Жахи Ернста Юнґера стали дійсністю: інженери розробили бджолу-робота

04.06.2023, 19:46
Жахи Ернста Юнґера стали дійсністю: інженери розробили бджолу-робота
Фото: StudyFinds

В Університету Штату Вашинґтон створили роботизовану бджолу, здатну різко змінювати напрями польоту і рухатися, як справжня комаха.

Приголомшливі факти зі США оприлюднило впливове міжнародне науково-популярне видання "StudyFinds", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, єдину на сьогодні штучну бджолу планують використовувати для запилення рослин, спершу у ботанічному саду вказаного вищого навчального закладу.

«Ми пропонуємо застосовувати нашу першу, але не єдину комаху-прототип у пошуково-рятувальних роботах в обмеженому просторі, біологічних дослідженнях і моніторингу ворожого середовища. Однією з найскладніших завдань розробки цієї бджілки стало створення елементів управління, необхідні у тому, щоб допомогти комасі злетіти та приземлиться», – прокоментували ситуацію розробники.

По суті інженери визнають, що вони мають створити аналог мозку для комахи вагою 95 міліграмів і розмахом крил 33 міліметри; тобто, бджола-робот більша, від справжньої, яка важить у середньому близько 10 міліграмів, тому технологія потребує хірургічної точності.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що найчастіше отруєння бджіл відбуваються у весняно-літній період, за масової обробки посівів і садів при застосуванні пестицидів методом авіації.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Раніше невідома галактика знаходиться на відстані 13,4 мільярда світлових років. Це означає, що вона сформувалася на зорі Всесвіту.
23 березня, 11:45
Історія
Нашестя степових кочовиків відрізнялося від пізнішого вторгнення аварів. Але гуни не тільки сильно змінили політичний ландшафт Європи.
28 лютого, 14:54
Життя
Міжнародна команда науковців зробила невтішні висновки. Залежні від екранів юнаки та юнки мають часті психічні розлади, які прогресують.
23 лютого, 07:01
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24