Біг до просвітлення: беремо приклад з японців

ІСТОРІЯ
22 жовтня, 08:17
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців
Фото: Google Maps

Чи чули ви колись про ченців-марафонців? А виявляється є такі; і мешкають вони в Японії.

Їхня господа – це старовинний буддійський храмовий комплекс Енріяку-дзі (япон. 延暦寺) на схилі гори Гієй, де сходяться межі префектур Кіото і Сіґа. У 1994 році культовій споруді надали статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сам монастир постав у 788 році довкола гірської релігійної школи Тендай, в якій навчилися майбутні засновники інших відгалужень буддизму. З часом могутність Енріяку-дзі зросла, а з ним і страх, який вселяли ченці-аскети простим людям.

Та місцеві феодали побачили у монастирі політичну загрозу, адже там ідейно і духовно розвивали молодь. У 1571 році він, як і багато інших храмів на острові Хонсю, був зруйнований воєначальником Одою Нобунаґою.

Навіть запеклий опір озброєних молитвою і поодинокими мечами ченців – ґьодзя – не зупинив об'єднувача Японії.

Відновлення Енріяку-дзі стало можливим за сьоґунату у ранній період Едо (1603-1867), проте влада країни ніяк не сприяла цьому. Ченці самотужки, цеглина за цеглиною, повертали свою господу до життя, гартуючи тіло і дух.

Сьогодні старовинний буддійський храмовий комплекс є справжньою туристичною принадою, як і його мешканці. Ґьодзя давно склали зброю, але менш суворими від того не стали.

Яскравим свідченням є обряд сенніті кайгоґьо (япон. 千日回峰), або, інакше кажучи – тисяча денний марафон. Ченці пробігають щодня по 84 кілометри, вдягнувши солом'яні сандалі, а потім ще тиждень постують без сну.

З 1885 року цей ритуал зуміли завершити всього 46 аскетів-ґьодзя!

Туристів цікавить, а чому ж бігають не перший рік японські буддійські ченці? – Все тому, що у вказаний спосіб вони прагнуть досягти просвітлення через виснажливі фізичні навантаження; ось і весь секрет, на який зважиться не кожен.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями у Черкасах пішов із життя засновник найбільшого буддійського храму Європи Володимир Скубаєв. Він заснував Храм Білого Лотоса у 1990 році.

Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_1
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_2
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_3
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_4
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_5
вибір редакції
Читайте також:
Чи знали ви, що популярний серед кінозірок і політичної еліти Заходу кавовий напій "Kopi Luwak" коштує не менше $300 за 1 кг?
29 жовтня, 10:26
Він обґрунтував необхідність утворення української держави на основі аналізу геополітичної ситуації у світі в часи Першої світової війни.
03 грудня, 18:37
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02 грудня, 16:34
Він не тільки очолював «Летючу Бригаду», що відбирала награбовані польськими окупантами гроші, але й особисто брав участь у її ексах.
01 грудня, 21:00
Відкриття він здійснив під час прогулянки фермою свого батька
01 грудня, 15:38