Bloomberg: Східна Європа втрачає віру у Західну

СВІТ
26 лютого, 14:54
Bloomberg: Східна Європа втрачає віру у Західну
Фото: Bloomberg

Чим довше триває російська агресія, тим гострішими стають внутрішні проблеми всередині ЄС. Вихід тільки один: усіляко допомагати Україні!

Про це йдеться у редакційному матеріалі одного з впливових американських бізнес-видань Bloomberg. Автори наголошують: якщо росія переможе, багато жителів колишнього соціалістичного табору більше ніколи не довірятимуть своїм західним сусідам.

Країни Європейської спілки вже кілька місяців обговорюють — варто закуповувати зброю за межами блоку чи ні? Адже наразі ЄС не виконує зобов'язань щодо постачання Україні 1 мільйона артилерійських снарядів наступного місяця.

Уряд Франції, наприклад, стверджує, що кошти мають бути спрямовані здебільшого на розвиток європейської оборонної промисловості у довгостроковій перспективі. Водночас деякі східні країни, які вже багато років б'ють на сполох із приводу російської загрози, стурбовані тим, як великі та багатші західні держави недостатньо активно поповнюють свої арсенали.

У Таллінні, Ризі, Вільнюсі, Варшаві, Празі та Бухаресті також нарікають, що Берлін із Парижем заважають Україні розширити свої можливості, отримавши зброю дальнього радіуса дії. На думку країн зі Східного флангу НАТО, підтримка Україні потрібна зараз, а не 2027 року, коли промисловість почне зростати.

Зокрема, міністр закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс, основна проблема полягає у відсутності стратегічної мети. Натомість Україні намагаються допомогти частинами (буквально по крапельці раз на місяць — прим. ред.).

Лідери східноєвропейських країн кажуть, що вони теж хочуть підняти європейську промисловість, але це має поєднуватися з тим, чого сьогодні відчайдушно потребує Україна з огляду на темпи переозброєння росії. Москві допомагають Тегеран, Пхеньян, Дамаск і почасти Пекін.

«Ми знаємо, що росіяни перейшли на військові рейки, а ми все ще знаходимося у мирному часі. Так далі бути не може, це загрожує нам поразкою», — днями заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Хоча більша частина гніву спрямована у бік президента Франції Емманюеля Макрона, чиновники кажуть, що Німеччина також має робити більше для допомоги Україні, як і Італія, Іспанія та інші країни, використовуючи активніші запаси зброї. На думку того ж таки Ландсберґіса, це питання спільної роботи всіх — і Сходу, і Заходу.

«Є речі, які б Європа могла зробити, щоби посилити підтримку України. Ми могли б перенаправити все виробництво, яке ми маємо на континенті, на військові потреби України, ми могли б залучити ресурси, щоби мати можливість закуповувати за кордоном життєво важливі речі, необхідні Україні, такі як боєприпаси, якщо ми не в змозі виробляти їх самі... Але річ у тому, що ми не можемо домовитися навіть про це», — заявив очільник МЗС Литви.

Водночас «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, як усе гучніше на Заході, особливо в Європі, звучать слова про озброєну відсіч агресору зі Сходу. Миритися із діями росії скоро буде невелика меншість.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Західні партнери інтенсивно задумалися над завершенням війни в Україні. Проте є нюанс — аж ніяк не на наших умовах.
13 грудня, 08:21
Опінії
Я впевнений, що НАТО нам «не світить», а чи можна отримати гарантії СПРАВЖНЬОЇ безпеки за допомогою іншого документа?
03 грудня, 10:00
Світ
Нарешті у Вашинґтоні пояснили, чому Біньяміну Нетаньягу можна вбивати дітей та жінок, а путіну ні. Проблема у суті двох азійських режимів.
28 листопада, 21:42
Опінії
Не бійтеся призначати професіоналів, навіть якщо вони раптом вам не куми, свати, друзі ваших бізнес-партнерів чи однопартійців.
25 листопада, 10:35
Політика
Якщо Київ довіриться західним умиротворювачам і сяде за стіл перемовин із Москвою, конфлікт набуде ширших обрисів. Уся Європа палатиме.
24 листопада, 17:30
Політика
Найбільші економіки вважають, що існування України не вплине на стан справ у всьому світі. Тому закликали жертву агресії припинити спротив.
20 листопада, 13:45