Ексочільник Миколаївської окружної прокуратури отримав довічне ув'язнення за держзраду
До цього Геннадій Герман працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей
Служба безпеки України повідомляє, що колишній керівник Миколаївської окружної прокуратури, який «здавав» росії позиції ЗСУ в регіоні, засуджений до довічного позбавлення волі.
Як повідомляє пресслужба відомства, чоловіка суд визнав винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).
Колегія судів Приморського районного суду Одеси зазначила, що, окрім довічного ув’язнення, майно Геннадія Германа буде конфісковано на користь держави.
Як свідчать матеріали слідства, екскерівник прокуратури співпрацював із представниками силових структур рф, для цього використовував посередника, щоб «відвести сліди від себе».
За даними СБУ, російській стороні він передавав інформацію про:
- оперативну обстановку у Миколаєві та області;
- загиблих військових і цивільних осіб, полонених, місця їх утримання;
- результати обстрілів Миколаєва;
- добові паролі на блокпости на території області тощо.
«Щоб задокументувати зрадника, СБУ провела спецоперацію, в тому числі з імітації злочину. Через підставну особу українська спецслужба передала фігуранту імітовані списки загиблих військовослужбовців ЗСУ. Через декілька днів ці списки уже було зафіксовано у представника рф, за яким також стежила СБУ», – повідомляють у спецслужбі.
У СБУ не називають прізвища засудженого, проте, за даними видання Ґрати, йдеться про Геннадія Германа. За даними слідства, на бік противника Герман перейшов на початку березня 2022 року. Його затримали у квітні.
Зрадник зв’язався із представником одного із засобів масової інформації рф та заявив про бажання співпрацювати. Далі почав отримувати завдання від кураторів зі спецслужб росії та передавати їм потрібну інформацію.
Герман повідомляв окупантам про позиції ЗСУ на Миколаївщині, персональні дані українських військовослужбовців та співробітників ДСНС, паролі для проходження блокпостів, результати обстрілів та загальну оперативну обстановку в регіоні. Крім того, корегував вогонь по цивільним і військовим об’єктам та інформував окупантів про російських військовополонених, яких затримали в Миколаївській області — скільки їх, де вони утримуються та в якому стані. Для отримання цих даних Герман використовував своїх підлеглих та колег, а також службові зв’язки.
росіяни отримували інформацію від прокурора з 4 березня по 4 квітня. За цей час, за даними правоохоронців, в регіоні загинули щонайменше 112 цивільних та 383 військовослужбовців ЗСУ. Також було зруйновано велику кількість критичної інфраструктури.
Затримали Германа 4 квітня. Наступного дня йому повідомили про підозру, а 6 квітня відправили до СІЗО, де він перебуває донині.
Як повідомляє видання «Судовий репортер», у суді він не заперечував факт передачі інформації, але нібито надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».
Миколаївську окружну прокуратуру Геннадій Герман очолив у березні 2021 року. До цього він працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей.
Геннадій Герман народився на Харківщині, в селі Добренька. Вищу освіту здобув у Національній юридичній академії Ярослава Мудрого. Працював в органах прокуратури Полтавської та Харківської областей. Миколаївську окружну прокуратуру очолив за рік до повномасштабної війни, у березні 2021 року. До призначення на цю посаду працював в Офісі Генерального прокурора.
Декілька разів обвинувачений намагався оскаржити запобіжний захід, наполягаючи на домашньому арешті. У суді він не заперечував факт передачі інформації, але нібито надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».