АМКУ виявив «картельну змову» на вітчизняному ринку цукру

ЕКОНОМІКА
07.04.2021, 13:04
АМКУ виявив «картельну змову» на вітчизняному ринку цукру

Компанії "Астарта" і "Радехівський цукор" змовилися з метою антиконкурентних дій на ринку первинної реалізації бурякового цукру.

Таку інформацію оприлюднила пресслужба Антимонопольного комітету України, повідомивши про попередні результати відповідного розслідування.

Впродовж останніх 6 місяців державним службовцям вдалося дослідити ситуацію, пов’язану з підвищенням оптово-відпускних цін на цукор.

«У рамках розслідування, крім "Астарти" та "Радехівського цукру" Комітетом вивчаються дії й інших виробників. Ми не обмежимося лише перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру», — прокоментувала ситуацію голова АМКУ Ольга Піщанська.

За відомостями АМКУ, вартість цукру зростала без об'єктивних причин однаковими темпами у конкретний період: з вересня по листопад 2020 року – в середньому на 48%.

Водночас наголошується, що попри торішнє скорочення обсягів виробництва цукру, його дефіциту в Україні не спостерігалося.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", у деяких вітчизняних торговельних мережах ціни на продукти зросли у 1,5-2 рази.

Читайте також:
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11 квітня, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14 березня, 07:01
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23 лютого, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29
Економіка
Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.
11 лютого, 07:48