Жителі Південної Кореї обурені планом Токіо щодо утилізації ядерних відходів

СВІТ
13.08.2023, 09:11
Жителі Південної Кореї обурені планом Токіо щодо утилізації ядерних відходів
Фото: google

Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.

Цього місяця Токіо збирається випустити воду з постраждалої від цунамі АЕС Фукусіма. План схвалила ядерна служба ООН, а південнокорейська оцінка показала, що він відповідає міжнародним стандартам. Але протестувальники побоюються, що морське життя буде знищено, а морепродукти заражені. Маршируючи в центрі Сеула, вони тримали плакати з написами «Захистіть Тихий океан» і «Ядерна енергетика? Ні, дякую!».

Чой Кьонсук з групи активістів Korea Radiation Watch сказав, що радіоактивні речовини у воді «знищать морську екосистему». — «Море не лише для японського уряду, але й для всіх нас і для людства», — сказала вона.

Минулого місяця Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) опублікувало звіт, який схвалює план Японії. Кілька днів потому Південна Корея оприлюднила власну оцінку, згідно з якою скидання води «не повинно мати жодного суттєвого впливу на наші океанські райони», за словами урядового міністра Бан Мун Кю.

Однак Японія зіткнулася з критикою в країні та за кордоном. Групи рибальства та морепродуктів у Японії та регіоні загалом висловили занепокоєння щодо своїх засобів до існування, оскільки вони побоюються, що споживачі уникатимуть купувати морепродукти.

Кілька міжнародних експертів поділилися своєю стурбованістю щодо цих планів, у тому числі один із Китаю, який сказав, що звіт МАГАТЕ був «поспішним», повідомляє державна китайська газета Global Times.

Вважається, що більше мільйона тонн очищеної радіоактивної води зберігається на виведеному з ладу заводі на півночі Токіо. Воду використовували для охолодження реакторів, зруйнованих руйнівним землетрусом і цунамі в березні 2011 року.

Про план Японії щодо скидання води в океан було вперше оголошено в 2018 році, де було сказано, що процес буде ретельно керуватися, а вода буде додатково розбавлена ​​морською водою перед тим, як її випустити.

Президент США Джо Байден наступного тижня має зустрітися зі своїм південнокорейським колегою Юн Сук Йолем і прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісідою для тристороннього саміту, де обговорюватиметься суперечливий план.

"Уряди Південної Кореї, США та Японії повинні розглядати це як екологічну катастрофу, а не політичну проблему, і погодитися заблокувати це для майбутніх поколінь", — сказала пані Чой.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Двоногі шкідники знищують усе, до чого зможуть доторкнутися. Спершу зрубуються ліси під забудову, потім настає черга водойм.
26 січня, 12:30
Полтава
Власники ділянок і орендарі з-поміж товаровиробників нехтують встановленими правилами та нормами. Підприємливі ділки здійснюють екозлочини.
16 січня, 12:31
Життя
Рівень лісового покриву у місті підвищився з 38,6% у 2012 році до 44,8% у 2024.
06 січня, 16:05
Політика
22 грудня Міністерство захисту довкілля дало зелене світло будівництву нового деревообробного заводу на Закарпатті.
29.12.2023, 14:24
Життя
Індійська столиця найдовше у році щільно оповита токсичним серпанком. Встановлено, що Нью-Делі є найбільш забрудненим містом на планеті.
05.11.2023, 07:51
Життя
Зміни клімату і зростання рівня атмосферної температури негативно впливають на планету. До кінця століття деякі види флори й фауни вимруть.
03.11.2023, 06:59