Без потужної інформаційної складової – війна приречена на поразку

ПОЛІТИКА
29.09.2022, 09:12
Без потужної інформаційної складової – війна приречена на поразку

Нині потрібно розуміти вкрай важливий аспект: інформфронт – це не лише оперативні новини і військово-політична аналітика для своїх.

Війни в інформаційному просторі, це також і різноманітні вкиди, ІПСО, потужні пропагандистські кампанії та демотивуючі фейки розраховані на деморалізацію ворога. Росіяни на цьому "собаку з‘їли", при тому не одну, а у нас з цим проблеми, бо вітчизняні правдолюби та фактчекери банально не навчилися розрізняти, щó – для них, а щó – не для них.

Паралельно з цим, є просто велика кількість людей, які не розуміють чому та чи інша інформація з'явилася от саме зараз, а не вчора чи завтра. До прикладу, можна ствердно говорити про те, що останніми днями у нашому сегменті соціальних мереж велика кількість коментарів пов'язана з полоненими "чмобіками".

Наші люди в запалі пишуть: «Розстріляти!». Хоча самі у житті нікого не розстріляли.

Однак головне ж в іншому... Головне у тому, що цих відео, а саме з мобілізованими від 21.IX.2022 – має бути дуже багато (сотні, тисячі, десятки тисяч), бо ще раз: нас, українських аналітиків, експертів, технологів, блоґерів і лідерів суспільної думки читають не тільки громадяни України.

На нас підписана величезна кількість руснявої агентури й просто крикливої вати; тож ці відео для них. Як і всі інші елементи нашого інструментарію інформаційної боротьби.

У зв'язку з цим, наші співвітчизники мають розуміти наступне: перед тим, як писати – «Дай пруф/лінк/ссилочку», подумайте про те, кому це відео/світлина/допис чи скрін адресовані у першу чергу. Вам чи не вам?

Опиняючися в лавах силових структур, боєць спочатку вчиться, а потім відправляється на бойові задачі на реальному фронті. На фронті інформаційному теж треба вчитися, аби не косячити й не підставляти "цифрових командирів", які планують і реалізовують складні операції.

Автор – Назар Приходько, політолог-міжнародник і військовий експерт

Читайте також:
Політика
Кров і ґрунт — це наче свого роду нація і держава. Власне і держава, і нація є двома нерозривними та взаємообумовленими сутностями.
21 листопада, 12:24
Історія
105 років і 2 дні як (у теорії) скінчилася Перша світова, відома ще як «Велика війна». Вона мала покінчити з усіма війнами, але не склалося.
15 листопада, 16:26
Війна
На підступах до окупованого з 2014 року Донецька у ворога не буде перемоги, подібної на Бахмут. Сотні росіян марно лягли у мерзлу землю.
24 жовтня, 15:43
Війна
Україна не буде європейським Ізраїлем, адже для цього немає достатніх підстав. Хіба що, єдина схожість — сусідство з одвічним ворогом.
07 жовтня, 19:27
Війна
Завищені очікування затьмарені Херсонською офензивою не справдилися на Запорізькому напрямку. Контрнаступ заливається кров'ю...
04 жовтня, 18:26
Війна
Колишній командувач сухопутних військ США в Європі розкритикував Вашинґтон і Берлін за брак рішучої підтримки Києва у війні проти Москви.
20 серпня, 18:13