Балтійські республіки офіційно постачатимуть Україні американську зброю, – Reuters

СВІТ
20 січня, 10:45
Балтійські республіки офіційно постачатимуть Україні американську зброю, – Reuters

Уряд США дозволив владі Естонії, Латвії та Литві постачати в Україну летальне озброєння включно з системами "Javelin" і "Stinger".

Відповідну інформацію оприлюднило авторитетне видання "Reuters" із посиланням на власні джерела в американському Державному департаменті.

Зазначається, що згідно з чинними правилами експортного контролю США, трійка балтійських країн мала отримати схвалення Вашинґтону, перш ніж передавати та продавати будь-яку зброю американського виробництва третім сторонам.

Станом на ранок 20 січня Держдеп видав дозвіл для Естонії на передачу Україні протитанкових ракетних систем FGM-148 Javelin, натомість для Литви – на FIM-92 Stinger.

Водночас поки лишається невідомим, яку конкретну зброю американського виробництва Вашинґтон схвалив постачати Україні з Латвії.

«США з союзниками об'єднуються, щоби прискорити надання допомоги Україні у галузі безпеки. Ми перебуваємо у тісному контакті з нашими українськими партнерами та нашими союзниками по НАТО і творчо використовуємо всі доступні інструменти співробітництва у сфері колективної безпеки», – коментує свої джерела у Держдепі видання "Reuters".

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", Україна і Північноатлантичний альянс днями оновили меморандум про технічне співробітництво.

Читайте також:
Війна
Або як нащадки козаків на степовому напрямку зброю добували й грозили московитам.
09 травня, 10:23
Війна
Російські окупаційно-терористичні війська приречені на поразку в Україні через деморалізацію особового складу і застаріле озброєння.
23 квітня, 19:09
Війна
Штурмовий загін бійців-"едельвейсів" знищив сучасний російський танк Т-90 "Владімір" у полях на Приазовському напрямку.
22 березня, 08:01
Економіка
Йдеться про те, щоб суттєво підвищити характеристики станції радіоелектронної пасивної розвідки
04 лютого, 15:12
Світ
В автоматі оптимально використовується енергія порохових газів і застосована конвекційна система відводу тепла від ствола
31 січня, 14:13
Історія
Про це повідомили у Міністерстві культури України
25 січня, 12:52