Жити у гібридному світі українцям буде важко, але цікаво

Опінії
01.01.2021, 11:48
Жити у гібридному світі українцям буде важко, але цікаво
Фото: Credo

Більшість проблем сучасного людства мають гуманітарний характер, а їхнє вирішення пов'язано з правильними оцінками реальності.

Громадський діяч, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

Розповім про правила життя у гібридному світі...

Минулого року я зробив такий прогноз: з кожним роком буде все важче зрозуміти хороший рік чи поганий. Буде все важче розуміти де добро, а де зло; де біле, а де чорне.

Все буде ускладнюватись. І 2020 рік справді був рубіконом у нашому сприйнятті.

Так, багато хто пише, що це був жахливий рік, "найгірший" у цьому столітті й тому подібне. Але я точно знаю, що для більшості українців — найгіршим роком був саме 2014.

По масштабу пережитих трагедій, економічних потрясінь, і політичної невизначеності — це точно найгірший рік в цьому столітті. Поки що...

Але чому ж у вас немає такого відчуття? Чому все-таки, чимало людей вважають, що саме 2020 був найважчим?

Річ у тім, що наші інструменти оцінки реальності — застаріли. Ми все ще продовжуємо використовувати слова: добре, погано, успішно, ефективно і т.п., але зміст цих слів все рідше відповідає реальності, в якій ми живемо.

Що сьогодні вважати успішним? Якщо в цьому році ви багато заробили, але разом з тим, лежали в лікарні ковідом, і ледве вижили? Чи вважати провалом, що ви зазнали фінансового краху, але ніхто з рідних не захворів, і не помер? Як можна оцінити такі ситуації?

Всі ситуації, які не мають однозначності слід називати гібридними. І цей рік був воістину гібридним.

Ця гібридність буде все більше і більше пробиратися до кожного з нас, в наше особисте життя. А тому вона потребує нових правил, нових змістів, як з нею жити.

Я спостерігаю за цим явищем з 2014 року, коли почалась війна. Але в 16 і 17 — му я зрозумів, що це не тільки про війну з Росією, а що гібридність росте у всьому.

Я почав аналізувати це явище, дивитись, що працює, а що ні. Під кінець цього року, який просто був гігантським експериментом для мене, як дослідника цього явища — я сформулював правила життя в гібридному світі.

Спочатку була ідея зробити книгу на цю тему, але цей досвід в мене не був позитивним. Тому я вирішив, що опублікую ці свої роздуми в постах, а щоб воно не загубилось — почну робити це з 11 січня.

Всіх з Новим роком! І повірте, найкраще, що ви можете зробити для себе в гібридному світі — не мати ніяких очікувань щодо 2021 року.

Читайте також:
Опінії
Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.
вчора, 13:56
Світ
Америка та Європа не просто можуть, але мають підготуватися до того, що буде відбуватися далі у війні. Україна не повинна бути самотньою.
23 квітня, 06:00
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00
Війна
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
08 березня, 19:04
Війна
Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.
04 березня, 08:27
Життя
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
26 лютого, 06:09