Цими днями минає 75 років з дня проведення більшовиками псевдособору з “ліквідації” УГКЦ

ІСТОРІЯ
08 березня, 19:45
Цими днями минає 75 років з дня проведення більшовиками псевдособору з “ліквідації” УГКЦ
Фото: kyrios.org.ua

До уваги наших читачів фільми про заборону і легалізацію найбільшої переслідуваної Церкви XX століття.

8-10 березня 1946 року відбувся Льві́вський псевдособор скликаний у Львові згідно з планом НКВС СРСР із ліквідації Української греко-католицької церкви, ініціативною групою у складі трьох священників, яких більшовикам вдалося зломити – Гавриїла Костельника, Михайла Мельника, Антонія Пельвецького.

Вони були представників трьох єпархій Галицької митрополії: Львівської, Перемиської і Станиславівської, не визнаний Ватиканом.

Оскільки жодного єпископа УГКЦ на цьому соборі не було, завдяки чому, згідно з канонічним правом, Львівський «собор» був лише неканонічним зібранням. Саме тому як УГКЦ, так і вся католицька церква, вважають це зібрання псевдособором.

Постанню Ініціативної групи і скликанню «собору» передував масовий фізичний і моральний терор органів НКВС у 1944–1946 роках над усіма ієрархами греко-католицької церкви в Галичині з митрополитом Йосифом Сліпим на чолі – і засудження їх таємним судом у Києві в березні 1946 р. на довгострокове ув'язнення або заслання до таборів примусової праці.

Як відомо з історії, попри терор більшовиків та переслідування, УГКЦ продовжувала діяти підпільно, отримавши назву катакомбної церкви.

В 1989 році УГКЦ вийшла з підпілля.
 

Читайте також:
В цей день тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про створення Бюро.
16 квітня, 16:00
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 18:26
"Україна для українців! Отже, вигонь звідусіль з України чужинців-гнобителів".
31 березня, 22:12
Попри залякування і репресії з боку Лукашенківського режиму громадяни Білорусі стихійно відзначають національне свято — День волі.
25 березня, 12:44
У ніч проти 11 березня 2011 року японську префектуру Фукусіма спіткала найбільша у світі потрійна катастрофа.
11 березня, 08:08
23 лютого 1944 року сталінський режим вдався до чергового акту насилля, розпочавши примусове масштабне виселення чеченців з їх рідної землі.
23 лютого, 12:15