Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша

03.06.2022, 08:25
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша

Як українофобу з "Полтавської політехніки" вдається уникати кримінальної відповідальності ?

“Какая нахер Слава Украине”, “Ирина Александровна, п***ц вам”, “надбавки на ноль, машину – за забор”.

Пам'ятаєте ці висловлювання Володимира Онищенка, ректора "Полтавської політехніки імені Ю. Кондратюка" ? Ось відео, якщо хто-небудь забув. Рукописи не горять, тим паче – в наш час.

Не зважаючи на свою антиукраїнську позицію, тотальну корупцію в університеті та численні скандали, Володимир Онищенко продовжує керувати "Полтавською політехнікою імені Юрія Кондратюка".

Спробуємо розібратися, чому так сталося, та хто постійно рятує Онищенка від кримінальної відповідальності.

У 2017 році "Останній Бастіон" дізнався про причетність ректора Полтавського національного технічного університету Володимира Онищенка до розтрати коштів університету на договорі з юридичною компанією «КРЕДО».

Сума договору відповідно до звіту про його укладання складає 112 500 грн. Проаналізувавши звіт, укладений договір і структуру навчального закладу, ми дійшли висновку, що дії Онищенка мають ознаки розтрати, вчиненої шляхом зловживання службовим становищем ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Так, 10 березня 2017 року замовник в особі відділу аналізу та контролю господарської діяльності ПолтНТУ замовив у надавача послуг ФОП Таран Мар’яни Володимирівни (юридична компанія «КРЕДО») послуги з юридичного консультування та юридичного представництва. Ціна договору склала 112 500 грн, а строк дії – до 31.12.2017 року.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_1
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_3

Ректор ПолтНТУ Володимир Онищенко за 112 500 грн найняв у компанії «КРЕДО» послуги з юридичного консультування і представництва (абонентське юридичне обслуговування, що включає в себе комплексний юридичний супровід господарської діяльності установи). Це при тому, що дані функції в університеті виконували і продовжують виконувати штатні працівники з юридичного і бухгалтерського відділів, за що отримують заробітну плату з бюджету.

Тоді "Останній Бастіон" звернувся з заявою про вчинення кримінального правопорушення до начальника ГУНП України в Полтавській області Олега Беха. У заяві ми просили поліцію розпочати досудове розслідування у формі попереднього слідства з підстави вчиненого правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 191 КК України та внести відповідні відомості до ЄРДР.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_5
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_7

Але Володимира Онищенка так і не було притягнуто до кримінальної відповідальності.

Варто зауважити, що станом на 2017 рік "Юридична компанія "Кредо" зареєстрована ще не була, а договори ПолтНТУ укладалися з ФОП  Таран Мар'яною Володимирівною, яка є дружиною люстрованого прокурора часів Януковича Дмитра Тарана.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_9

Про любов до заборонених способів риболовлі Дмитра Тарана ми нещодавно повідомляли.

Але повернемося до давніших часів...

За період 2016 - 2019 років ПолтНТУ уклало з ФОП Таран Мар'яною Володимирівною 5 договорів про "абонентське юридичне обслуговування, що включає в себе комплексний юридичний супровід господарської діяльності установи" на загальну суму 390 400 грн (ми нагадуємо, що в університеті є юридичний і бухгалтерський відділи).

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_11

У 2018 році співпраця Університету з Мар'яною Таран закінчилася...

А почалася подальша співпраця з уже створеним (21.03.2018 року) Адвокатським об'єднанням "Юридична компанія "Кредо", основним бенефіціаром та керівником якого є Дмитро Павлович Таран.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_13
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_15
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_17

І гроші від ПолтНТУ продовжили надходити в родину люстрованого прокурора, котрий встиг стати адвокатом.

А гроші надходили чималі. У період 2018-2022 років ПолтНТУ (що згодом став Національним Університетом "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка") уклав з АО "Юридична компанія "Кредо" 6 договорів на загальну суму 2 211 200 гривень.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_19

Чималенька сума за юридичні послуги... хотілося б дізнатися, які саме послуги надавалися "Полтавській Політехніці" родиною Таранів впродовж 6 років ?

А надані були послуги по захисту інтересів університету у судових спорах.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_21
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_23
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_25
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_27
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_29

Чому дані судові справи не супроводжували юристи університету ? Це питання мало виникнути у правоохоронних та антикорупційних органів, якби вони у нас були...

Але на цьому історія не закінчується, Дмитро Таран є засновником ГО "Осередок по запобіганню корупції та протидії злочинності". Схоже що це ГО вирішило не запобігати корупції та організованій злочинності, а очолити ці два перспективних напрямки.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_31
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_33

Окрім Дмитра Тарана одним із засновників даної ГО є Звягольський Микола Володимирович.

Саме Микола Звягольський привернув нашу увагу, оскільки він є засновником та керівником кількох підприємств, що дуже активно беруть участь у закупівлях в м. Полтаві.

Кілька підприємств Звягольського засвітилися і в закупівлях Національного Університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка".

Приватна фірма "Аладдін" у 2016-2018 роках уклала з Університетом 8 договорів на загальну суму 743 488 грн.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_35

У грудні 2016 року університет оприлюднив у системі електронних закупівель ProZorro 3 звіти про договори, укладені з Приватною фірмою «Аладдін».

Всі договори були укладені у порядку допорогових закупівель 2 грудня 2016 року ПНТУ придбав 2 конденсаторні мікрофони MX412DC та 5 підсилювачів Park Audio VX700-8 Mkll (договір № 279) а також 4 проектори BENQ MX704 (договір № 280).

Вартість обладнання за першим договором склала 80 880,00 гривень, за другим договором – 81 347,50 гривень

5 грудня 2016 року університет уклав із ПФ «Аладдін» ще один договір (№ 278). В рамках договору було придбано 8 колонок HK Audio IL 60 TB black, монітор LG 20M38AB, 2 акустичних системи Park Audio BETA221e та мікшерний пульт Behringer Xenyx 1204USB. Загальна вартість обладнання склала 53 107, 00 грн

Загальна сума закупівель склала 215 334,5 гривень.

В укладених договорах вбачалася змова з метою дроблення закупівель для уникнення загальної процедури, оскільки закуплена техніка пов'язана між собою та навіть випускалася одним виробником. При цьому ціни на закуплену техніку були значно завищені.

У травні 2017 року університет укладає з ПФ "Аладдін" ще один договір на «Послуги зі встановлення аудіо- та відеоапаратури в аудиторіях ПолтНТУ». Вартість наданих послуг склала – 43 901, 40 грн.

Ще одна фірма Звягольського "Зеніт 2017" уклала з університетом два договори в рамках допорогових закупівель у 2017 році.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_37

Взагалі підприємства Звягольського доволі успішно співпрацюють з бюджетними установами міста та гарно заробляють на державних закупівлях.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_39
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_41
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_43
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_45

Прикметно, що чимало договорів підприємства Звягольського уклали з Прокуратурою, де раніше працював Дмитро Таран.

Повертаючись до Володимира Онищенка, варто зазначити, що у 2015 році проти нього вже намагалися відкрити кримінальне провадження. Тоді прокурор Полтавської області Ян Стрелюк розповів, що до правоохоронних органів надходило багато звернень про діяльність Володимира Онищенка, в тому числі і до обласної прокуратури, за одним із таких звернень ми зареєстрували кримінальне провадження за статтею 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем).

Але до логічного завершення, у вигляді вироку, і цю справу так і не було доведено, а Володимиру Онищенку вчергове вдалося уникнути кримінальної відповідальності.

Крім цього, Володимира Онищенка та його адвоката з АО "Юридична компанія "Кредо" звинувачували у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 384 КК України (введення в оману суду шляхом подання підроблених доказів), але й тут їм вдалося уникнути відповідальності.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_47
Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_49

Але й на цьому корупційна історія Володимира Онищенка не закінчилася.

Як виявилося, Онищенко вирішив працевлаштувати своїх родичів до університету, але чомусь забув повідомити про конфлікт інтересів.

19 жовтня 2018 року НАЗК внесло припис щодо ректора ПНТУ ім. Ю. Кондратюка Володимира Онищенка, який влаштував до університету трьох родичок.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_51

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_53

Міністру освіти і науки України Лілії Гриневич дали вказівку врегулювати потенційний конфлікт інтересів і покарати винного у тому, що він наступив.

Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_55Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_56Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_57Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_58Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_59Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_60Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_61Злочинний спрут в українській освіті. Частина перша_62

До університету Онищенко працевлаштував дружину Світлану Онищенко, племінницю та рідну сестру.

Його сестра перебувала на посаді декана гуманітарного факультету. Дружина ректора працювала на посаді доцента кафедри фінансів і банківської справи, а племінниця — на посаді доцента кафедри економіки підприємства та управління персоналом.

Попри це, Онищенко продовжує працювати на своїй посаді до цього часу.

Крім цього у ректора Онищенка явні проблеми з декларуванням. Свого часу він забув задекларувати квартиру площею 240 кв м, яка належить  його дружині Світлані Онищенко.

У 2016 році Онищенко задекларував у своїй власності квартиру в Полтаві площею 53 кв м, а у власності дружини квартиру  на 39 кв м.

Але Світлана Онищенко на той час була власницею ще однієї квартири в самому центрі Полтави. Це п’ятикімнатна квартира площею 240 кв м, яка перейшла у власність Онищенко за рішенням Ленінського районного суду міста Полтави від 2010 року. Сама квартира має два поверхи, має три санвузла та дві лоджії. В цьому будинку 3-кімнатна квартира площею 79 кв м коштувала на той момент близько  $120 тис.

Будинок у якому мала квартиру Світлана Онищенко
Будинок у якому мала квартиру Світлана Онищенко

Полтавською місцевою прокуратурою було зареєстроване кримінальне провадження № 42018171010000103 від 19.04.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України (подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи).

Розслідування велося неефективно. На клопотання старшого слідчого Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції Мандик О.В. про продовження строку досудового розслідування суд відмовив (слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави В.М.Бугрій, ухвала від 26.06.2019).

Також Володимир Онищенко з 2016 року користувався автомобілем Lexus RX 350, 2013 року випуску, державний номер ВІ 0117 СА, оформленому за тимчасовим дорученням.

Даний автомобіль було зареєстровано на мешканця м. Полтави Данилейка Анатолія Прокоповича, 1957 року народження. Але до своєї декларації Володимир Онищенко не вносив інформацію про отримане право користування автомобілем.

Крім цього Володимир Онищенко користувався автомобілем Mercedes-Benz ML 500, 2008 р. вип., що був зареєстрований на ім’я Онищенко Тамари Харитонівни, матір Онищенка В.О., 30.09.2015 року.

У деклараціях за 2016, 2017 роки Володимир Онищенко не вказував набуття права користування даним автомобілем, а в декларації за 2018 рік вказав, що отримав довіреність на право користування цим автомобілем від Онищенко Т.Х. 02.10.2018 року.

Також Володимир Онищенко користування автомобілем Toyota Camry, 2017 р.в., що 02.11.2017 року був зареєстрований на ГО «Спілка випускників ПолтНТУ» (код ЄДРПОУ 41639407).

Але автомобілі потрібно обслуговувати і Володимир Онищенко вирішив робити це коштом університету.

23 листопада 2017 року на порталі ProZorro був оприлюднений договір про закупівлю двох комплектів шин(по 4 штуки в кожному):

215*60/R16 NOKIAN NORMAN RS 2;

205/65/R16 C NOKIAN WR C 3.

ПНТУ сплатив за них 22 680 гривень ФОП Жарікову Владиславу Ігоровичу.

Обидва комплекти шин – зимові. Nokian WR C3 призначені для мікроавтобусів та легких вантажівок, то Nordman RS2 призначені для позашляховиків.

27 грудня 2017 року ПНТУ уклав договір на закупівлю чотирьох шин Nokian Hakkapelliitta R2 SUV 225/55 R18 109R.

ПНТУ заплатив за ще один комплект шин 20 080 гривень, тобто 5 020 за штуку. Постачальником виявилася вже відома нам фірма «Аладдін», яка в основному займається комп'ютерним софтом, але для Онищенка вони вирішили зробити виключення та постачали ПНТУ  Онищенку автомобільні комплектуючі.

Одночасно з шинами ПНТУ вирішив купити нові диски – original 9085 R18 5x112 8.5J ET35 DIA66.6 (BP), які ПНТУ  Онищенку поставило підприємство «Аладдін»... десь завалялися серед комп'ютерної техніки.

Вартість дисків склала 25 372 гривні, що становило 6 343 гривні за одиницю.

Тобто кожне колесо обійшлося в 11 363 гривні, не рахуючи оплати шиномонтажу.

От тільки автомобілів на які можна було б поставити ці шини та диски в університету не було.

А от за специфікацією дисків, можна встановити, що вони призначені для автомобілів Mercedes, саме таке авто зареєстровано на матір Володимира Онищенка Тамару Харитонівну. В декларації ректора згадка про нього з'явилася у 2018 році.

От тільки антикорупційні та контролюючі органи чомусь не зацікавили ці деталі і Онищенко, відчуваючи свою безкарність, продовжив наживатися на університетові.

Не забув Онищенко і про автомобіль Toyota Camry.

У 2017 році університетом було придбано комплект із 4-х гумових килимків чорного кольору вартістю 1 441 грн, сумку автомобільну технічної допомоги, що вартувала 630 грн, встановлено бризковики вартістю 2 325, 01 грн та брудозахисне покриття багажника ціною 1 250 грн.

Закупівлі були здійснені у ТОВ «Компанія «Стар Лайн», що позиціонує себе як дилерський центр корпорації «Тойота».

Як же Володимиру Онищенку вдається уникати проблем із законом ? Ми вже нарахували щонайменше 4 кримінальні провадження щодо нього - жодне не дійшло до суду і вироків ми не побачили. Онищенко не повідомив про конфлікт інтересів, але справу зам'яли. Чому нічого не знаходять аудиторські перевірки ?

Може причина в тому, що на ПНТУ ("Полтавській Політехніці") непогано заробляє люстрований прокурор Таран разом з колегою по боротьбі з організованою злочинністю Звягольським ?

Причина також може критися і в тому, що "Полтавська політехніка" стала VIP-майданчиком сучасної Иліти для зароблянн коштів під час захисту кандидатських і докторських дисертацій коханками та коханцями Онищенка, керівництвом МВС, ГУНП, СБУ та інш. структур з різних регіонів України.

Чи може причина в тому, що проректором "Полтавської політехніки" став партнер Киви Андрій Замахін, який і покриває оборудки Онищенка та допомагає йому уникнути кримінальної відповідальності ?

Колишній керівник ГУПН у Полтавській області Андрій Замахін, після свого звільнення з правоохоронних органів отримав прихисток у "Полтавській політехніці". З часом Замахіну вдалося "заслужити" посаду проректора з науково-педагогічної роботи.

Цікаво, чому може навчити студентів колишній корумпований міліціонер, на якому вже клейма ніде ставити ?

Як уже повідомляв "Останній Бастіон" у "Полтавській політехніці ім. Юрія Кондратюка" "обілечуванням" іноземних студентів займається колишній керівник ГУНП в Полтавській області Андрій Замахін, підозрюваний у вчиненні десятків корупційних правопорушень.

Керуючи ГУНП у Полтавській області, Замахін тісно співпрацював з хворими на голову колаборантом та зрадником Іллею Кивою та його поплічником втікачем Сергієм Чередніченком.

Замахін, разом з Кивою є організаторами підпалу автівки головного редактора "Останнього Бастіону" Геннадія Сікалова.

При повному сприянні Замахіна, згодом були спалені будівлі та склади бази лісогосподарського підрозділу ПрАТ «Полтавське», що належить сім'ї головного редактора Останнього Бастіону.

Потім було знищено шляхом підпалу КТП 550, що забезпечувало безперебійну роботу ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску», яке належить дружині Геннадія Сікалова.

Але розслідування цих підпалів "спускалося на гальмах" за прямою вказівкою Андрія Замахіна.

Згодом відбулася чергова спроба рейдерського захоплення підприємства ТОВ НВП «Яциново-Слобідський кар’єр піску» силами батальйону спецпризначення «Полтавщина» та десятка працівників поліції та спецполіції під особистим контролем начальника ГУНП у Полтавській області Замахіна.

Керуючись ухвалою Октябрського районного суду, виданої на підставі сфальсифікованих слідчим Мороз документів на огляд території кар’єру 27 травня 2019 року,  рейдери із поліції 6 червня під охороною спецпризначенців заблокували роботу підприємства майже на цілий день.

Також хочемо нагадати читачам історію з "Оржицьким маком", коли Замахін кинув на селян своїх підлеглих з автоматами, бо підприємці відмовилися платити 200 000 доларів хабаря.

Ілля Кива під прикриттям Замахіна здійснював свого часу рейдерські захоплення підприємств на Полтавщині.

Будучи керівником ГУНП у Полтавській області, Замахін налагодив доволі прибуткову схему щодо "кришування" розкрадання суглинків на Полтавщині, яке набуло масового характеру.

У часи Замахіна, час від часу банально «десь зникало паливо», і поліціянти неодноразово зверталися до бізнесменів та фермерів з проханням допомогти заправити транспорт…

Усі спроби притягнути Замахіна до відповідальності виявилися марними.

Після звільнення з правоохоронних органів Замахін знайшов собі тихе місце у шоколадній бухті Володимира Оніщенка.

Варто також нагадати історію про те, як українофоб Онищенко організував у "Полтавській політехніці" осередок колаборантів з ОПЗЖ.

Андрій Сергійович Скрильник -  старший викладач кафедри економіки підприємства "Полтавської політехніки ім. Юрія Кондратюка".

Андрій Скрильник є членом міської ТВК від ОПЗЖ та постійно брав участь у партійних урочистостях.

Скрильник є помічником Оксани Деркач, саме йому замовляють соц. опитування які відбуваються лише на паперах, та за ним функція та право залучення підрядників з деяких видів робіт - звісно за відсоток.

Як бачимо, Володимир Онищенко відчуваючи свою безкарність, продовжує грабувати "Полтавську політехніку", оточивши себе колишніми правоохоронцями, прокурорами, корупціонерами та колаборантами. Дехто з них, маючи зв'язки у правоохоронних органах сприяє тому, щоб Онищенко уникав кримінальної відповідальності, інакше ми не можемо пояснити неймовірний феномен закриття мінімум 4 кримінальних проваджень, котрі були порушенні щодо ректора "Полтавської політехніки".

Ми говоримо, що Україна має змінюватися, але як вона може змінитися, коли міністерством освіти керує плагіатор Сергій Шкарлет, якого покриває Зеленський, а одним з Національних Університетів керує українофоб-корупціонер Володимир Онищенко.

Про які зміни в країні ми можемо говорити ?

Водночас ми бачимо, як студент Києво-Могилянської академії запитав Зеленського, біля якого сидів Шкарлет, як українці  можуть "дивитися в майбутнє, коли міністр освіти підозрюється в  корупції, у плагіаті ?"

Володимир Зеленський у відповідь на питання студента заявив, що "іноді приходить момент у житті, коли повинно бути розуміння, що головне, а що зайве"

"Ми не можемо амністувати зрадництво, але великі помилки стали дрібними, тому що інші цінності", - зазначив Зеленський.

Якщо плагіат та корупція стали дріб'язком для Зеленського, то ми маємо задуматися над його цінностями. Ми маємо задуматися над тим, чи співпадають цінності президента з цінностями українців ?

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу.

Таким як Зеленський, Шкарлет, Онищенко, Замахін, Таран та їм подібним тут не місце. Україною мають керувати виключно ті, кому вона потрібна, хто відчуває себе українцем та готовий змінювати країну.

Час настав.

Автор : Геннадій Сікалов
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
вчора, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
вчора, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07
Війна
Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині активізувалось лише 2 місяці тому і воно ще не завершено
10 грудня, 17:26