Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів

ПОЛІТИКА
29.11.2022, 07:45
Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів
Фото: Telegram

На території Китайської  народної республіки поновилися масові протести безправних громадян проти суворих коронавірусних обмежень.

У зв'язку з цим фінансові індекси на місцевих біржах пішли різко донизу, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Financial Times".

Станом на тепер стихійні мітинги відбуваються як у столиці Пекіні, так і у всіх містах-мільйонниках, включно з Шанхаєм, Урумчі, Нанкіном, Вуханем, Макао, Ґуанчжоу тощо.

Люди вкрай незадоволені карантинними обмеженнями та протикоронавірусною політикую, запроваджену ще у січні 2020 року комуністичним режимом під проводом диктатора Сі Цзіньпіна.

Відтак на хвилі суспільного невдоволення індекс "Hang Seng China Enterprises" на Гонконзькій фондовій біржі впав на 4,5%, а загальнокитайський індекс CSI, зареєстрованих у Шанхаї та Шеньчжені, впав на 2,8%.

«Контрольні показники акцій провідних корпорацій Китаю знизилися приблизно на 2% і 1,5% відповідно. Різке падіння відбулося після загальнонаціональних демонстрацій проти суворих Covid-обмежень. Невдоволення зросло після того, як у четвер 24 листопада у пожежі в місті Урумчі загинуло 10 людей, що спровокувало низку мітингів по всьому Китаю. Адже влада заперечувала звинувачення в тому, що обмеження, пов'язані з коронавірусом і водночас перешкоджала рятувальним зусиллям, не дозволяючи мешканцям уникнути пожежі.

Натомість трейдери заявили, що протести додали невизначеності щодо напрямку КНР, оскільки випадки Covid-19 продовжують зростати, тиснучи на місцевих чиновників, аби вони посилили виконання політики президента Сі Цзіньпіна щодо нульової боротьби з коронавірусом. Цього року довіра інвесторів вже була підірвана, і важко зрозуміти, яким буде напрямок розвитку ринку далі», – йдеться у матеріалі "Financial Times".

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Київ мусить розірвати дипломатичні відносини з Пекіном, оскільки китайські комуністи допомагають росіянам вчиняти геноцид українців.

Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів_1
Читайте також:
Політика
Владімір Путін усьому голова, а інших партій чи лідерів в уяві росіян немає, бо і примарні перспективи майбутнього розвіялися 24.II.2022.
27 січня, 17:36
Світ
Азійська комуністична диктатура зі столицею у Пекіні отримує чималі вигоди від тривалої російської воєнної агресії та геноциду українців.
24 січня, 18:36
Політика
Українська і західна громадськість перебільшують роль путінських опричників, заплямованих кров'ю невинних. У Кремлі є "сірий кардинал".
15 січня, 16:30
Економіка
Лукашенківський режим намагається приховати від своїх громадян і всього світу реальний стан економіки, але шило у мішку не приховати.
12 січня, 18:28
Світ
Уперше, починаючи з 16 вересня 2022 року, на теренах близькосхідної ісламської республіки істотно знизився рівень усенародного невдоволення.
12 січня, 14:01
Політика
На тлі воєнних поразок в Україні російський режим цементує владу всередині РФ. Кремль знищуватиме декларативні рештки федеративного устрою.
05 січня, 17:59