Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів

ПОЛІТИКА
29.11.2022, 07:45
Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів
Фото: Telegram

На території Китайської  народної республіки поновилися масові протести безправних громадян проти суворих коронавірусних обмежень.

У зв'язку з цим фінансові індекси на місцевих біржах пішли різко донизу, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Financial Times".

Станом на тепер стихійні мітинги відбуваються як у столиці Пекіні, так і у всіх містах-мільйонниках, включно з Шанхаєм, Урумчі, Нанкіном, Вуханем, Макао, Ґуанчжоу тощо.

Люди вкрай незадоволені карантинними обмеженнями та протикоронавірусною політикую, запроваджену ще у січні 2020 року комуністичним режимом під проводом диктатора Сі Цзіньпіна.

Відтак на хвилі суспільного невдоволення індекс "Hang Seng China Enterprises" на Гонконзькій фондовій біржі впав на 4,5%, а загальнокитайський індекс CSI, зареєстрованих у Шанхаї та Шеньчжені, впав на 2,8%.

«Контрольні показники акцій провідних корпорацій Китаю знизилися приблизно на 2% і 1,5% відповідно. Різке падіння відбулося після загальнонаціональних демонстрацій проти суворих Covid-обмежень. Невдоволення зросло після того, як у четвер 24 листопада у пожежі в місті Урумчі загинуло 10 людей, що спровокувало низку мітингів по всьому Китаю. Адже влада заперечувала звинувачення в тому, що обмеження, пов'язані з коронавірусом і водночас перешкоджала рятувальним зусиллям, не дозволяючи мешканцям уникнути пожежі.

Натомість трейдери заявили, що протести додали невизначеності щодо напрямку КНР, оскільки випадки Covid-19 продовжують зростати, тиснучи на місцевих чиновників, аби вони посилили виконання політики президента Сі Цзіньпіна щодо нульової боротьби з коронавірусом. Цього року довіра інвесторів вже була підірвана, і важко зрозуміти, яким буде напрямок розвитку ринку далі», – йдеться у матеріалі "Financial Times".

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Київ мусить розірвати дипломатичні відносини з Пекіном, оскільки китайські комуністи допомагають росіянам вчиняти геноцид українців.

Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів_1
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Ресурсна федерація московії ніколи не мала свободу слова. Всіх інакодумців, які йдуть проти Кремля, там саджають до тюрми або вбивають.
29 лютого, 12:34
Політика
Ще більша прозорість може завдавати нищівного удару по економіці України.
24 лютого, 18:25
Політика
Цей закон перевертає все з ніг на голову і замість контролю суспільства над владою встановлює контроль влади над суспільством.
23 лютого, 18:31
Політика
Аналітики наголошують на небезпеках законопроєкту про єдину систему відеонагляду.
22 лютого, 18:10
Позиція
У Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонується запровадити режим відеоспостереження за громадянами.
21 лютого, 17:31
Світ
Наркоімперію Асадів оцінили у $57 мільярдів, приблизно. Офіційну бухгалтерію, самі розумієте, миші з'їли. Непогано, правда ж?
18 лютого, 20:53