Чеський президент Павел зробить словацького прем'єра Фіцо прогнозованим

ПОЛІТИКА
28.10.2023, 10:36
Чеський президент Павел зробить словацького прем'єра Фіцо прогнозованим

Давні зв'язки Праги з Братиславою безсумнівно вплинуть на діяльність нового уряду Словаччини. Адже Чехія по духу ближча за Угорщину.

Про це заявив директор-засновник вітчизняного Інституту Центральноєвропейської Стратегії Дмитро Тужанський. З його слів, прем'єр-міністр Роберт Фіцо дослухатиметься до порад президента сусідньої країни Петра Павела.

Влада Фіцо значно хиткіша, ніж в угорського прем'єра Віктора Орбана. Так само як економіка Словаччини. Спрямувати Братиславу у фарватер Москви буде надскладною проблемою.

«Хоч ідеологічно та геополітично нинішня влада Чехії є тотальним антиподом влади Фіцо, але вплив і роль Чехії для Словаччини та словаків є незрівнянною з будь-якою іншою країною, альянсом. Ця сила у магії ідеї Чехословаччини. Зробити Словаччину Фіцо прогнозованою має стати завданням і місією Чехії.

На мою думку, це цілком нова і гідна роль Чехії у регіоні. Можливо, разом із Польщею. Можливо в тому числі через реанімацію V4. Так, це брудна робота. Але вона зараз неймовірно важлива. Впевнений, у Чехії це розуміють. Це зрештою потрібно самій Чехії», — пояснює Дмитро Тужанський.

Водночас керівник Інституту Центральноєвропейської Стратегії пропонує владі України максимально ігнорувати будь-які випади із боку Фіцо і компанії. Тобто слід негайно реагувати на перетин так званих «червоних ліній».

«Закликаю наше МЗС також максимально швидко визначитися і призначити нового посла в Чехію, який би знав регіон і мав довіру чехів», — додав Дмитро Тужанський. Київ із Прагою будуть спільно тиснути на Братиславу та Будапешт.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
НАТО і ЄС не можуть поводитися так, ніби зараз мирний час. Допомогти Україні здолати російського агресора — моральний обов'язок Заходу.
20 лютого, 19:21
Світ
Естонія з Латвією розпочали будівництво фортифікацій на російському кордоні. У Таллінні та Ризі побоюються агресивних дій Москви.
16 лютого, 06:07
Опінії
Вочевидь у Тбілісі нарешті визначилися, з ким вони. На жаль, грузинський уряд обрав Москву, яка щедро платить кривавою валютою за службу.
06 лютого, 20:38
Світ
Гельсинкі готується до тривалого протистояння з Москвою. Штучна міграційна криза не похитнула холоднокровну, стійку фінську націю.
04 лютого, 19:08
Політика
У другому за крісло голови держави змагатимуться кандидати від урядової Національної Коаліційної партії та опозиційної партії «Зелених».
29 січня, 19:26
Політика
​Будапешт наривається на «виліт» з Європейського союзу через Україну. Вочевидь, сучасній Угорщині значно комфортніше у товаристві РФ і КНР.
18.12.2023, 08:18