Українці кров'ю здобували для московії землі якутів

СВІТ
08.10.2022, 17:23
Українці кров'ю здобували для московії землі якутів
Фото: Facebook

До створення найбільшого суб'єкта російської федерації – Республіки Саха – причетні українці. Але про це навмисно замовчують вороги.

Не секрет, що Українські козаки у свій час захоплювали та засвоювали Сибір та Далекий Схід. Вони стали форпостами просування європейських колоністів на Північний Схід Азії та на Північний Захід Америки.

Так, зокрема, у XVII сторіччі саме наші Українські козаки першими досягли берегів якутської річки Лєни та заснували цілу низку міст фортечного типу. Мова про Якутськ, Жиганськ, Верхоянськ, Зашиверськ, Середньоколимськ.

У 1632 році на правому березі річки Лєни закладений так званий Якутський острог, що поклав початок майбутньому місту Якутську, нині столиці Республіки Саха (Якутія). Ця дата вважається датою анексії Саха-Якутії Московською державою, хоча на той час сама Московія не володіла повним суверенітетом.

Згадаймо, титул "московський цар" належав польському королю Владиславу IV Вазі (1595-1648), який на відміну від наступників, визнавав право українців-русинів мати власну мову, культуру, релігію, звичаї. Та повернімося до державного утворення Саха посеред Сибіру.

Саме наші предки навчили якутів рільництва, адже козаки були не тільки воїни, а й добрі господарі. Тому, певно, досить уже нашому народові обвішувати себе ярликами меншовартості й підігрувати загарбникам з РФ.

Імперські паразити, оманою історії присвоїли собі всі здобутки, які їм навіть не належали, від слів ніколи та взагалі. Вони досі використовують багатющі землі Якутії, тримаючи цю територію за внутрішню колонію.

Тим самим, московити лишали й по нині лишають корінний народ – якутів – своїх багатств. Цілком очевидно, що після 24 лютого 2022 року так далі бути не може, і українська перемога має осяяти визвольну боротьбу якутів за власну самостійність від РФ.

Автор – Олег Онаць

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Відтепер, проїжджаючи повз цей обласний центр, кожен охочий може прийти до світлого образу Тараса Бобанича. Низький уклін тобі, «Хаммере»!
21 лютого, 20:31
Історія
Російська і совєцька науковці-пропагандисти попсували нашу історію. Замовченню та забуттю підлягали цілі пласти, які нині повертаються.
13 лютого, 12:37
Історія
Найкраще про звірства більшовиків говорять самі ідейні комуністи (марксисти). Важливо пам'ятати, злочинцями були вихідці з Юдиного коліна.
04 лютого, 16:31
Позиція
Нарешті в обласному центрі відбудеться відновлення історичної справедливості. Джохару Дудаєву встановлять у Полтаві пам'ятну дошку.
01 лютого, 13:09
Історія
30 січня 1930 року більшовицький окупаційний режим відновив класовий терор. Заможне селянство із так званих «куркулів» мало зникнути.
30 січня, 12:30
Полтава
Відновлена українська держава існує вже 32 роки, але вітчизняна гуманітаристика досі сповнена брехні. Особливо, що стосується історії.
21 січня, 19:57