А вашим дітям розповіли у школі про Голодомор?

ІСТОРІЯ
26.11.2023, 11:14
А вашим дітям розповіли у школі про Голодомор?
Фото: Twitter

Напередодні, 25 листопада, ми вшановували закатованих голодом жертв більшовицьких окупантів. Пам'ятні заходи відбулися по всій країні.

Так, зокрема в одній із міських шкіл Кропивницького вчителі не тільки розповіли про жахи 1932-1932 років, а й роздали дітям символічні дарунки. Про це повідомила мати однієї з учениць Ольга Манойлова у соціальній мережі.

За її словами, пакунки для школярів містили медовий різдвяний пряник, свічку, синьо-жовту смужку і записку. На папірці був розміщений дуже щемливий текст-заклик наступного змісту:

«Прабабця розповідала, що на Різдво хрещені завжди дарували дітям медові пряники. А у 1932-1933 роках мільйони українських дітей на Різдво не отримали такого пряника — не було щó давати і не було кому давати... Тут пряник і свічка, яку потрібно запалити на підвіконні о 16:00 25 листопада у пам'ять про українських дітей, яких забрав Голодомор 1932-1933 років, організований росіянами-московитами».

Ольга Манойлова зауважила, що діти отримали пакунки на одному з уроків. Педагоги з директором обійшли всі класи, де розповідали та пояснювали учням сенс Дня пам'яті жертв Голодоморів.

«Донька дуже емоційно мені розказувала про урок, присвячений цій темі, і сьогодні дуже пильно простежила, щоб ми не забули запалити свічку «для діток». Яка цікава ідея для діток, думаю, це справить на них враження», — додала мати 7-класниці.

Слід наголосити, що подібні акції на 32 році відновленої незалежності все ще рідкість для українських освітніх закладів, хоча саме так і формується у молодих поколінь національна ідентичність. Цікаво, чи багатьом полтавським школярам учителі розповіли про значення трагедії, яка сталася 90 років тому на нашій землі?

Окремо «Останній Бастіон» нагадує читачам, що перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані. Коли вороги у будьонівках і шкіряних тужурках почали вивозити хліб, козаки повстали, а на карателів чекала люта смерть.

Читайте також:
Опінії
Били-вбивали на чужину гнали. А я не скорилася, зі сльози відродилася... Будьмо ж, вкраїнці, у Неньці своїй панувать!
вчора, 20:32
Політика
Навіть мертва Ірина Фаріон, своєю правдою, страшна сіоністам.
вчора, 12:38
Історія
Того дня спекотного літа 1944 року на лінії зіткнення зійшлися галицькі дивізійники та совєцькі окупаційні війська 1-го Українського фронту.
22 липня, 10:07
Історія
Цього дня 1726 року царським указом ліквідовано сердюцькі полки. Так, московити розпочали зачистку військових потуг волелюбних українців.
14 липня, 11:36
Мистецтво
Тонкий, глибокий, чудовий актор, чиє коріння пов'язано із Полтавською землею. Віриш йому безперечно у всіх ролях.
10 липня, 21:46
Полтава
На мармурових постаментах сонцесяйні обличчя чотирьох мужніх Воїнів. Вони без слів звертаються до земляків із закликом не спиняти боротьби.
21 червня, 06:06