Епос «Калевала» пропонують визнати частиною загальноєвропейської спадщини

КНИГИ
15.06.2022, 07:52
Епос «Калевала» пропонують визнати частиною загальноєвропейської спадщини

Відомий літературний твір карельського і фінського народів висунуто на конкурс Європейської комісії зі збереження історичної спадщини.

Таку звістку оприлюднила пресслужба Національної ради старожитностей Міністерства освіти та культури Фінляндії, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що епос "Калевала" є важливим надбанням живої транскордонної спадщини, в якій не тільки поєднано традиції карелів і фінів, змальовано їхню міфологію, а й збережено народну мудрість.

«Після довгих обговорень було вирішено надіслати заявку до профільної Європейської комісії. Конкурс відбудеться у березні 2023 року, а результати очікуються на початку 2024 року. У разі отримання Культурної Відзнаки від Єврокомісії, нашу "Калевала" включать у педагогічні проєкти країн-членів Європейського союзу, спрямовані на підвищення обізнаності дітей та молоді про епос та його загальноєвропейське значення», – прокоментували у Нацраді старожитностей Фінляндії.

Водночас зауважимо, що вказаний літературний твір був зібраний, редагований та упорядкований у 1835-1849 роках славетним фінським патріотом і фаховим медиком Еліасом Льоннрутом; на сьогодні "Калевалу" перекладено понад 60 мовами, зокрема й українською.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що Україні потрібен день власної самосвідомості, як у Фінляндії, задля плекання єдності та розвитку нації.

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Війна
Він став першим українським воїном, який загинув у російсько-українській війні.
вчора, 08:50
Життя
Мирне співіснування — коли кожен удосконалюються на благо людства. При цьому не шукає винних, вміючи розуміти сприйняття світу іншими.
11 березня, 19:13
Полтава
Після проведеного громадського обговорення депутати міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиць. Списки додаються.
10 березня, 10:24
Війна
Володимир Зеленський був проклятий його батьком за те, що убив Ярослава Журавля шляхом відмови йому в порятунку
09 березня, 11:00
Війна
На Аскольдовій могилі у Києві провели панахиду до роковин загибелі Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
07 березня, 16:40
Політика
В рамках своєї передвиборної кампанії Єрмак та Зеленський мають намір відвідати могилу Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
06 березня, 16:15