Британський науковець Тимоті Ґартон Еш: наше минуле допомагає моделювати майбутнє

ІСТОРІЯ
16 вересня, 21:49
Британський науковець Тимоті Ґартон Еш: наше минуле допомагає моделювати майбутнє

Зациклення окремих народів і їхніх провідників на втраченому, позбавляє перспектив. Історія має вчити на помилках, аби не повторювати їх.

Про це на зустрічі із серії семінарів «Глобальна Україна» у Києві заявив відомий британський доктор філософії та публіцист Тимоті Ґартон Еш. З його слів, Україна постає переродженим птахом-феніксом в очах занепалих західних суспільств.

Фаховий історик наполягає, що ослаблення так званого «колективного Заходу» має свою конкретну відправну точку. Мовляв, усе почалося 2008 року після економічної кризи, до якої згодом додалася російська гібридна агресія.

«Сьогодні через війну в Україні Захід об'єднаний, але при цьому вперше не диктує правила гри на світовій арені. З'явилися країни, які вірять тільки у власні інтереси й не практикують долучення до сталих альянсів. Власне, саме тому «анти-Захід» поки нічим насправді не об'єднаний. Китай, Індія, Туреччина, Іран, Угорщина — вони мають «ресентимент до Заходу», але не є повноцінним альянсом. «Західні» держави по-різному доходять до розуміння необхідності об'єднуватися для захисту.

Першими це зрозуміли у нас на Туманному Альбіоні, а також у Данії, Швеції, країнах Балтії та Польщі. Велику роль зіграли особистості, які керували чи керують там. Найкращим способом забезпечити перемогу було б повернення територій, ув'язнення путіна за ґратами й використання репарацій для відбудови України. Але нині це поки найменш вірогідний сценарій, на жаль. Хоча, переконаний, від цього буде багато залежати, адже в історії найбільший вплив мають події, які відбуваються на початку історичних періодів», — наголосив Тимоті Ґартон Еш.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, як небажання бачити геополітичну суб'єктність України спотворює дійсність європейців та американців. Вони досі переконані, що РФ — наддержава.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
13 грудня 1963 року відійшов у засвіти незламний Василь Симоненко. Поет з Україною в серці, який кинув виклик совєцькому режимові...
вчора, 19:25
Опінії
Для багатьох українців 1 грудня асоціюється виключно з кількома вітчизняними подіями, що визначили нашу долю. Естонці мають подібну історію.
01 грудня, 19:52
Історія
Більшовицькі окупанти змушували українських (за походженням) учителів до дій на боці організаторів Голодомору-геноциду. Випадків безліч.
22 листопада, 19:23
Історія
Гіркі жнива продовжуються... Ворог зовнішній і ворог внутрішній намагаються розірвати навпіл Україну, вкотре надуривши українців.
11 листопада, 07:16
Полтава
Незламний захисник України, народжений у Криму, поліг смертю хоробрих у березні на Донбасі. Свій спочинок він знайшов на Полтавській землі.
23 жовтня, 20:32
Політика
15 жовтня тюрки всього світу відзначають трагічну подію «Хәтер көне». Згадують у жалобі, як восени 1552 року орда Івана IV захопила Казань.
15 жовтня, 12:35