Брати наші менші теж мають почуття

14 жовтня, 10:25
Брати наші менші теж мають почуття
Фото: Facebook

Звірі дуже гостро відчувають наближення свого кінця на цьому світі, особливо, якщо він настає не з їхньої власної волі.

Приміром, перед смертю у хатніх тваринок теж бувають останні бажання, але знають про них лише ветеринари, котрі присипляють старих і хворих звірів.

Користувач соціальної мережі Twitter Джессі Дітрих запитав одного з ветеринарів про найскладнішу частину їхньої роботи з братами нашими меншими.

Неназваний фахівець, не замислюючися, відповів, що йому найважче бачити, як старі або хворі тварини перед приспанням шукають очима своїх господарів, сподіваючися на допомогу.

«Річ у тім, що 90% власників не хочуть перебувати у кімнаті зі своїми улюбленцями, котрі вмирають; люди просто виходять звідти, щоби не бачити останніх мук тварин. Але вони не розуміють, що саме в ці останні миті життя їхній улюбленець дійсно потребує присутності свого господаря», – коментує ситуацію фахівець ветеринарної медицини.

Аби якось виправити вказане явище співробітники ветеринарної клініки "Hillcrest" у Південній Африці розмістили на своїй сторінці у Facebook звернення до всіх людей, котрі є власниками хатніх улюбленців.

«Те, що вони вмирають раніше вас, це неминуче. Не забувайте, що ви були центром їхнього життя. Можливо, вони були лише дрібною часткою вашої; але ж вони – теж ваша сім'я. Як би важко не було, не залишайте їх в останню мить. Не дозволяйте їм вмирати на самоті у кімнаті з незнайомцем у місці, яке їм не подобається. Нам, ветеринарам, дуже боляче дивитися на це. На те, як вихованці в останні хвилини життя не можуть знайти очима господаря. Вони не розуміють, чому їх залишили. Ветеринари роблять усе можливе, щоби тварини не були так налякані. Але вони їм зовсім чужі. Не будьте боягузом, який вважає, що це занадто боляче для вас. Подумайте про почуття свого улюбленця, будьте з ними, навіть у хвилини мук і смерті», – таким чином південноафриканські ветеринари закликають господарів бути поруч із хатніми улюбленцями до самого кінця.

Між тим, як раніше інформував "Останній Бастіон", у тварин доволі добре розвинутий соціальний інтелект.

Читайте також:
На початку минулого століття популяція виду скоротилася до 50-200 особин
15 червня, 14:45
Співробітники Міжнародного союзу охорони природи б'ють на сполох через зменшення популяції слонів на "чорному континенті".
03 квітня, 08:01
Ведмеді ще не дуже активні та зовсім мало їдять. Більшість мешканців притулку бачать сніг вперше.
06 березня, 11:21
Тварину знайшли в лісі австралійського штату Вікторія. Напевно, для барана це була перша стрижка у житті.
25 лютого, 16:48
З 2014 року вона живе в заповіднику Румунії. Але й досі не може оговтатися від пережитого.
18 січня, 16:18