До 2040 року рівень світового океану може зрости на 6 метрів

14 квітня, 08:59
До 2040 року рівень світового океану може зрости на 6 метрів
Фото: Climate Central

Глобальне потепління і незворотні кліматичні зміни на планеті пришвидшують опріснення солоних океанічних вод.

Про це йдеться у науковому матеріалі, підготовленого екодослідниками з Південно-Флоридського Університету спільно з виданням "The Guardian".

Однією з головних причин вказаної проблеми є перегрів поверхні Землі від парникових газів і промислових викидів, які зумовили збільшення екстремальних погодних випадків: урагани, повені, посуха тощо.

«Не варто забувати й те, що найбільшою загрозою для людства найближчими десятиліттями буде зростання рівня світового океану одразу на кілька метрів. За нашими відомостями, вже сьогодні розпечена до граничної межі атмосфера істотно впливає на солоність морів, що призводить до танення полярних крижаних покривів. Як результат, середній рівень океанічних вод зросте щонайменше на 6-8 метрів до 2040 року. Цього досить, аби прибережні міста по всьому світу, такі як Маямі, Нью-Йорк, Лос-Анджелес, Токіо і Шанхай, де проживають сотні мільйонів людей, просто пішли під воду й зникли з мапи», — наголошують автори статті.

Як вихід із кризової ситуації пропонується глобальний перехід країн світу виключно на відновлювальну (так звану "зелену" — прим. Ред.) енергетику із нульовим рівнем викидів вуглецю.

«Наша мета — закликати світових лідерів негайно припинити спалювання викопного палива, а також розробити та впровадити технології видобутку CO₂ з неба і морів. Ми також повинні бути реалістичними щодо адаптації людей до підвищення рівня моря, якому вже не можна запобігти. Замість того, щоби розбудовувати прибережні заслони від повеней і цунамі, уряди мусять взятися за фінансове сприяння відновлюваній енергетиці», — підсумовується у статті.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", комуністичний Китай кидає виклик посушливій природі Єгипту — замість Синайської пустелі буде життєдайна оаза.

Читайте також:
Гірські крижані покриви втрачають свою первісну масу, сприяючи підвищенню рівня світового океану більш як на 20%.
30 квітня, 12:15
Пекін продовжує узалежнювати від себе африканські країни, інвестуючи мільярди юанів у довгострокові проєкти на чорному континенті.
23 березня, 10:27
Зупинка промисловості через коронавірусні карантинні обмеження не вплинула на рівень вуглекислого газу (CO2) в атмосфері.
25.11.2020, 11:46
Майже півтисячі екоактивістів вимагають від швейцарської влади ухвалити низку так званих "кліматичних законів".
21.09.2020, 14:07
В рамках проекту Здобув Вічне Життя в Бою розміщенні фотографії Героїв, що віддали своє життя за Незалежність України
08 травня, 18:17
Кожна мати − сильна, мужня та вольова особистість
08 травня, 14:55