Азійська «вісь зла» побоюється ядерної відплати Заходу

ПОЛІТИКА
22 січня, 12:23
Азійська «вісь зла» побоюється ядерної відплати Заходу
Фото: Twitter

Світ зараз на порозі великого, грандіозного кіпішу. Архітектура міжнародної безпеки тріщить на наших очах й у цього є багато ознак...

Хтось каже, що це буде третя світова війна. Хтось — що настає нова «холодна війна», де наддержави будуть конфліктувати за допомогою своїх проксі. Хтось — що це буде масштабний гібридний конфлікт із війнами в інших просторах, а не в воєнному.

Але світ, очевидно, палає! Прямо зараз горить Близький Схід — напад ХАМАС і воєнна операція Ізраїлю у відповідь сталася тоді, коли Ізраїль налагоджував крихкі відносини з арабським світом.

Однак тепер цей процес заморожений, тож Ізраїль теж опинився у непростій ситуації через удари по смузі Ґази.

США та Велика Британія почали бомбити хуситів у Ємені, тому що хусити атакували кораблі у Червоному морі, а це море — архіважливе для світової торгівлі. Без нього доведеться пропливати зайвих 6500 кілометрів; це ж величезні збитки та величезний вплив на ціни по всьому світу.

Іран не приховує своєї підтримки ХАМАСу та хуситів, паралельно створюючи інші точки напруги, а Ізраїль постійно остерігається нападу з півночі, з боку «Хезболли», яку підтримує Іран. Сам же Іран лише за останній тиждень обстріляв ракетами Ірак та Пакистан.

На Тайвані знову переміг кандидат від найбільш антикитайської партії, і Сі Цзіньпін не приховує, що хоче повернути острів під контроль. Китайська народна армія готується — дослідження показують, що РФ допомагає КНР з ядерним озброєнням і до 2030 року його ядерний арсенал зросте вдвічі.

На Корейському півострові Кім Чен Ин за минулі роки свідомо руйнує всі зв'язки з Півднем, паралельно тестуючи все більше і більше ракет та погрожуючи конфліктом. Експерти з КНДР  уже пишуть, що ситуація на півострові — найгірша від 1950 року, коли почалася Корейська війна.

По всьому світу спостерігається тенденція не до врегулювання конфліктів, а навпаки — до їхньої ескалації, підвищення рівня погроз та агресивних дій. І одна із головних причин цього всього — напад росії на Україну, бо війна в Україні показала світу:

  • що повномасштабні бойові дії між арміями двох держав досі можливі;
  • що міжнародні санкції та обмеження не працюють так, як хотілось би;
  • що великого агресора не можна притягнути до відповідальності;
  • що масштабні людські втрати досі прийнятні та не змушують народ вимагати припинення бойових дій;
  • що можна зброєю та силою вирішувати свої проблеми;
  • що можна, заручившись підтримкою близьких по духу держав, дуже довго воювати у режимі високої інтенсивності.

І багато чого іншого, що раніше вважалося забороненим, теж можна. Ключовий висновок — воювати, виявляється, можна і ніхто тобі нічого не зробить.

У світі поступово набирає обертів активність горезвісної «вісі зла», яка допомагає один одному вести ці конфлікти. Москва-Тегеран-Пекін та їхній підданий Пхеньян допомагають воювати проти України, а також обходити санкції.

Чи бачить це інший світ, зокрема Захід? Звісно бачить, адже прямо зараз західний ОПК, завдяки війні в Україні, поступово набирає оберти, країни все більше виділяють грошей на оборонку, відбувається мілітаризація.

Зброя активно закуповується та виробляється. США вже зайняті створенням регіональних союзів:

  • на Далекому Сході вони формують вісь Сеул-Токіо-Канберра під своїм патронатом;
  • намагаються схилити Індію на бік Заходу;
  • на Близькому Сході працюють у парі із Великою Британією, паралельно розвиваючи відносини з противниками Ірану.

На загал слабо віриться в якусь глобальну розрядку, скоріше мова про новий масштабний світовий конфлікт. За його результатами система світової безпеки буде повністю змінена, оскільки нинішня довела свою неефективність.

Але тепер в руках усіх наддержав є ядерна зброя  і саме від її застосування залежатиме, чи світові взагалі знадобиться нова система безпеки.
Азійська «вісь зла» побоюється ядерної відплати Заходу_1
Автор : Олексій Ярмоленко
Читайте також:
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39
Політика
Орієнтація на чужі геополітичні проєкти узалежнює нарешті суб'єктну Україну. Питання у тому, чи при владі у Києві будуть державники?
13 лютого, 07:15