Чуваші звернулися до українців із проханням не поширювати на них русофобію

ВІЙНА
13.10.2022, 09:18
Чуваші звернулися до українців із проханням не поширювати на них русофобію

Від початку повномасштабного російського воєнного вторгнення в Україні розгорнулася боротьба з усім, що пов'язує нас із країною-агресоркою.

На жаль, під неконтрольовану і стихійну дерусифікацію потрапили й історико-культурні пам'ятки пов'язані з досі уярмленими корінними народами, котрі проживають в умовах диктатури на теренах (поки що) РФ.

Однією з таких виявилася могила чуваського національного просвітника, письменника, фольклориста і поета Мішшí Сеспéля, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Сердитая Чувашия".

Як з'ясувалося, знесення пам'ятника на місці поховання видатного чуваша початку XX століття відбулося нібито на тижні у межах Остерської громади у Чернігівській області; станом на тепер підтвердити оприлюднені нижче знімки поки не вдалося.

Водночас теперішні свідомі й патріотично налаштовані представники цього корінного народу з регіону Ідель-Урал (так зване Надволжя – прим. ред.) звернулися до українців із проханням не гніватися і не прирівнювати їх до росіян, адже чуваші все ще перебувають в уярмленому стані й налаштовані проти воєнної агресії, розпаленої Кремлем.

«Після 24.II.2022. в українському Львові перейменували вулицю Чуваську, а тепер от у місті Остер зрівняли із землею пам'ятник чуваському поетові Михайлу Сеспелю. Чому це відбувається? Люди в Україні справедливо злиться на Путіна та російську армію. Багато хто думає, що всі ми хочемо захопити й поневолити їх. Вони бачать танки з написом "Чуваш", але не чують нашого голосу – голосу чувашів, які виступають проти путінської війни.

Ми просимо почути нас! Банді злочинців, які узурпували владу на росії, поки що вдається замазати чувашів у крові. Що ж нам робити? Певно, опиратися. Всіма засобами уникати могилізації, відмовляти йти на фронт усіх знайомих, переконувати тих, хто сумнівається, продовжувати вуличну агітацію. Берегти чуваську культуру. Вивчати чуваську мову та справжню чуваську історію. Эпир вӑрça хирӗç! Чӑваш Ен килӗшӳшӗн!», – йдеться у повідомленні незалежного чуваського мережевого видання.

Цілком очевидно, що психічно-емоційний стан українців останні 8 місяців залишає бажати кращого, але на правду зрівнювати закатованого більшовиками поета з теперішніми нелюдами-окупантами з РФ ніяк не наближає нас до перемоги та точно не сприяє дерусифікації культурного простору України, варто просто звернутися до історичних джерел і не повторювати помилок.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що українці кров'ю здобували для московської недоімперії землі якутів, які тепер звуться Республіка Саха.

Могила Мішші Сеспеля (літо 2021 року і осінь 2022 року)
Могила Мішші Сеспеля (літо 2021 року і осінь 2022 року)
Чуваші звернулися до українців із проханням не поширювати на них русофобію_3
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Політика
Поки підданий московському Кремлю "рәис" Рустам Мінніханов згортає суверенітет Татарстану, політемігранти готуються до його відновлення.
06 лютого, 17:01
Світ
Корінні народи ресурсної федерації московії не бажають надалі перебувати у складі недоімперії, тому активно гуртують самостійників.
26 січня, 14:31
Політика
Активний представник Конгресу ойрат-калмицького народу Алєксандр Чурюмов не буде депортований до РФ на вимогу ФСБ.
25 січня, 08:00
Кримінал
Слуги кремлівської Феміди з окупованої Уфи винесли вирок борцям за волю башкирського народу у сфабрикованій ґебістами кримінальній справі.
10 січня, 21:23
Світ
Комітет представників народу мокша (на еміграції) запропонував Ерзянському національному руху об'єднатися у боротьбі за незалежність.
08 січня, 15:01
Світ
Це буде ще один крок до деколонізації та дезінтеграції ресурсної федерації московії, яка здійснює експансивну неоімперську політику.
03.12.2022, 17:09