Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів

ПОЛІТИКА
29.11.2022, 07:45
Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів
Фото: Telegram

На території Китайської  народної республіки поновилися масові протести безправних громадян проти суворих коронавірусних обмежень.

У зв'язку з цим фінансові індекси на місцевих біржах пішли різко донизу, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Financial Times".

Станом на тепер стихійні мітинги відбуваються як у столиці Пекіні, так і у всіх містах-мільйонниках, включно з Шанхаєм, Урумчі, Нанкіном, Вуханем, Макао, Ґуанчжоу тощо.

Люди вкрай незадоволені карантинними обмеженнями та протикоронавірусною політикую, запроваджену ще у січні 2020 року комуністичним режимом під проводом диктатора Сі Цзіньпіна.

Відтак на хвилі суспільного невдоволення індекс "Hang Seng China Enterprises" на Гонконзькій фондовій біржі впав на 4,5%, а загальнокитайський індекс CSI, зареєстрованих у Шанхаї та Шеньчжені, впав на 2,8%.

«Контрольні показники акцій провідних корпорацій Китаю знизилися приблизно на 2% і 1,5% відповідно. Різке падіння відбулося після загальнонаціональних демонстрацій проти суворих Covid-обмежень. Невдоволення зросло після того, як у четвер 24 листопада у пожежі в місті Урумчі загинуло 10 людей, що спровокувало низку мітингів по всьому Китаю. Адже влада заперечувала звинувачення в тому, що обмеження, пов'язані з коронавірусом і водночас перешкоджала рятувальним зусиллям, не дозволяючи мешканцям уникнути пожежі.

Натомість трейдери заявили, що протести додали невизначеності щодо напрямку КНР, оскільки випадки Covid-19 продовжують зростати, тиснучи на місцевих чиновників, аби вони посилили виконання політики президента Сі Цзіньпіна щодо нульової боротьби з коронавірусом. Цього року довіра інвесторів вже була підірвана, і важко зрозуміти, яким буде напрямок розвитку ринку далі», – йдеться у матеріалі "Financial Times".

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Київ мусить розірвати дипломатичні відносини з Пекіном, оскільки китайські комуністи допомагають росіянам вчиняти геноцид українців.

Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів_1
Читайте також:
Опінії
Диктатура і свобода — речі несумісні.
вчора, 15:00
Політика
Ініціатори заяви вважають запровадження персональних санкцій політичним та фінансовим знищенням свого суперника.
18 лютого, 09:45
Опінії
Цікаво все ж, а за що там головувало то РНБОУ і чи його члени взагалі бачили ті списки?
15 лютого, 10:05
Опінії
Санкції РНБО, спрямовані проти громадян України, підсудних українському правосуддю, є грубим порушенням Конституції.
14 лютого, 17:23
Опінії
Беззаконня, знищення опонентів, вседозволеність, корупція і мародерство.
13 лютого, 11:09
Історія
Багато хто зараз шкодує про розпад СРСР. Це ж наскільки треба мало знати, щоб шкодувати за таким монстром...
03 лютого, 11:45