Експрезидента Бразилії хочуть засудити за нібито організацію держперевороту

ПОЛІТИКА
16 січня, 07:48
Експрезидента Бразилії хочуть засудити за нібито організацію держперевороту
Фото: NBC News

Слуги бразильської Феміди санкціонували розслідування проти Жаїра Мессіаша Болсонару за позовом адміністрації Луїза Інасіу Лули да Силви.

Про перехід боротьби чинного президента Південноамериканської республіки з попередником вступає телеканал "CNN", передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що команда путіна-лівака Лулі да Силви звинувачує родину трампіста Болсонару у спробі державного перевороту й захоплення влади руками праворадикалів.

Генеральна прокуратура Бразилії наразі розслідує події 8 січня 2023 року в столиці країни, але встигла передати до суду матеріали про понад 100 затриманих протестувальників, які взяли участь у заколоті.

Сам Болсонару засудив дії своїх прихильників, про те, що його продукт дописував на офіційній публічній Twitter-сторінці (див. нижче – прим. ред.), закликавши громадян до мирного рішення, яке склалося й не уподібнювалося до ліворадикалів.

Наразі прокури розпочали 7 кримінальних проваджень за статтями про тероризм, участь у злочинній організації, спробу держперевороту силовим шляхом; особисто експрезиденту звинувачення поки не оголошено, але адміністрація Лули да Силви над цим рішуче працює.

67-річний Болсонару перебуває на лікуванні у США, починаючи з 1 січня поточного року він встиг неодноразово зустрітися зі своїм приятелем Дональдом Трампом і його оточенням, аби намітити спільні плани на майбутнє, котрі, певно, виглядають для обох них примарними.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Бразилія – важливий геополітичний гравець, де проживає понад 500 тисяч етнічних українців, а також має бути на нашій боці.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Політична сила, очолювана прем'єр-міністеркою Каєю Каллас, здобула нищівну підтримку виборців, збільшивши власну присутність у парламенті.
06 березня, 19:06
Політика
Широкомасштабна воєнна агресія РФ проти України змусила відмовитися від колишньої нейтральності миролюбні Швецію та Фінляндію.
03 березня, 18:36
Політика
Декомунізаційні та дерусифікаційні процеси давно вийшли за межі України й успішно підкорюють Старий світ, зокрема – сусідню Польщу.
14 лютого, 18:03
Політика
Опозиційна до чинного консервативного уряду Ріші Сунака Трудова (Лейбористська) партія хоче повернутися в Європейський союз.
04 лютого, 08:51
Світ
Бразильські ліві сили намагаються заглушити політичний дискурс й унеможливити будь-які публічні дебати.
20.12.2022, 18:01
Світ
Американські законотворці з Демократичної партії вирішили відпустити у вільне плавання захоплений ще 1898 році острів у Карибському морі.
17.12.2022, 06:48