Жити у гібридному світі українцям буде важко, але цікаво

Опінії
01 січня, 11:48
Жити у гібридному світі українцям буде важко, але цікаво
Фото: Credo

Більшість проблем сучасного людства мають гуманітарний характер, а їхнє вирішення пов'язано з правильними оцінками реальності.

Громадський діяч, виконавчий директор Українського інституту майбутнього

Розповім про правила життя у гібридному світі...

Минулого року я зробив такий прогноз: з кожним роком буде все важче зрозуміти хороший рік чи поганий. Буде все важче розуміти де добро, а де зло; де біле, а де чорне.

Все буде ускладнюватись. І 2020 рік справді був рубіконом у нашому сприйнятті.

Так, багато хто пише, що це був жахливий рік, "найгірший" у цьому столітті й тому подібне. Але я точно знаю, що для більшості українців — найгіршим роком був саме 2014.

По масштабу пережитих трагедій, економічних потрясінь, і політичної невизначеності — це точно найгірший рік в цьому столітті. Поки що...

Але чому ж у вас немає такого відчуття? Чому все-таки, чимало людей вважають, що саме 2020 був найважчим?

Річ у тім, що наші інструменти оцінки реальності — застаріли. Ми все ще продовжуємо використовувати слова: добре, погано, успішно, ефективно і т.п., але зміст цих слів все рідше відповідає реальності, в якій ми живемо.

Що сьогодні вважати успішним? Якщо в цьому році ви багато заробили, але разом з тим, лежали в лікарні ковідом, і ледве вижили? Чи вважати провалом, що ви зазнали фінансового краху, але ніхто з рідних не захворів, і не помер? Як можна оцінити такі ситуації?

Всі ситуації, які не мають однозначності слід називати гібридними. І цей рік був воістину гібридним.

Ця гібридність буде все більше і більше пробиратися до кожного з нас, в наше особисте життя. А тому вона потребує нових правил, нових змістів, як з нею жити.

Я спостерігаю за цим явищем з 2014 року, коли почалась війна. Але в 16 і 17 — му я зрозумів, що це не тільки про війну з Росією, а що гібридність росте у всьому.

Я почав аналізувати це явище, дивитись, що працює, а що ні. Під кінець цього року, який просто був гігантським експериментом для мене, як дослідника цього явища — я сформулював правила життя в гібридному світі.

Спочатку була ідея зробити книгу на цю тему, але цей досвід в мене не був позитивним. Тому я вирішив, що опублікую ці свої роздуми в постах, а щоб воно не загубилось — почну робити це з 11 січня.

Всіх з Новим роком! І повірте, найкраще, що ви можете зробити для себе в гібридному світі — не мати ніяких очікувань щодо 2021 року.

Читайте також:
28 грудня на дорогах буде небезпечно.
27.12.2020, 16:15
Опираючись на дані графіка захворювання, експерт дав кілька прогнозів.
16.11.2020, 16:45
В наступному році НБУ прогнозує відсоток безробіття на рівні 9%
31.07.2020, 20:00
Як я завжди говорив, історію у нас викладають неправильно...
12:30
Si vis pacem, para bellum
11:15
Про черговий тверк заступника голови фракції СН у ВР М. Тищенка.
10:37