Біг до просвітлення: беремо приклад з японців

ІСТОРІЯ
22.10.2021, 08:17
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців
Фото: Google Maps

Чи чули ви колись про ченців-марафонців? А виявляється є такі; і мешкають вони в Японії.

Їхня господа – це старовинний буддійський храмовий комплекс Енріяку-дзі (япон. 延暦寺) на схилі гори Гієй, де сходяться межі префектур Кіото і Сіґа. У 1994 році культовій споруді надали статус об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Сам монастир постав у 788 році довкола гірської релігійної школи Тендай, в якій навчилися майбутні засновники інших відгалужень буддизму. З часом могутність Енріяку-дзі зросла, а з ним і страх, який вселяли ченці-аскети простим людям.

Та місцеві феодали побачили у монастирі політичну загрозу, адже там ідейно і духовно розвивали молодь. У 1571 році він, як і багато інших храмів на острові Хонсю, був зруйнований воєначальником Одою Нобунаґою.

Навіть запеклий опір озброєних молитвою і поодинокими мечами ченців – ґьодзя – не зупинив об'єднувача Японії.

Відновлення Енріяку-дзі стало можливим за сьоґунату у ранній період Едо (1603-1867), проте влада країни ніяк не сприяла цьому. Ченці самотужки, цеглина за цеглиною, повертали свою господу до життя, гартуючи тіло і дух.

Сьогодні старовинний буддійський храмовий комплекс є справжньою туристичною принадою, як і його мешканці. Ґьодзя давно склали зброю, але менш суворими від того не стали.

Яскравим свідченням є обряд сенніті кайгоґьо (япон. 千日回峰), або, інакше кажучи – тисяча денний марафон. Ченці пробігають щодня по 84 кілометри, вдягнувши солом'яні сандалі, а потім ще тиждень постують без сну.

З 1885 року цей ритуал зуміли завершити всього 46 аскетів-ґьодзя!

Туристів цікавить, а чому ж бігають не перший рік японські буддійські ченці? – Все тому, що у вказаний спосіб вони прагнуть досягти просвітлення через виснажливі фізичні навантаження; ось і весь секрет, на який зважиться не кожен.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями у Черкасах пішов із життя засновник найбільшого буддійського храму Європи Володимир Скубаєв. Він заснував Храм Білого Лотоса у 1990 році.

Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_1
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_3
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_5
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_7
Біг до просвітлення: беремо приклад з японців_9
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Чи знали ви, що популярний серед кінозірок і політичної еліти Заходу кавовий напій "Kopi Luwak" коштує не менше $300 за 1 кг?
29.10.2021, 10:26
Історія
Історія знайомства Ісідора Рабі та Джуліана Швінгера.
вчора, 17:45
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
вчора, 14:54
Історія
Багата на геніїв і людей доброї волі земля Полтавщини. Один із таких гарував на лоні всенародного просвітництва на початку XX століття.
08 грудня, 19:52
Історія
Україна здійснила трагічну помилку — відмовилася від ядерної зброї
05 грудня, 09:37
Історія
Після проголошення самостійності Карпатської України Карпатська Січ стала її національною армією.
04 грудня, 09:41