Чеський президент Павел зробить словацького прем'єра Фіцо прогнозованим

ПОЛІТИКА
28.10.2023, 10:36
Чеський президент Павел зробить словацького прем'єра Фіцо прогнозованим

Давні зв'язки Праги з Братиславою безсумнівно вплинуть на діяльність нового уряду Словаччини. Адже Чехія по духу ближча за Угорщину.

Про це заявив директор-засновник вітчизняного Інституту Центральноєвропейської Стратегії Дмитро Тужанський. З його слів, прем'єр-міністр Роберт Фіцо дослухатиметься до порад президента сусідньої країни Петра Павела.

Влада Фіцо значно хиткіша, ніж в угорського прем'єра Віктора Орбана. Так само як економіка Словаччини. Спрямувати Братиславу у фарватер Москви буде надскладною проблемою.

«Хоч ідеологічно та геополітично нинішня влада Чехії є тотальним антиподом влади Фіцо, але вплив і роль Чехії для Словаччини та словаків є незрівнянною з будь-якою іншою країною, альянсом. Ця сила у магії ідеї Чехословаччини. Зробити Словаччину Фіцо прогнозованою має стати завданням і місією Чехії.

На мою думку, це цілком нова і гідна роль Чехії у регіоні. Можливо, разом із Польщею. Можливо в тому числі через реанімацію V4. Так, це брудна робота. Але вона зараз неймовірно важлива. Впевнений, у Чехії це розуміють. Це зрештою потрібно самій Чехії», — пояснює Дмитро Тужанський.

Водночас керівник Інституту Центральноєвропейської Стратегії пропонує владі України максимально ігнорувати будь-які випади із боку Фіцо і компанії. Тобто слід негайно реагувати на перетин так званих «червоних ліній».

«Закликаю наше МЗС також максимально швидко визначитися і призначити нового посла в Чехію, який би знав регіон і мав довіру чехів», — додав Дмитро Тужанський. Київ із Прагою будуть спільно тиснути на Братиславу та Будапешт.

Читайте також:
Світ
Безпека 5,5-мільйонної країни на півночі Європи у руках самих її мешканців. Адже, коли нація об'єднана, її важко перемогти навіть зброєю.
04 червня, 06:00
Світ
Маленька балтійська республіка надала прихисток тисячам утікачам від війни. Українці серед них упевнено займають друге місце.
03 червня, 08:27
Опінії
Як грім серед ясного неба днями сталася чергова кремлівська провокація. Але згодом міністерство війни встигло все спростувати й заперечити.
26 травня, 13:00
Політика
Естонський центр «Uralic» виступив із несподіваним оголошенням, здивувавши громадськість. Україна не зникає з європейського порядку денного.
19 травня, 12:04
Світ
Маленька балтійська республіка готується до можливої російської агресії. У Таллінні знають, чим завершуються всі провокації Москви.
12 травня, 16:12
Світ
Після початку повномасштабної агресії, ініційованої Кремлем, маленька балтійська республіка теж відчула на собі наслідки путінських амбіцій.
21 квітня, 07:00