Чому не буде вироків у справах Майдану

ПОЛІТИКА
25 листопада, 08:15
Чому не буде вироків у справах Майдану

За злочини вчинені під час Революції Гідності ніхто не відповість

В Офісі Генпрокурора намагаються розібратися у причинах відсутності очікуваної кількості вироків судів за «справами Майдану», тобто кримінальними справами, які розслідувалися прокуратурою після революційних подій 2013-2014 стосовно осіб, які перешкоджали проведенню демонстрацій та акцій протесту.

Як випливає із зустрічі з представниками Ради Європи, яка відбулася в Офісі Генпрокурора 19 листопада, «питання розслідування та судового розгляду справ Майдану» перебуває на особливому контролі Генпрокурора Ірини Венедиктової.

Також Офіс Генпрокурора звернув увагу на те, що вироків щодо осіб, які протидіяли акціям протесту у 2013-2014 роках, значно менше, ніж раніше було направлено до судів обвинувальних актів.

У зв'язку з цим начальник Департаменту Офісу Генпрокурора у справах Майдану Олексій Донський повідомив на зустрічі з міжнародними партнерами України, що багато «справ Майдану» розглядаються в судах протягом 5-6 років. Причина такого явища, за словами прокурора, полягає в тому, що в судах відбуваються «процесуальні диверсії», які не дозволяють довести справи до вироків.


Минулого тижня було завершено слідство в «материнському» кримінальному провадженні щодо найтрагічніших днів Революції Гідності, коли загинуло найбільше людей. Підозрювані у ньому 10 осіб – злочинна група експрезидента, до якої увійшли Міністр внутрішніх справ, Міністр оборони, Голова СБУ та інші посадовці правоохоронних органів.

Слід зауважити, що дане слідство відбувалося щодо осіб, котрі покинули Україну після Революції Гідності та наразі перебувають закордоном (зокрема в Росії). Отже, говорити про реальне покарання для вищевказаних осіб практично неможливо.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що суддя котра переслідувала учасників Революції Гідності продовжує здійснювати правосуддя.

Тако продовжує працювати прокурор Андрій Зайцев, який просив суд дати 15 років майданівцю, батькові двох малолітніх дітей, який перевозив у своєму автомобілі шини. Майданівця звинувачували в організації масових заворушень.

"Слідством зібрана достатня кількість доказів, - запевнив Зайцев журналістів. - Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі", - заявив тоді Зайцев.

вибір редакції
Читайте також:
Обвинувачені у викраденні активістів Революції Гідності Ігоря Луценка та Юрія Вербицького в неділю, 8 серпня, вийшли із СІЗО.
08 серпня, 13:15
Але така Україна є і вона кличе тих, хто поза мискоборством.
вчора, 21:20
Чому не бачимо такої ж принциповості що до Росії?
вчора, 16:26
Розвідник зумів протягнути літак на 6 метрів 40 сантиметрів.
вчора, 14:59
Посли країн "Великої сімки" зробили спільну заяву щодо обрання очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
вчора, 12:54