Злиття справи ОАСК

КРИМІНАЛ
18.02.2021, 14:15
Злиття справи ОАСК

Венедіктова не вважає Вовка підозрюваним і не проситиме його затримання

НАБУ кілька разів просило Офіс генпрокурора звернутися до Вищої ради правосуддя з поданням про дозвіл на затримання голови Окружного адмінсуду Павла Вовка і його суддів-спільників. Це єдина можлива процедура.

Але ОГП відмовилася. Там заявили, увага, що Вовк і ко не вважаються підозрюваними.

В Офісі генпрокурора не захотіли погоджувати клопотання антикорупційного бюро про надання згоди на затримання та тримання під вартою голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка та деяких суддів цього суду. Вказані клопотання ще окремо мала розглянути Вища рада правосуддя. Але в ОГП написали, що Вовк і КО не набули статусу підозрюваних, як сказано в рішенні ВРП, коли та не відсторонила фігурантів від правосуддя.

Підозри особисто були вручені Вовку і КО в серпні, але в ВРП проігнорували цей факт і взяли до уваги підозри, вручені заочно.

Тож НАБУ не може затримувати Вовка як і примусово доставити до антикорупційного суду, оскільки ухвала про примус не надає дозволу на вхід до приміщень, житла тощо. Паралельно детективи намагаються погодити в Офісі генпрокурора клопотання про обшук у Вовка, але в ОГП відмовляються. Востаннє до ОГП звернувся виконувач обов'язків керівника антикорупційної прокуратури Максим Грищук 15 лютого, але генпрокурор не підтримання клопотання про обшук.

Крім того, в НАБУ показали, як саме їм не вдається виконати рішення про примус Вовка. Деталі на відео:

Тобто Венедіктова дублює позицію самої Вищої ради правосуддя і самого Вовка, за допомогою якої він досі ходить на волі, не має запобіжного заходу і півроку уникає засідань в Антикорсуді.

Хоча Вищий антикорсуд двічі подовжував строк розслідування справи, а це означає, що підозра обґрунтована, а Вовк набув статусу підозрюваного!

Ми і до того віри не йняли до Венедіктової і її Офісу. Але сьогодні, здається, її позиція стала надто явна. Вона не хоче справедливого і неупередженого розслідування по злочинній організації і захопленні влади головою і суддями ОАСК.

​​Крім цього, Венедіктова не хоче брати відповідальність за справу «Роттердам+»

Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що справою «Роттердам+» має займатися новий керівник антикорупційної прокуратури. Також, за її словами, антикорупційний суд нібито своєю позицією «заборонив» змінювати прокурорів у справі, а вона не хоче нести потім відповідальність за ухвалені вироки.

Ця заява дуже дивна, оскільки конкурс на посаду керівника САП щойно розпочався і 15 лютого закінчився прийом документів, крім тих, які надіслані поштою. Тобто справа «Роттердам+» буде чекати кілька місяців, поки визначать нового керівника антикорупційної прокуратури?

Окремо додам, що антикорупційний суд не забороняв змінювати прокурора у справі. Оскільки суд розглядав лише заяви про відвід процесуального керівника у справі «Роттердам+» Віталія Пономаренка, який двічі закривав провадження. Підстав для відводу не виявили, оскільки сам факт закриття справи не є ознакою упередженості прокурора.

Тож НАБУ і САП звернулися до генпрокурора із проханням змінити прокурора у порядку ст. 37 КПК. Але Венедіктова чомусь вважає, що задовольняючи це прохання вона нібито втрутиться у справу, хоча це не так. І про яку відповідальність за вироки каже Венедіктова, якщо за них відповідатиме прокурор, який може скерувати справу до суду?

Татаров, Вовк, Роттердам+, Бахматюк — у всіх цих справах Венедіктова взяла курс назад. Усі ці люди можуть їй дякувати за злиття справ про хабарництво і розкрадання.

Але звільняти Зеленський хоче директора НАБУ. Ще й нівелюючи співпрацю з МВФ і Заходом.

Читайте також:
Опінії
Фіктивними посвідченнями учасника бойових дій нас не здивуєш. А ось «молодший солдат» – це потужно.
вчора, 11:36
Полтава
На Полтавщині у колишнього посадовця Держказначейства виявили необґрунтовані грошові активи на 61 мільйон доларів
15 листопада, 15:45
Опінії
Він, нарешті, виконав ухвалу слідчого судді й зареєстрував кримінальне провадження відносно Новікова та Ситника
14 листопада, 11:29
Опінії
Який фінансує політичні та медіа-проєкти майбутнього кандидата в президенти України Кирила Буданова
11 листопада, 10:03
Кримінал
За кілька років роботи в Агенстві місцевих доріг Полтавщини він незаконно збагатився на 36 млн грн.
06 листопада, 09:20
Кримінал
Це підприємство пов'язують з Юрієм Карфіком.
02 листопада, 17:18