А вашим дітям розповіли у школі про Голодомор?

ІСТОРІЯ
26.11.2023, 11:14
А вашим дітям розповіли у школі про Голодомор?
Фото: Twitter

Напередодні, 25 листопада, ми вшановували закатованих голодом жертв більшовицьких окупантів. Пам'ятні заходи відбулися по всій країні.

Так, зокрема в одній із міських шкіл Кропивницького вчителі не тільки розповіли про жахи 1932-1932 років, а й роздали дітям символічні дарунки. Про це повідомила мати однієї з учениць Ольга Манойлова у соціальній мережі.

За її словами, пакунки для школярів містили медовий різдвяний пряник, свічку, синьо-жовту смужку і записку. На папірці був розміщений дуже щемливий текст-заклик наступного змісту:

«Прабабця розповідала, що на Різдво хрещені завжди дарували дітям медові пряники. А у 1932-1933 роках мільйони українських дітей на Різдво не отримали такого пряника — не було щó давати і не було кому давати... Тут пряник і свічка, яку потрібно запалити на підвіконні о 16:00 25 листопада у пам'ять про українських дітей, яких забрав Голодомор 1932-1933 років, організований росіянами-московитами».

Ольга Манойлова зауважила, що діти отримали пакунки на одному з уроків. Педагоги з директором обійшли всі класи, де розповідали та пояснювали учням сенс Дня пам'яті жертв Голодоморів.

«Донька дуже емоційно мені розказувала про урок, присвячений цій темі, і сьогодні дуже пильно простежила, щоб ми не забули запалити свічку «для діток». Яка цікава ідея для діток, думаю, це справить на них враження», — додала мати 7-класниці.

Слід наголосити, що подібні акції на 32 році відновленої незалежності все ще рідкість для українських освітніх закладів, хоча саме так і формується у молодих поколінь національна ідентичність. Цікаво, чи багатьом полтавським школярам учителі розповіли про значення трагедії, яка сталася 90 років тому на нашій землі?

Окремо «Останній Бастіон» нагадує читачам, що перша спроба більшовиків організувати масовий штучний голод була на Кубані. Коли вороги у будьонівках і шкіряних тужурках почали вивозити хліб, козаки повстали, а на карателів чекала люта смерть.

Читайте також:
Війна
Під палючим сонцем Бахмуту: прах солдата, якого не забрали.
24 червня, 11:50
Полтава
Свідомі мешканці Новоаврамівки встановили пам'ятні дошки на честь полеглих земляків-військовослужбовців. Погода не завадила урочистостям.
22 червня, 18:41
Полтава
Громадський діяч, публіцист, фабрикант, землевласник і особистий секретар гетьмана Павла Скоропадського. Таким був наш видатний земляк.
10 червня, 21:37
Полтава
Бойовий Чин Євгена Григоренка, Івана Кас'янова, Олександра Федька та Віктора Глуховері закарбовано у флорі. Героїв Полтавщини не забуто.
09 червня, 20:30
Історія
Далекі острови вулканічного походження, які омиваються холодними водами Тихого океану, радо зустріли перших українців понад 100 років тому.
20 травня, 12:35
Політика
18 травня 1944 року совєцькі окупанти розпочали насильне виселення кримськотатарського із рідного їм Криму. Московити зачищали півострів.
18 травня, 07:09