Чи готова КНР до війни проти Заходу?

ЕКОНОМІКА
13 червня, 06:10
Чи готова КНР до війни проти Заходу?
Фото: The Telegraph

Задля подальшої ескалації конфлікту Пекін робить ставку на комуністичний протекціонізм. Водночас не забувають китайці й про виснаження РФ.

До такого висновку дійшли журналісти впливового британського видання The Telegraph. Вони підготували та оприлюднили власне розслідування щодо готовності КНР протистояти «колективному Заходу».

Починаючи від 24.II.2022 Пекін спершу зайняв кругову оборону у торговій війні проти Європейської спілки та Сполучених Штатів Америки, і тільки цьогоріч перейшов до наступу. Москва та інші азійські васали (Іран, КНДР, М'янма, Лаос, Таджикистан, Кирґизстан) відіграють роль основного тарана.

На товари китайського виробництва накладено найвищі в історії Заходу мита (не 100%, звісно, але більше за 50% — прим. ред.), а на американський ринок заборонено постачання електромобілів із КНР. Фактично, адміністрація Джозефа Байдена посилила санкційний тиск, запущений ще президентом Дональдом Трампом.

Важливою став несподіваний крок напозір дружньої до комуністичного Китаю Туреччиною. Уряд Реджепа Тайїпа Ердогана днями запровадив реальний 40% тариф на всі види автівок із диктатури Сі Цзіньпіна, не викликав жодного явного обурення у Пекіні.

З імпортним митом ЄС теж усе складно: у разі, якщо його схвалять на рівні Єврокомісії, то у КНР буде місяць, щоби надати докази «чистої гри» на світовому ринку. Торгові обмеження мають бути підтримані переважною більшістю країн-учасниць ЄС; найслабша ланка — це Німеччина, автовиробники якої мають серйозний бізнес у Китаї.

Режим Сі Цзіньпіна повідомив, що готує кроки у відповідь, але досить хитрим способом — не на рівні уряду, а як ініціативу китайських компаній на місцях, які скеровують до центру прохання про розслідування європейського імпорту, що субсидує країни ЄС. Тому торгова війна Сходу проти Заходу буде затяжною і зачепить пів планети.

Як і годиться медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що забуті 40 років тому загони хунвейбінів знову при справі. Але тепер замість шкірянок і закривавлених палиць у руках вони вдягнені у дорогі смокінги та мають iPad.

Читайте також:
Світ
Попередні періоди надлишкових потужностей у комуністичному Китаї призвели до втрати робочих місць американців. А ще, до закриття низки фірм.
12 липня, 19:22
Опінії
Процес відбудеться у закритому режимі. Тобто без допуску родичів, представників громадськості та преси.
09 липня, 16:05
Опінії
Відповідь на поставлене питання рівночасно складна й очевидна. Ба більше: вона глибока і комплексна, тому просто не буде.
02 липня, 07:13
Опінії
У суді відкрилися ворота пекла – в них ми побачили москву…
21 червня, 16:04
Позиція
Україна здригається від проявів діяльності нелегітимного і його регента.
20 червня, 10:42
Політика
Рішення про створення військової поліції у першому читанні підтримали 247 депутатів.
19 червня, 15:35