Чи вистачить ворогу сил підійти впритул до Салтівки? Ні!

Опінії
24 квітня, 13:56
Чи вистачить ворогу сил підійти впритул до Салтівки? Ні!

Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив"

Що говорить британське бульварне видання The Sun про новий російський наступ на Харків і що є насправді? Відфільтруймо правду від брехні, як зерна від куколю...

Після хвилі ІПСО про неминучий наступ російських окупаційних військ на Харків і плани його швидкого захоплення за справу російської пропаганди взявся відомий таблоїд. Зауважу, що на шпальтах The Sun зазвичай пишуть про часті візити НЛО до Південного Йоркшира.

Однак цього разу редакція вирішила пограти у war games. Отже, за версією The Sun, основний удар російських окупаційних військ у майбутньому наступі буде на Харків, ось тільки таблоїд так і не пояснив, якими силами та засобами російські окупаційні війська це здійснюватимуть?

Буквально днями я описував склад сформованої на території РФ групи військ «Північ», яка у теорії могла б становити загрозу Харкову із території сусідньої Білгородщини. Але угруповання «Північ» — це об'єднана група військ прикриття кордону, якими раніше були група «Бєлгород», «Брянськ», «Курськ».

Російське командування для оптимізації управління військами прикриття кордону після чергового успішного рейду РДК і ЛСР вирішило централізувати управління трьох окремих груп військ в одну. Тобто це не нова група військ, а 3, об'єднані в одну.

Ця група військ має найкращу на фронті комплектацію танків.

Який потенціал в угруповання «Північ»? Наразі це особовий склад — близько 49,5 тисячі, танки — близько 400 одиниць, ББМ — близько 900 одиниць, ствольна артилерія — близько 1000 одиниць, РСЗВ — понад 100.

Я не заперечую, що з часом ця група військ може збільшуватися, але наразі вона не дієздатна для прориву на Харків і його окупації. Нагадаю, що за 5 місяців наступу на Авдіївку російські окупаційні війська залучили ресурс понад 120 тис. осіб і колосальну механізовану компоненту.

На Авдіївку. Маленьке містечко. Також є напрямок через Куп'янськ.

Там і справді бачиться ситуація дещо під іншим ракурсом. Насамперед через скупчення угруповання «Захід», у складі якої: особовий склад — близько 72 тисяч, понад 1 000 танків, понад 1 800 ББМ, ствольна артилерія — понад 700, РСЗВ — до 300 одиниць.

Ця група військ має найкращу в усій зоні бойових дій комплектацію танків, багато в чому завдяки першій танковій армії, і цей потенціал не варто недооцінювати. Але є нюанс — увесь цей ресурс не концентрується виключно на Куп'янськ, а розтягнутий по Лимано-Куп'янській осі на десятки кілометрів.

Крім того, маючи весь вищевикладений потенціал, за рік інтенсивних наступальних і штурмових дій, ця група військ так і не змогла розкрити укріпрайон невеликого села Синьківка. Зрозуміло, найближчим часом російські окупаційні війська каталізують наступ на цьому напрямку.

Однак про вихід на Харків через Куп'янськ і зараз не йдеться, передумов немає — від слова зовсім, хоча через відсутність єдиного ударного ядра. Хтось згадає, про вороже угруповання «Центр», зона відповідальності, якої Лиманський напрямок.

Так от, ця група «Центр» являє собою наступне: особовий склад — 86 тисяч; танки — близько 300, ББМ — 750, ствольна артилерія — близько 850, РСЗВ — 250. Але тут слід зазначити, що ця група військ цілком зайнята боротьбою з українськими підрозділами у Серебрянському лісівництві, тиском на Сіверськ, кісткою в горлі у вигляді Білогорівки, а загалом найбільш боєздатні бригади зі складу 2-ї та 41-ї ОВА групи «Центр» залишаються під Авдіївкою.

А тому концентрація цього угруповання так і залишиться в ареалі її проживання без особливої перспективи посилення іншого напрямку та створення єдиного кулака для прориву на Харків. Тож, власне, редакціє The Sun, чим російські окупаційні війська наступатимуть і братимуть Харків?

А нічим. Бо РФ веде скоординовану військову та інформаційну операцію проти Харкова!
Кремлівська пропаганда у британській пресі
Кремлівська пропаганда у британській пресі
Читайте також:
Війна
Чим ближче саміт у швейцарському Люцерні, тим голосніше звучать заяви умиротворювачів. Вони висувають вимоги не лише Україні.
30 травня, 13:42
Війна
Гатити по московитах набагато приємніше на російській території, ніж на українській землі. Тільки так можна здобути перемогу у війні.
26 травня, 18:19
Опінії
І Захід, і глобальний Південь обговорюють та наполягають: в Україні треба перемир'я. Мовляв, припиняйте стріляти, а там розберемося!
23 травня, 13:42
Опінії
Будьмо відверті, наші бажання не збігаються зі страхами США та ЄС про поділ РФ. Особливо, коли йдеться про утилізацію ядерної зброї.
30 квітня, 19:53
Світ
Америка та Європа не просто можуть, але мають підготуватися до того, що буде відбуватися далі у війні. Україна не повинна бути самотньою.
23 квітня, 06:00
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00