Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна

КРИМІНАЛ
07 серпня, 08:00
Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна
Фото: Bellingcat

Ним виявився 29-річний уродженець Туви – Очур-Суге Монгуш – і станом на тепер кривавий найманець із терористичного угруповання "Ахмат".

Такі відомості оприлюднили журналісти незалежного видання "The Insider" разом із розслідувачами міжнародного медіапроєкту "Bellingcat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як вдалося встановити, публічна кастрація полоненого бійцю Збройних Сил України російськими окупантами відбулася 28 липня на території санаторію "Привілля" на Луганщині, у тортурах брали участь бойовики з батальйону "Ахмат".

За твердженням журналістів-розслідувачів, їм вдалося поговорити з головним учасником катувань, тувинцем на ім'я Очур-Суге Монгуш, який намагався заперечувати свою причетність до вбивства, але видав себе, заплутавшись у свідченнях.

Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна_1

«Найголовніше, звісно, що дозволило визначити злочинця і порівняти його на різних відео, – це його обличчя. Ідентифікувати "ковбоя"-садиста вдалося за допомогою сайтів пошуку по обличчю. Сайт "Search4faces" знайшов профіль в "Однокласcниках" людини, на ім'я Очур-Суге Монгуш, але показав недостатньо високий ступінь впевненості – 55%. Потім за допомогою "Findclone", який шукає особи у соцмережі "вКонтакте", нами було ідентифіковано одного з членів групи вбивць, його профіль було зареєстровано, на ім'я Женя Зібров, а його друзі, судячи з їхніх профайлів, воювали разом з "Ахматом" в Україні. Вивчаючи ширшу мережу контактів Зіброва, виявили групове фото бійців "Ахмата" у Чечні.

Слід наголосити, що більшість загальнодоступних фотографій Очура були зроблені та викладені приблизно 6 років тому, але свіжі світлини можна знайти на його сторінці у "Facebook". Використовуючи фотографію його профілю у Facebook, опубліковану у 2019 році, ми спробували знайти на "Pimeyes" додаткові фото, які могли б допомогти в ідентифікації. Декілька результатів включали кадри з оригінальних відео РІА "Новості" та RT. Судячи з однієї з цих світлин, раніше Монгуш працював у МНС РФ», – йдеться у розслідуванні.

Знаково, але після розмови з представниками "The Insider" та "Bellingcat" сам садист заявив, що "нікого не катував і взагалі ніколи не тримав у руках зброю", а просто "супроводжував російських журналістів" та відео з його участю просто змонтовано.

Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна_3

«Очур-Суге Монгуш намагався переконати, що одразу після появи відео йому зателефонували його друзі-журналісти. Він відповів їм, що відео сфабриковане, і вони порадили йому з'явитися у ФСБ РФ показати листи для відрядження, з яких зрозуміло, коли він приїхав і поїхав. Монгуш стверджує, що у ФСБ його протримали 2 дні, переконалися, що відео сфабриковано, і потім розповіли, що взагалі це відео було викладено ЗСУ і потрапило до рук українців, коли вони знайшли злочинця, який зґвалтував 10-річну дитину.

Також Очур-Суге заявив, що такий капелюх, як у нього, має дуже багато людей, а автомобіль, який фігурує на відео із катуваннями, – він ніколи не бачив. При цьому Монгуш визнав і кілька разів повторив, що на відео, опублікованому з території заводу "Азот", справді він. Але так чи інакше, визнання Монгуша дуже важливі!.

До розмови з ним було точно встановлено, що людина на відео "ахматівців" із заводу "Азот" – це той самий чоловік, який фігурує на відео із катуванням, а також те, що дуже схоже на цього ката людина, на прізвище Монгуш воював у складі терористичного угруповання "Ахмат". Але залишалася гіпотетична можливість, що в "Ахматі" воюють дві дуже схожі людини монголоїдної зовнішності. Однак визнання Монгуша у тому, що людина в капелюсі на відео з території заводу "Азот" – це він, виключає останні сумніви», – висновують представники "The Insider" та "Bellingcat".

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", російський садистський терор в Україні давно перевершив масштаби сталінських чисток 1930-1950-х років.

Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна_5
Земляк Шойгу: «Bellingcat» вийшов на слід садиста, який закатував українського воїна_7
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Крадіжка на 600 млн доларів
19 вересня, 16:25
Війна
Станом на ранок 18 вересня щонайменше 1147 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії росії
18 вересня, 14:11
Війна
Місто майже повністю знищене
17 вересня, 15:05
Опінії
Вбито приблизно кожного сотого...
17 вересня, 13:20
Війна
Окупанти самі публікували відео із цього поховання в Ізюмі, тому українські силовики його шукали
16 вересня, 10:00
Війна
Окупанти продовжують нехтувати нормами міжнародного права
02 вересня, 13:55