Держава – віддзеркалення суспільства, а влада – кожного з виборців

ПОЛІТИКА
22.03.2023, 21:21
Держава – віддзеркалення суспільства, а влада – кожного з виборців
Фото: Facebook

Сучасна українська "еліта" або радше вживати "иліта", з точки зору її формування та функціонування, – явище суто патологічне й огидне.

В українському суспільстві критеріїв ціннісного підходу приналежності до еліти не вироблено, принаймні розуміємо під цим терміном "стійку спільність людей із глибокими зв'язками, які мають спільні інтереси та доступ до важелів реальної влади".

А проте теперішня "еліта" в Україні, – це суто продукт розпаду СССР й унезалежнення колоніальної адміністрації в УРСР від метрополії.

Її типові постаті – партійно-господарська номенклатура, НКВДистські, пропагандистські та комісарські кадри, що були відряджені в Україну з Московщини для здійснення індустріалізації, колективізації та інших програм побудови комунізму.

Саме під їхнім окупаційним наглядом і були кадри, рекрутовані із місцевих; тобто, весь той персонал, який чинив погроми, геноцид, терор і масові репресії, що знекровили українську націю.

Опинившися при владі у 1990-х роках минулого століття, ця колоніальна адміністрація не змінила своєї природи, а необхідність у формуванні апарату незалежної держави вона використала для власного відтворення.

Демократичні інститути, багатопартійність, парламентаризм i поділ влад використали для пограбування народного майна, престижного і прибуткового працевлаштування своїх родичів та нейтралізації політичних рухів.

Тому ґенеза всіх щаблів цієї "еліти" є ущербною – там відсутня будь-яка етика, мінімальний культурний рівень, а мораль взагалі не має імперативу честі.

Відповідно вона позбавлена власного усвідомлення як носія української національної ідеї; нічого, крім цинізму, хамства, невігластва та жорстокості, вона передати не може.

Аби залишитися на своїх місцях, переважна більшість її представників готова поміняти все – ідеологію, переконання, релігію, стать...

Зробити в Україні щось осмислене можна буде лише тоді, коли ця каламутна хвиля зникне у небуття.

P.S. Щодо соціально-політичного аналізу еліт, їх еволюції та інволюції будуть цікаві праці Нікколо Макіавелі, Ґаетано Моска і Роберта Міхельса.

Автор : Сергій Чаплигін
Читайте також:
Економіка
Державний борг України сягнув 6 трильйонів гривень
29 квітня, 16:21
Історія
Історичну гору Лисківка у селі Буша, що на Вінниччині, продали на аукціоні для видобутку надр.
08 квітня, 15:02
Історія
Що ховає нащадок останнього гетьмана України? Як хлопці, що були пастушками зробили шалену кар’єру та пробилися до влади?
30 березня, 17:42
Війна
«Все те добре, що добре для блага, сили й розвитку нашої нації; все те зле, що цю силу й розвиток послаблює».
20 березня, 15:35
Позиція
Вони просто хочуть, як вампіри, випити останню кров з країни, яка вже майже впала, знекровлена.
10 лютого, 16:28
Політика
Європейські та американські засоби масової (дез)інформації наситилися українськими джерелами. «Інсайдери» Банкової лякають катастрофою.
06 лютого, 21:47