ЗСУ наступали південніше Запоріжжя, а окупанти хочуть відрізати Бахмут: карти боїв ISW
Сі Цзіньпін хоче обговорити з Путіним схеми ухилення від санкцій
Лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з кремлівським бункерним щуром владіміром путіним у Москві може обговорити схеми ухилення росії від міжнародних санкцій, запроваджених через вторгнення до України.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).
Також голова КНР під час візиту до столиці рф з 20 по 22 березня, ймовірно, порушить тему зацікавленості Пекіну у посередництві у переговорному врегулюванні війни в Україні, зазначають аналітики.
У Кремлі заявляють, що путін та Сі планують підписати невказані двосторонні документи та обговорити актуальні питання всебічного партнерства рф та Китаю.
"Повідомляється, що китайські компанії продавали гвинтівки, запчастини для дронів та обладнання російським організаціям, які можуть бути використані у військових цілях, а західні спецслужби заявили, що китайське керівництво розглядає можливість постачання летального обладнання до росії", - йдеться у публікації.
Експерти вважають, що Сі Цзіньпін, ймовірно, планує обговорити схеми обходу санкцій з путіним та російськими офіційними особами, щоб підтримати продаж та постачання до рф китайського обладнання.
Раніше в ISW озвучували оцінку, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та китайський лідер підписали 1 березня пакет із 16 угод, які можуть сприяти обходу російських санкцій за рахунок спрямування китайських товарів через Білорусь.
"Сі також, ймовірно, прагне сприяти зусиллям Китаю, спрямованим на те, щоб позиціонувати Китай як неупередженого стороннього посередника у переговорах між росією та Україною", - йдеться у звіті.
24 лютого Китай оприлюднив "широкий план мирного врегулювання" війни в Україні, що складається з 12 пунктів. На думку експертів, Сі може спробувати перетворити свій успіх у посередництві у відновленні дипломатичних відносин між Іраном та Саудівською Аравією на більші зусилля за посередництвом у цій війні.
Також у звіті зазначається, що Лукашенко підтвердив, що білоруська промисловість постачає в росію електронні компоненти, що потенційно підтверджує попередні оцінки ISW про те, що Білорусь може допомогти рф уникнути західних санкцій.
17 березня Лукашенко заявив, що Білорусь і рф підписали угоду про створення спільного білорусько-російського центру з розробки та виробництва фотошаблонів (проміжний товар, який використовується у виробництві інтегральних схем), що дві держави розробили перелік критично важливих електронних компонентів, і що білоруська промисловість вже почала постачати деяку мікроелектроніку російським підприємствам.
В ISW оцінювали, що Білорусь може сприяти ухиленню рф від санкцій, і що Китай може таємно передавати товари та/або обладнання до росії через Білорусь.
Державний департамент США наклав санкції на кілька додаткових білоруських оборонних організацій і посилив існуючий експортний контроль до Білорусі станом на 24 лютого 2023 року, але ці санкції можуть бути недостатньо всеосяжними, щоб перешкодити Білорусі надсилати рф електронні компоненти, які використовуються в системах озброєнь та інших технологіях подвійного призначення, йдеться у публікації.
Позиція Сербії щодо санкцій проти росії "пом'якшала". Рішення президента Олександра Вучича щодо відмови застосовувати європейські санкції проти рф призвело до важких економічних обставин.
Вучич відмовився дати обіцянку, що Сербія не запроваджуватиме європейські санкції проти Росії.
Сербський міністр економіки Раді Баста закликав уряд запровадити санкції проти росії та заявив, що Сербія платить "високу ціну" за те, що не зробила цього 14 березня.
Ключові висновки аналітиків ISW
- Пом'якшується риторика президента Сербії Олександра Вучича про відмову Белграда запровадити санкції проти росії.
- 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт кремлівського бункерного щура владіміра путіна та уповноваженої з прав дитини рф Марії Львової-Бєлової за передбачувані воєнні злочини, пов'язані з депортацією українських дітей до росії.
- Ординське видання "Независимая газета" повідомило, що воно не надсилало прес-запиту засновнику ПВК "Вагнера" євгєнію прігожину щодо передбачуваної змови президента рф владіміра путіна та секретаря Ради безпеки московії Миколи Патрушева проти нього.
- Окупаційні війська рф провели обмежені наземні атаки на рубежі Куп'янськ - Сватове - Кремінна.
- Ординські війська продовжували наступальні операції у районі Бахмуту.
- Війська рф продовжували наступальні операції на околицях Донецька.
- Ординські джерела стверджували, що війська рф відбили українські сили вздовж лінії фронту на півдні України.
- Кремль продовжує збирати резервістів у всій росії.
- Повідомляється, що російська влада затримала трьох українських партизанів в окупованій частині Запорізької області.
Українські військові активізували наступальні дії на півдні Запорізької області. Своєю чергою, війська рф не залишають спроб перерізати постачання Бахмуту Донецької області.
Луганський напрямок: війська РФ безуспішно атакували позиції ЗСУ у Макіївки
Війська рф 17 березня завдали ряд ударів по лінії Куп'янськ – Сватове – Кремінна. Московитський блогер заявив, що окупанти відтіснили українські війська під Гряниківкою, і ЗСУ довелося відійти на правий берег річки Оскол. Ординські джерела також стверджують, що війська рф безуспішно атакували українські позиції поблизу Макіївки (22 км на північний захід від Кремінної), Невського (18 км на північний захід від Кремінної), Ямполівки (17 км на захід від Кремінної) та Білогорівки (10 км на південь від Кремінної).
Московитські джерела також стверджували, що українські сили провели наземну атаку біля Червонопопівки та продовжують накопичувати сили для майбутнього контрнаступу.
Донецький напрямок: окупанти намагаються позбавити Бахмут постачання
Окупанти продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях 17 березня. Ординські блогери стверджували, що бойовики ПВК "Вагнера" атакували українські позиції в районі Хромово (2 км на захід від Бахмуту) та Богданівки (6 км на захід від Бахмуту).
Відеозаписи з геолокацією, опубліковані 17 березня, показують, що російські війська досягли незначних успіхів у північній частині Бахмуту. Держприкордонслужба України повідомила, що ЗСУ розпочали бій із бойовиками "Вагнера" у промзоні в Бахмуті.
Ординські блогери стверджували, що окупанти вийшли на шосе Т0504 на південно-західній околиці Бахмуту та перерізали українську лінію постачання. Експерти ISW не спостерігали візуального підтвердження того, що війська рф перекрили трасу Т0504 на південній околиці Бахмуту.
За даними росЗМІ, окупанти захопили Красногорівку (8 км на північ від Авдіївки), хоча візуального підтвердження цих тверджень ISW досі не спостерігало. Ординський блогер заявив, що російські сили навряд чи швидко просуватимуться на північ від Авдіївки після заявленого захоплення Красногорівки і що передчасно говорити про можливість оточення окупантами українських сил в Авдіївці.
Південний напрямок: ЗСУ наступали в районі Пологів
Ординський блогер заявив, що ЗСУ провели невеликі атаки в районі Пологів та Орєхова Запорізької області. Повідомляється, що українські атаки були успішними, оскільки російські міни не змогли зупинити українську техніку.
Також московітські джерела стверджували, що окупанти нібито відобразили спробу української диверсійно-розвідувальної групи форсувати річку Дніпро у Херсонській області.
Також 17 березня офіційний представник ГУР МО України Вадим Скибіцький заявив, що ординські війська створили в окупованому Криму готуються до оборонної операції.