Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів

ПОЛІТИКА
29.11.2022, 07:45
Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів
Фото: Telegram

На території Китайської  народної республіки поновилися масові протести безправних громадян проти суворих коронавірусних обмежень.

У зв'язку з цим фінансові індекси на місцевих біржах пішли різко донизу, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на авторитетне видання "Financial Times".

Станом на тепер стихійні мітинги відбуваються як у столиці Пекіні, так і у всіх містах-мільйонниках, включно з Шанхаєм, Урумчі, Нанкіном, Вуханем, Макао, Ґуанчжоу тощо.

Люди вкрай незадоволені карантинними обмеженнями та протикоронавірусною політикую, запроваджену ще у січні 2020 року комуністичним режимом під проводом диктатора Сі Цзіньпіна.

Відтак на хвилі суспільного невдоволення індекс "Hang Seng China Enterprises" на Гонконзькій фондовій біржі впав на 4,5%, а загальнокитайський індекс CSI, зареєстрованих у Шанхаї та Шеньчжені, впав на 2,8%.

«Контрольні показники акцій провідних корпорацій Китаю знизилися приблизно на 2% і 1,5% відповідно. Різке падіння відбулося після загальнонаціональних демонстрацій проти суворих Covid-обмежень. Невдоволення зросло після того, як у четвер 24 листопада у пожежі в місті Урумчі загинуло 10 людей, що спровокувало низку мітингів по всьому Китаю. Адже влада заперечувала звинувачення в тому, що обмеження, пов'язані з коронавірусом і водночас перешкоджала рятувальним зусиллям, не дозволяючи мешканцям уникнути пожежі.

Натомість трейдери заявили, що протести додали невизначеності щодо напрямку КНР, оскільки випадки Covid-19 продовжують зростати, тиснучи на місцевих чиновників, аби вони посилили виконання політики президента Сі Цзіньпіна щодо нульової боротьби з коронавірусом. Цього року довіра інвесторів вже була підірвана, і важко зрозуміти, яким буде напрямок розвитку ринку далі», – йдеться у матеріалі "Financial Times".

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Київ мусить розірвати дипломатичні відносини з Пекіном, оскільки китайські комуністи допомагають росіянам вчиняти геноцид українців.

Акції китайських компаній впали після антикарантинних протестів_1
вибір редакції
Читайте також:
Політика
Багатостраждальна сирійська земля звільнення від понад півстолітньої диктатури. Проросійський режим зруйновано, що ж далі?
09 грудня, 21:45
Опінії
Чому ми «вільні», коли держава грабує власний народ через неймовірні податки для них, які існують за диктаторських режимів.
09 грудня, 10:26
Опінії
Зараз відбувається спотворення реальності. Руйнація незалежних інституцій, без яких неможлива демократична європейська Україна.
05 грудня, 16:26
Політика
Тиск на журналістів. Депутати намагались прийняти закон, списаний у росії
04 грудня, 17:18
Опінії
Вперше в історії сталося неможливе, але цілком передбачуване. Кім Чен Ин усадовив кремлівського диктатора путіна на свою збройову голку.
21 листопада, 19:36
Війна
Країна-загарбник завше в історії показувала світові 2 окремі обличчя. Одне (приємне) — своїм партнерам, друге (потворне) — сусідам-жертвам.
12 листопада, 13:44