Українці кров'ю здобували для московії землі якутів

СВІТ
08.10.2022, 17:23
Українці кров'ю здобували для московії землі якутів
Фото: Facebook

До створення найбільшого суб'єкта російської федерації – Республіки Саха – причетні українці. Але про це навмисно замовчують вороги.

Не секрет, що Українські козаки у свій час захоплювали та засвоювали Сибір та Далекий Схід. Вони стали форпостами просування європейських колоністів на Північний Схід Азії та на Північний Захід Америки.

Так, зокрема, у XVII сторіччі саме наші Українські козаки першими досягли берегів якутської річки Лєни та заснували цілу низку міст фортечного типу. Мова про Якутськ, Жиганськ, Верхоянськ, Зашиверськ, Середньоколимськ.

У 1632 році на правому березі річки Лєни закладений так званий Якутський острог, що поклав початок майбутньому місту Якутську, нині столиці Республіки Саха (Якутія). Ця дата вважається датою анексії Саха-Якутії Московською державою, хоча на той час сама Московія не володіла повним суверенітетом.

Згадаймо, титул "московський цар" належав польському королю Владиславу IV Вазі (1595-1648), який на відміну від наступників, визнавав право українців-русинів мати власну мову, культуру, релігію, звичаї. Та повернімося до державного утворення Саха посеред Сибіру.

Саме наші предки навчили якутів рільництва, адже козаки були не тільки воїни, а й добрі господарі. Тому, певно, досить уже нашому народові обвішувати себе ярликами меншовартості й підігрувати загарбникам з РФ.

Імперські паразити, оманою історії присвоїли собі всі здобутки, які їм навіть не належали, від слів ніколи та взагалі. Вони досі використовують багатющі землі Якутії, тримаючи цю територію за внутрішню колонію.

Тим самим, московити лишали й по нині лишають корінний народ – якутів – своїх багатств. Цілком очевидно, що після 24 лютого 2022 року так далі бути не може, і українська перемога має осяяти визвольну боротьбу якутів за власну самостійність від РФ.

Автор – Олег Онаць

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Геройський Чин крізь призму часу, який по сьогодні надихає на борню за свободу і державність. Вклонімося незламним карпатським січовикам!
15 березня, 16:38
Виміри
Борця за волю України, майданівця і добровольця Тараса Бобанича на позивний "Хаммер" нарешті відзначено нагородою, посмертно.
14 березня, 21:29
Світ
Пам'ять про розстріляного торік у грудні снайпера 119 окремої бригади Територіальної оборони Чернігівщини закарбують у топоніміці.
13 березня, 20:25
Історія
З нагоди 209-ї річниці від Дня народження славетного українського поета, письменника, митця і пророка нації.
09 березня, 16:51
Світ
Сьогоднішня РФ, як і колись СССР, – Колос на глиняних ногах. Обидва державні утворення є прямими спадкоємцями Російської імперії.
05 березня, 20:01
Історія
4 березня 1920 року під час I-го Зимового походу Армія Української Народної Республіки провела успішну операцію на Гайворонщині.
04 березня, 17:30