Джохар Дудаєв у Полтаві: 38 років минули як один день

ПОЛТАВА
07 січня, 16:20
Джохар Дудаєв у Полтаві: 38 років минули як один день
Фото: Останній Бастіон

Кожен нарід має власних національних героїв. Але є такі постаті, що єднають різні нації, навіть не сусідні, лиш одним своїм потягом до волі.

На знімку вище — офіцери 13-ї гвардійської Дніпропетровсько-Будапештської ордена Суворова важкої бомбардувальної авіаційної дивізії позують для фотосесії. У центрі із чорними вусами стоїть полковник авіації Джохар Дудаєв.

Завдяки зусиллям команди «Останнього Бастіону», вулиця у Полтаві, на якій 40 років тому жив перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, зараз названа ім'ям Джохара Дудаєва. Він був і лишається прикладом для наслідування більшості народів Північного Кавказу.

Доволі знаково, що Дудаєв передбачив теперішню російську агресію проти України, але Захід її проспав і досі не вважає загрозливою для світу. Перший президент ЧРІ знав, куди ведуть усі домовленості з московією.

Впродовж російсько-чеченської війни, аж до моменту загибелі, Дудаєв поєднував виваженість і готовність до переговорів із непохитністю у питанні незалежності Чечні. Джохар Дудаєв був убитий росіянами 21 квітня 1996 року.

Пам'ять про Дудаєва бережуть не лише чеченці. Так, вулиці на його честь названі у Латвії, Литві, Польщі, Туреччині й, щонайголовніше, — Україні...
Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Історія
Того дня спекотного літа 1944 року на лінії зіткнення зійшлися галицькі дивізійники та совєцькі окупаційні війська 1-го Українського фронту.
вчора, 10:07
Історія
Цього дня 1726 року царським указом ліквідовано сердюцькі полки. Так, московити розпочали зачистку військових потуг волелюбних українців.
14 липня, 11:36
Мистецтво
Тонкий, глибокий, чудовий актор, чиє коріння пов'язано із Полтавською землею. Віриш йому безперечно у всіх ролях.
10 липня, 21:46
Полтава
На мармурових постаментах сонцесяйні обличчя чотирьох мужніх Воїнів. Вони без слів звертаються до земляків із закликом не спиняти боротьби.
21 червня, 06:06
Історія
Член Спілки письменників України й лавреат премії імені Максима Рильського намагався донести правду. Але за правду покарали таборами.
20 червня, 20:34
Мистецтво
Наш земляк був багатогранною особистістю з великими перспективами. Він помер у шпиталі нідерландського міста Горінхем 11 березня 2024 року.
20 червня, 06:03