Двобій артилерії в Україні, або «чому стоїть фронт»

ВІЙНА
18 червня, 19:25
Двобій артилерії в Україні, або «чому стоїть фронт»
Фото: Anadolu Ajansı

Війна РФ проти України все більше схоже на протистояння гармат, гаубиць і мінометів. Тож постачання відповідних боєприпасів на вагу золота.

Аналіз бойових дій показує, що більшість втрат Києва і Москви викликана артилерійськими ударами. Про це безпосередньо із передової лінії на Донеччині повідомило провідне турецьке видання Anadolu Ajansı.

Як відомо, артилерія — один з основних засобів вогневої підтримки, що відіграє найважливішу роль як при наступі, так і при обороні. Снаряди для гармат і гаубиць можуть влучати у ціль зі значно більшою точністю завдяки технологічним розробкам (особливо західним).

Артилерійські установки можуть швидко змінювати позицію за допомогою самохідних машин, у зв'язку із чим вони є важкою мішенню противника. Під боєзіткнення українські захисники намагаються мінімізувати втрати живої сили та техніки, віддаючи пріоритет знищення машин вогневої підтримки російських загарбників.

За прогнозами Кремля, для збереження поточної переваги окупаційно-терористичного контингенту РФ щороку потрібно випускати як мінімум на 3 мільйони артилерійських снарядів більше, ніж зараз. Саме тому Москва закуповує тоннами зброю у Пхеньяна із дозволу Пекіна, зауважує видання Anadolu Ajansı.

Опріч того, росіяни запускають по позиціях Сил оборони України понад 100 безпілотних літальних пристроїв на день. Натомість наші захисники досі мають снарядний і дроновий «голод», про який не скажуть на Зелемарафоні, аби не зіпсувати дипломатичні успіхи «найвеличнішого лідора сучасності».

За даними українських військовиків, якщо навесні-влітку 20222 року армія РФ випускала 60 тисяч артилерійських снарядів на день, 2023-го — до 20 тисяч, а на зараз — на рівні 10 тисяч. Своєю чергою, Сили оборони України вистрілюють по 2500-3600 артилерійських снарядів на день.

«Боєприпаси для гармат і гаубиць складаються зі снаряда, пороху і підривників. В Україні нині відсутнє їхнє виробництво, на заході лише набирає обертів, тоді як у РФ із цим немає проблем завдяки підтримці КНДР. Саме тому лінія фронту відносно стабільна за виключенням кількох ділянок на Донеччині, де росіяни зосередили потужний «ударний кулак». Українцям же бракує не лише артилерії, але й людей для відкидання наступу ворога», — невтішні у своїх висновках турецькі журналісти.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що поки воєнно-промисловий комплекс РФ нарощує виробництво і модернізується, західні компанії працюють у звичному режимі. Ситуація надкритична.

Двобій артилерії в Україні, або «чому стоїть фронт»_1
Читайте також:
Світ
Зброя під назвою «Block-I» покликана ефективно знищувати невеликі ворожі цілі у повітрі. Лише питання часу, коли побачимо її на панцерниках.
21 липня, 15:12
Світ
Розпропагандована система протиповітряного захисту виявилася ласою ціллю для «Гізболли». Ліванські бойовики дронами «виховують» ЦАХАЛ.
09 червня, 11:45
Війна
Провідна європейська збройова корпорація «Czechoslovak Group» забила на сполох. Виявилося, що нашим захисникам постачають погані боєприпаси.
31 травня, 13:41
Опінії
Українські захисники поступово крок за кроком відвойовують позиції держави в акваторії Азовського і Чорного морів. Ворогу стає непереливки.
20 травня, 13:45
Війна
Чим далі від передової, тим більше їздять автівки, які вкрай потрібні воїнам. Транспорт нині справді на вагу золота для евакуації поранених.
17 березня, 09:37
Війна
В українському повітряному просторі розгортаються не менш важливі бої, ніж на суходолі. Російські окупанти прагнуть панувати у небі.
13 березня, 06:01