Найдорожча кава у світі – продукт життєдіяльності індонезійського мусанга

29.10.2021, 10:26
Найдорожча кава у світі – продукт життєдіяльності індонезійського мусанга
Фото: Facebook

Чи знали ви, що популярний серед кінозірок і політичної еліти Заходу кавовий напій "Kopi Luwak" коштує не менше $300 за 1 кг?

Головною причиною такої високої ціни є не унікальність кавових зерен чи кліматичних умов вирощення, а процес ферментації.

Виробництво "Kopi Luwak" (дослівно з індонезійської мови перекладається як "кава лювака" – прим. ред.) аж ніяк не таємниця:

  • тваринки з сімейства віверових – мусанги (інд. Luwak) поїдають стиглі кавові вишні, перетравлюючи м'якоту і випорожняючи зерна;
  • затим зернята збираються людьми, миються і висушуються на сонці.

Особливий смак "кави лювака" пояснюється комбінацією кислотно-ферментативного впливу, адже перебуваючи всередині шлунково-кишкового тракту звірятка, зерна насичуються його шлунковим соком і травними ферментами.

Внаслідок цього процесу пептидні ланцюжки скорочуються, що спричиняє зміну амінокислотного складу кавових зерен, вивільнюючи специфічний аромат і смак кавових зерен.

За спостереженнями місцевих мешканців, мусанги вибирають тільки найстигліші та найсмачніші кавові ягоди, а отже для кінцевого продукту це означає зменшення гіркоти.

У цілому річний обсяг "Kopi Luwak" не перевищує кількох сотень кілограмів, навіть попри те, що сьогодні існують відповідні кавові звіроферми, де тваринок тримають у неволі з метою набуття виробництвом промислових масштабів.

Природоохоронці не раз скаржилися владі Індонезії на незадовільний стан мусангів, яких примусово утримують у клітках задля продукування елітної кави; проте до сьогодні ситуацію так і не вдалося покращити.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", висока ціна шоколаду на світовому ринку – це наслідок експлуатації дитячої праці.

Найдорожча кава у світі – продукт життєдіяльності індонезійського мусанга_1
Найдорожча кава у світі – продукт життєдіяльності індонезійського мусанга_3
Найдорожча кава у світі – продукт життєдіяльності індонезійського мусанга_5
Читайте також:
Історія
Чи чули ви колись про ченців-марафонців? А виявляється є такі; і мешкають вони в Японії.
22.10.2021, 08:17
Життя
Нейрочіп від стартапу Ілона Маска використають у Канаді
вчора, 18:16
Життя
Міжнародна співпраця науковців за підтримки фахівців Єльського університету здивувала академічний світ. У США представили новий тип матерії.
19 листопада, 14:53
Життя
Українські ботаніки активізувалися в областях задля пошуку унікальної флори. Головна мета — створити нові заповідні зони та екосистеми.
18 листопада, 06:07
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Науковці пояснюють результати простотою та доступністю віршів ШІ порівняно з творами класиків.
16 листопада, 18:42