80% німців заявили, що їхні діди не були нацистами, – опитування

СВІТ
03 серпня, 20:03
80% німців заявили, що їхні діди не були нацистами, – опитування
Фото: Bild

Після падіння Берлінського муру і розвалу соціалістичного табору багатьом європейцям здавалося, що нащадки гітлерівців одужали.

Насправді ж ні, як демонструють результати нещодавно оприлюдненого суспільного дослідження, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на організацію "Vitsche Berlin".

З'ясувалося, що у переважній більшості теперішні німці не усвідомлюють, наскільки Україна постраждала у Другій світовій війні, на відміну від Росії, котра відбулася легким переляком і малими втратами.

Путінський гебістський режим експропріював повністю совєцький наратив, зробивши росіян єдиною жертвою нацизму, хоча бойові дії багато у чому велися саме на території України, що не є таємницею.

Але особливо цинічним нині виглядають відповіді на питання: «Чи були ваші родичі нацистами?», «Чи служили ваші родичі у ґестапо та СС?» тощо, – і 80% німців категорично заперечили.

Тобто, вони переконані у власній правоті, вважаючи, що діди чи прадіди були в антинацистському русі опору; натомість 10% респондентів визнали участь предків у діяльності нацистських організацій і тільки 1% – назвали Україну країною, яку особисто найбільше асоціюють із жертвою Другої світової війни.

Цілком очевидно, що після української перемоги та розвалу РФ у росіян станеться аналогічна ситуація й усі 100% родичів дивним чином опиняться у списках уявного ними "руху опору путінському режиму, російському колоніалізму та імперіалізму".

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, як цьогоріч у травні німецькі судді продалися рашистам за "30 євросрібняків", дозволивши шабаші "побєдобєсія".

Читайте також:
Опінії
Нам потрібен надзвичайний стан в освіті! Адже йдеться про наше майбутнє.
06 грудня, 21:44
Економіка
Як змінювалися доходи аграріїв за перший рік після повномасштабного вторгнення.
30 жовтня, 16:13
Кримінал
Скільки людей з Полтавщини внесено до реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення?
21 вересня, 15:55
Економіка
Російсько-українська війна перейшла у нову фазу – ресурсне виснаження сторін, чим намагаються скористатися наші західні партнери.
26 серпня, 20:49
Життя
Нові оцінки показують, що COVID-19 став причиною приблизно 14,83 мільйонів смертей у всьому світі.
16.12.2022, 16:53