ЗРК Stormer HVM вразив повітряну ціль в небі України
У мережі з’явилося відео успішної роботи зенітно-ракетного комплексу Stormer HVM по повітряній цілі в небі України
Відео опублікував у своїх соцмережах інформаційний портал Deep State UA, - повідомляє "Мілітарний".
ЗРК Stormer HVM призначені для ураження широкого спектра засобів повітряного нападу та забезпечення протиповітряної оборони бронетанкових частин.
Цей комплекс Україна отримала від Британії у липні цього року.
На відео зафіксовано пульт керування цього зенітно-ракетного комплексу, на який виведено зображення з оптико-електронної станції комплексу, за допомогою якої оператор в напівавтоматичному режимі наводить ракету на ціль.
Ймовірно, британський ЗРК вразив ціль легкою багатоцільовою керованою ракетою Martlet. На це вказує характерний реактивний слід у повітрі, швидкість ракети та сильний вибух її бойової частини на кінцевому відрізку шляху.
Stormer HVM
Stormer HVM (High Velocity Missile) – ЗРК малої дальності. Комплекс призначений для знищення гелікоптерів та літаків, що летять на малих висотах. Складається із пускової установки ракет Starstreak або Martlet LMM з 8 транспортно-пусковими контейнерами, що встановлені на броньовану гусеничну платформу Stormer. На даху машини також встановлений панорамний (всеракурсний) приціл і система попередження про повітряну загрозу для розпізнавання цілей та визначення їхньої пріоритетності.
Обидва типи ракет цього ЗРК також застосовуються українськими військовими проти Росії у якості переносних зенітно-ракетних комплексів. Окрім восьми ракет у пускових контейнерах машина може перевозити ще 12 ракет для перезарядки.
Дальність виявлення цілі типу “літак” становить близько 18 км, типу “вертоліт” – 8 км. Час від моменту виявлення цілі до пуску ракети становить менше 5 секунд.
У зенітному комплексі використовується спосіб наведення за принципом польоту в лазерному промені. Автоматика комплексу підсвічує ціль, а ракета утримується у промені та вражає ціль. Заявлена максимальна дальність враження цілей ракетою Starstreak становить 7 км. Досяжність комплексу за висотою – до 7 км.
ЗРК побудовано на шасі серійного бронетранспортера Stormer розробки компанії Alvis. Це гусенична машина з протикульовою, протиосколковою бронею. У передній частині корпусу поміщений дизельний двигун потужністю 250 к.с., що дає високі характеристики мобільності та прохідності. Основний об’єм корпусу, що спочатку був десантним відсіком, використовується для розміщення операторів ЗРК, пульту управління та боєкомплекту.
Раніше вже з’являлись повідомлення у соцмережах угруповання об’єднаних сил та Сухопутних військ ЗСУ про те, що британські зенітно-ракетні комплекси Stormer HVM беруть участь у бойових діях на сході України.
Тоді були опубліковані перші фото пусків зенітних ракет з цих комплексів. Окрім пуску військові опублікували фото екрана на якому, ймовірно, видно уражену ціль.
Наразі ЗСУ звітують про збиті 4 безпілотники типу Орлан-10 (один з них вночі) та штурмовик Су-25. Щоправда, чи саме ЗРК Stormer HVM вразив всі ці цілі – невідомо.