНИКІВ КОМПАНІЇ З БОКУ МИКИТАСЯ У ВИГЛЯДІ ПОГРОЗ ТА ПІДКУПІВ, ВОНИ ВІДМОВИЛИСЬ ВІД СВОЇХ ПРАВ

- Декілька тижнів тому Максим Микитась заявив, що повернув контроль над "Укрбудом". Водночас госпсуд Києва слухає справу про банкрутство компанії, а ви

фігуруєте у кримінальних провадженнях. Можете пояснити, що відбувається з "Укрбудом"?

- 2 жовтня 2019 року було здійснено продаж корпоративних прав "Укрбуд девелопмент" за наказом Микитася М. В. Він узгодив та дав доручення щодо оформлення цієї угоди.

Згодом Микитась змінив свою позицію щодо цього та вирішив скасувати це своє рішення, але не маючи для цього законних підстав, став домагатись корупційним шляхом вирішити це питання в Комісії з цінних паперів, Міністерстві юстиції та залучаючи "чорних" реєстраторів. Незважаючи на це, угоду не було скасовано, оскільки вона була і залишається повністю легітимною.

На цьому він не зупинився. У квітні 2021 року саме ДБР (а не поліція) за зверненням Микитася зареєструвало кримінальні справи проти мене та низки інших осіб, звинувачуючи в незаконному переоформленні корпоративних прав "Укрбуд девелопмент". Ці справи не мали розвитку до липня 2022 року – часу зміни керівництва СБУ, ДБР та Генерального прокурора (ці люди підпорядковані Татарову – заступнику голови Офісу Президента).

На сьогодні на мене і не тільки здійснюється тиск з боку ДБР та Генеральної прокуратури за вказівкою Татарова, який допомагає Микитасю, бо той має на нього компрометуючі дані (з часу спільної діяльності).

Щодо корпоративних прав "Укрбуд девелопмент", то в результаті тиску на законних власників компанії з боку Микитася у вигляді погроз та підкупів, вони відмовились від своїх прав і, в такий спосіб, право власності на компанію було переоформлено на Микитася.

- Власне, Микитась вас усі ці роки звинувачував у рейдерстві. Чи могли б ви розповісти свою версію, що відбувалося на той час із компанією?

- Хочу почати з юридичних питань щодо своїх повноважень та контролю над компанією.

Починаючи з 2014 року власником "Укрбуд девелопмент" була шотландська компанія "Базерт девелопмент", кінцевим бенефіціаром та довіреною особою на території України зі всіма повноваженнями був я.

У 2017 році бенефіціара було змінено на пані Левінець та підписано трастову угоду між нею та Микитасем. про те, що Левінець діє в інтересах Микитася. Це було зроблено тільки з метою купівлі акцій "Промінвестбанку" Микитасем.

Водночас, я залишався довіреною особою зі всіма повноваженнями відповідно до довіреностей, наданих мені Левінець. Останні були підписані та апостильовані, тобто оформлені як зазвичай до того, 09 квітня 2019 року.

Отже, 02 жовтня 2019 року, на момент продажу корпоративних прав "Укрбуд девелопмент" з "Базерт девелопмент" я діяв відповідно до чинної довіреності.

- Ви кажете, що у 2017 році він збирався купувати "Промінвестбанк", але на той

момент він уже був народним депутатом від БПП та не міг керувати бізнесом.

- Він і не керував, Микитась уклав угоду з польською компанією на управління.

ТАТАРОВ ЗАКРИВАВ СПРАВИ ДО СТРУКТУР КОМПАНІЇ З БОКУ МВС

- Коли у 2014 році Микитась взяв на роботу Татарова, він якось узгоджував це рішення з вами, пояснював необхідність його залучення?

- Щодо персоналу, який Микитась залучав до роботи, то це були тільки його рішення, він зі мною їх не погоджував.

Що стосується Татарова, то його взяли до компанії "Укрбуд" тільки для вирішення певних неюридичних питань.

Як і більшості працівників керуючого складу компанії, Микитасю потрібні були люди, які в змозі вирішувати специфічні питання нефахового напрямку. Так, Татаров мав змогу вирішувати всі питання із силовими структурами, Генеральною прокураторою, Антимонопольним комітетом і судами різних ланок, що він і робив, отримуючи за це певну винагороду.

Перше. Завдяки Татарову Микитась на вигідних для себе умовах підписав інвестиційні угоди на будівництво житла на землях МВС, а саме проєкти: пр. Перемоги, 109; вул. Кутузова, вул. Зарічна.

По-друге, Татаров закривав справи до структур компанії з боку МВС.

Третє. Татаров закривав питання з Антимонопольним комітетом щодо Чорнобильських проєктів та Шулявського мосту.

Четверте. Він вирішував питання в судах.

Деякі подробиці щодо діяльності Татарова та Микитася були мною передані під час недавнього допиту, який був зі мною проведений, до правоохоронного органу, єдиного із існуючих в Україні, якому я довіряю. Також я передав документи з підписом Татарова, що підтверджують факт отримання грошей від Микитася в 2014-2019 роках на вирішення корупційних питань.

Зеленський продовжує покривати злочинця Татарова_1

- Якщо читати інтерв'ю Микитася Цензор.НЕТ, яке він дав у 2020, то там він говорить про змову, яка виникла у вас, Федотенкова, Якусевича, Майбороди, Мармиша, про план вивести його з бізнесу. Через що між вами стався конфлікт?

- Я працював з Микитасем з 2008 року. Ми постійно розвивались, росли. Починали з невеликих об’єктів житлової інфраструктури, а в 2019 році в стані будівництва було вже 26 об’єктів.

Після обвинувачень НАБУ щодо обміну квартир для Національної Гвардії в "Укрбуд девелопмент" почались проблеми. Обігових коштів стало вкрай недостатньо для завершення чинних проєктів. Крім цього, на той час Микитась брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради, витратив на це 6 млн доларів, але програв.

Узагалі, у цей період Микитась витрачав великі суми, як-от на купівлю акцій Метробуд, на входження до проєкту будівництва Русанівського мосту та інші.

Одночасно з цим почався тиск на компанію та особисто Микитася з боку Офісу Президента через силові структури.

Цілком закономірним у таких справах стало питання загрози виконання зобов'язань "Укрбуд девелопмент" перед інвесторами. А я мав особисті зобов’язання перед інвесторами та кредиторами як Генеральний директор, і стало зрозумілим, що Микитась, щоб вигородити та вивести себе з-під тиску правоохоронних органів, вирішив звинуватити саме мене в усіх проблемах, що склалися. Назрівав конфлікт.

У цій складній ситуації Микитась поводився неадекватно, не ухвалював жодних рішень щодо поліпшення справ, мало того, почав звинувачувати всю команду в розкраданні, застосовуючи як фізичний тиск, так і моральний (наприклад, детектор брехні).

Усе це призвело до того, що на початку вересня інвестори звернулись до президента щодо втручання в ситуацію з "Укрбуд".

Уся команда працювала на знаходження шляхів виходу з цієї кризи. За результатом спільної роботи керівництва, наприкінці вересня, Микитась ухвалив рішення передати 50 % бізнесу Дмитру Федотенкову для фінансового оздоровлення компанії. Це було його рішення. Результатом стало підписання 2 жовтня 2019 року угоди про продаж корпоративних прав "Укрбуд девелопмент".

МИКИТАСЬ ЗАВЖДИ ШУКАВ ВИХОДИ НА КОРУМПОВАНИХ ЧИНОВНИКІВ, ЯКИХ БИ ВІН ЗАСТОСОВУВАВ ДЛЯ СВОГО ЗБАГАЧЕННЯ. ПОЧИНАЮЧИ З АЗАРОВА, КРАВЦЯ ТА ЛЬОВОЧКІНА

-Чесно кажучи, у 2019 історія Микитася здавалась з’ясуванням стосунків команди Зеленського з командою Петра Порошенка, а ваш колишній партнер для ЗМІ був відомий як наближений до Ігоря Кононенка. Це відігравало якусь роль?

- Микитась завжди шукав виходи на корумпованих чиновників, яких би він застосовував для свого збагачення.

Починаючи з Азарова, Кравця та Льовочкіна часів Януковича, Кононенка, Березенка часів Порошенка.

Його дії з підкупу депутатів Київради, а саме фінансування їхньої передвиборчої кампанії та щомісячні виплати як "своїм" депутатам, так і членам Земельної комісії Київради, давали змогу набувати прав на забудову тих чи інших проблемних ділянок.

Так, на корумпування ДАБІ, яку контролював Столар, для отримання містобудівних умов і обмежень, дозволів на будівництво, сертифікатів готовності будівництва Микитась витратив понад 9 млн доларів.

За тісного спілкування Микитася з Кононенком було безкоштовно відремонтовано офіс БПП (Блок Петра Порошенка) на вул. Лаврська вартістю 3 млн доларів, що принесло Микитасю контракти на будівництво військових складів на 1 млрд грн.

Микитась активно працював на Чорнобильській АЕС, при цьому корумпуючи як ексдиректора АЕС Грамоткіна, так і заступника директора НАЕК Орлова, якому Микитась передав три квартири та грошові кошти (розслідувало НАБУ та направлено до ВАКС).

До речі, ви не задумувались, звідки в Микитася з’явились гроші на початку 2020 року, коли він зібрався летіти до Лондона?

- Я не думала про це …

- У мережі "Інтернет" можна знайти відео наради в НАЕК Енергоатом із запуску ядерного сховища на Чорнобильській АЕС - про це була програма "Схеми" - на якій генеральний директор "Атомпроектінжиніринг" Божко звинувачує підрядників будівництва у викраданні державних коштів – сотні мільйонів доларів. Вартість будівництва завищується та левова частина дістається Микитасю.

Наразі ці державні кошти Микитась витрачає на корумпування правоохоронних органів задля помсти мені особисто та підтримки його історії про "рейдерський захват" його компанії.

- У силу наших життєвих обставин мене ще цікавить доля воєнних складів, наскільки я розумію, вони так і не були збудовані?

- Так, військові склади так і не збудуванні. Гроші – в сумі 300 млн грн Микитась вивів на власні потреби, серед іншого і на вибори до Верховної Ради.

Цю справу спочатку розслідувало ДБР, де його прикривав Татаров, а наразі справу веде НАБУ. До речі, в рамках цієї справи я також давав показання та передав бухгалтерські документи, які підтверджують крадіжку 90 % бюджетних грошей. Сподіваюсь, що Микитася притягнуть до відповідальністі.

Зеленський продовжує покривати злочинця Татарова_3

МИКИТАСЬ ПЕРЕДАВ ХОЛОДОВУ НА КОМПАНІЮ "СЛУГ НАРОДУ" 1 МЛН 200 ТИС. ДОЛАРІВ, "БАТЬКІВЩИНІ" ПЕРЕДАВ 500 ТИС. ДОЛАРІВ

- Я би уточнила про мільйони на вибори. Куди саме вони пішли? Не тільки ж на округ на Чернігівщині? Чи також мова про ті гроші, які Микитась сам визнав, він передавав через Холодова на кампанію "Слуг народу"?

- І не тільки. Він передав Холодову на компанію "Слуг народу" 1 млн 200 тис. доларів, "Батьківщині" передав 500 тис. доларів. Також іншим майбутнім представникам влади передавались незначні суми (до 100 000 доларів), про що також маю документальне підтвердження.

- Чесно, я давно в журналістиці, але так мені сірі каси ще не презентували. Не дивно, що після цього в "Укрбуду" виникли проблеми з грошима для будівництв. Я так розумію, що у вас з Микитасем були розбіжності і в кого брати гроші для інвестицій і перекриття браку коштів? До кого ви звертались?

- Спершу вели перемовини з Кучером, але виникло багато питань і умов. Тоді Федотенков, як партнер Микитася в деяких проєктах, запропонував свою участь у допомозі з добудови об’єктів "Укрбуд девелопмент". Як наслідок, Микитась з Федотенковим підписали угоду про інвестування та участь у бізнесі "Укрбуд". Текст угоди розробляв Татаров.

Але, як я казав, згодом Микитась відмовився від виконання цієї угоди і почав перешкоджати її реалізації та добудові об’єктів.

У таких умовах компанія була вимушена звертатись до забудовників Києва щодо добудови об’єктів "Укрбуду". Зрештою, було досягнуто домовленості передати всі недобудови до Київміськбуду, що було погоджено з РНБО та Президентом України.

Зараз, розуміючи характер та настрої Микитася, маю занепокоєння щодо подальшої роботи "Київміськбуду" з добудови об’єктів "Укрбуду". Розумію, що його не цікавлять проблеми інвесторів, а винятково свої амбіції та корисливі мотиви.

- Микитась у своєму інтерв'ю Цензор.НЕТ називає Федотенкова невідомим ресторатором, який просив у нього грошей. Тому хочу уточнити – Федотенков свої гроші пропонував чи допомогти домовитися з іншими?

- Можливо, до історії з "Укрбудом" Федотенков був непублічною особою, хоча мав сотні ресторанів. Він інвестував у компанію 10 мільйонів доларів та мав залучити партнерів для покриття всіх необхідних інвестицій.

- У Микитася ще був такий пасаж, що Федотенков з'явився в компанії тільки тому, що він ваш сусід?

- Не має значення, є Федотенков моїм сусідом, чи ні. Вони стали партнерами та реалізовували декілька проєктів. Микитася ніхто не примушував спілкуватись чи працювати з Федотенковим. Це було його рішення – вести спільний бізнес.

На чому б я ще хотів наголосити – я вважаю, спори Микитася та Федотенкова лежать виключно в господарській площині та є корпоративними спорами двох приватних осіб, але постає питання, у ролі кого в цих спорах бере участь Татаров...

Зеленський продовжує покривати злочинця Татарова_5

МЕНІ ВІДОМО, ЩО ТАТАРОВ ЧЕРЕЗ СВОЮ ДОВІРЕНУ ОСОБУ І ДОМОВИВСЯ З МИКИТАСЕМ ПРО СПІВПРАЦЮ

- А в чому, на вашу думку, може бути таке зацікавлення Татарова?

- Після того, як Микитась звинуватив Татарова у вирішенні питань "Укрбуду" та заволодінні його майном через свого тестя, Микитасю було висунуто підозру щодо викрадення людини в грудні 2020 року. У березні він виходить із СІЗО і знімає всі обвинувачення щодо Татарова.

Мені відомо, що Татаров через свою довірену особу і домовився з Микитасем про співпрацю: Микитась не обвинувачує Татарова, а той допомагає зняти всі обвинувачення з Микитася про викрадення людини та сфабрикувати справу щодо мене та Федотенкова щодо "рейдерства Укрбуду" і таким чином вимагати неіснуючих "вкрадених" 100 млн доларів.

Насправді, Микитась є достатньо небезпечною та авантюрною людиною, яка не зупиняється ні перед чим для досягнення своєї мети.

- Можете якось обґрунтувати?

- Восени 2019 року в поліції було зареєстровано справу щодо погроз про моє вбивство з боку Микитася. Справа не розслідується.

Улітку 2020 року в поліції було зареєстровано справу щодо погроз моєму життю з боку дружини Микитася. Справа не розслідується.

Напочатку 2021 року в поліції було зареєстровано справу про планування викрадення дитини – мого сина сім’єю Микитасів. У поліції є докази та свідок, але справа не розглядається і до тепер. У вересні 2021 року знову в поліції було зареєстровано справу щодо хуліганських дій Микитася стосовно особисто мене. Але і ця справа не розглядається.

Зрозуміло, що Татаров, маючи вплив на всю правоохоронну систему країни, не дає хід цим справам, захищає Микитася, більше того, допомагає у протиправних діях проти мене на користь Микитася.

- Я читала, що Федотенков продав свій бізнес в Україні і зараз мешкає в Європі. Чи перебуваєте ви в Україні?

- Перш ніж відповісти, розповім вам ще одну історію. Нещодавно в мережі "Інтернет" з’явилась інформація про викрадення Анвара Фарушкіна, який пов’язаний з нежитловим будинком на вул. Пушкінська, 27. Як заявляє дружина Анвара, Микитась вимагав переписати на нього якісь документи. Як я вже казав, Микитась мені неодноразово теж погрожував, особливо зараз за підтримкиі Татарова. Крім того, його адвокат Габріелян є кращим другом голови СБУ Малюка.

Тому, перебуваючи в Україні, я вимушений просити захисту як свідок резонансної справи у правоохоронному органі держави, який я вважаю єдиним, що реально та неупереджено здійснює свої функції.

Як бачите, громадяни нашої країни зовсім не мають захисту. Прикро, що тиск здійснює правоохоронна система, понад те, такі як Татаров дуже просто можуть знищити кожного, хто їм не потрібен. Водночас правоохоронні органи використовують будь-які протиправні дії, особливо у військовий час.

- Наскільки я чула і хотіла б, щоб ви це підтвердили чи спростували, зараз нібито Микитась і Татаров хочуть приватизувати приміщення науково-дослідних інститутів, які є на балансі "Укрбуду". І зараз нібито не без участі Татарова міняють там директорів під цю справу?

- Мені відомо, що Татаров через свого представника намагається впливати на дії людей, в яких зацікавлений Микитась, задля привласнення державного майна компанії "Укрбуд". Чим закінчиться – залежить від подальшої впливовості Татарова. Найближчим часом я також планую дати з цього приводу вичерпні показання (окрім тих епізодів, про які вже повідомляв правоохоронцям на попередніх допитах).

- Тобто є такий вплив Татарова?

- Чи може заступник голови Офісу Президента впливати на Фонд держмайна? Звичайно, що так.

Автор: Тетяна Ніколаєнко. Джерело: Цензор.НЕТ


Як бачимо, Володимир Зеленський продовжує покривати корупцію власного оточення.

Попри те, що заступник голови ОП Олег Татаров отримав від НАБУ підозру у скоєнні тяжкого корупційного злочину, Володимир Зеленський вперто продовжує тримати його на високій державний посаді, а той, відчуваючи свою безкарність, далі продовжує грабувати країну. 

"Останній Бастіон" неодноразово викладав матеріали, в яких прямо й опосередковано вказувалося на шкідницькій антидержавницькій діяльності Андрія Єрмака, Олега Татарова та їхніх ставлеників у владних структурах, що є недопустимим під час війни.

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Такого немає бути у демократичній, європейській державі, де є Конституція, є закони, є державні інституції. Україна справжі вражає!
10 жовтня, 07:09
Полтава
Орган місцевого самоврядування de facto керується безпосередньо із Полтави. Представники каґалу Кулініча-Біленького узурпували владу.
14 серпня, 19:24
Полтава
Спритні на руку ділки підстрахувалися — запросили допомогу у «важкої артилерії» на посадах. Жителі громади нарікають на корупційну схему.
07 серпня, 19:24
Кримінал
Друг путіна, послідовний прибічник ХАМАС і однодумець Лули да Силви на посаді колумбійського президента у центрі скандалу. Причина — кокаїн!
23 липня, 19:22
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19 червня, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18