Ердоган вимагає реформувати Раду безпеки ООН

ПОЛІТИКА
10.12.2023, 19:27
Ердоган вимагає реформувати Раду безпеки ООН

Туреччина хоче скасувати право вето для постійних членів. Бо таким чином США, Велика Британія, Франція, КНР і РФ плюють на міжнародне право.

Таку публічну заяву перед однопартійцями зробив Реджеп Тайїп Ердоган, повідомляє пресслужба турецького лідера. Причиною до закликів здійснити реформу Радбезу ООН, з його слів, є нещодавній голос американської делегації проти припинення вогню у секторі Ґаза.

Ердоган залишився незадоволеним тим, що з 15 членів Ради Безпеки лише США виступили не на захист пригноблювальних Ізраїлем палестинців, а заступилися за державне утворення сіоністів. Фактично, американці завадили якнайшвидшому встановленню миру у Передній Азії.

«Ми говоримо, що справедливий світ у регіоні можливий, але не з Америкою! Я гадаю, що настав час здійснити назрілі зміни: Туреччина за реформу Ради Безпеки ООН. Сучасний світ є чимось більшим, аніж інтереси п'яти постійних країн-учасниць Радбезу», — наголосив у своєму виступі турецький лідер.

А проте, як раніше повідомляв «Останній Бастіон», пріоритетом Туреччини у зв'язку з ізраїльсько-палестинським конфліктом є негайне та постійне припинення вогню. Також Ердоган пообіцяв забезпечувати безперебійне постачання гуманітарної допомоги до сектору Ґаза.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09
Світ
Міністерство енергетики США розробило скоординовану стратегію зі збагачення урану для майбутніх оборонних потреб.
03 лютого, 08:25
Світ
Замість справжньої ядерної боєголовки під час випробування запустять муляж.
02 лютого, 17:17
Світ
В НАТО закликали цивільних готуватися до «тотальної війни» з московією... а не смажити шашлики, як це робив Зеленський
20 січня, 07:15
Економіка
Інноваційна нідерландська корпорація «ASML» відмовилася передавати китайцям свою продукцію. Йдеться про системи фотолітографії.
03 січня, 20:28