Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

ПОЛІТИКА
28.11.2022, 18:01
Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

Відповідна постанова опублікована на офіційному сайті верховного старійшини (суспільно-політичного лідера) ерзянського народу.

Про це повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Секретаріат Інязора (ерз. Inäzoroń konövteveń vetämokuro).

Як з'ясувалося, минулої суботи, 26 листопада, Рада старійшин ерзянського народу (ерз. Atäń Ězem) ухвалила рішення визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українців.

За словами верховного старійшини Боляєня Сирєся, що текст документа вже перекладено українською і з відповідним супровідним листом найближчими днями буде направлено до голови Верховної Ради.

Ерзянська постанова, у своїй резолюційній частині, посилається на рішення парламентів України, Естонії та Угорщини та затверджує наступне:

  1. Визнати Голодомор 1932-1933 років в України актом геноциду українського народу.
  2. Перекласти текст зазначеної Постанови українською та англійською мовою і направити до Верховної Ради України.
  3. Рекомендувати Інязору та іншим представникам органам національного самоуправління (ерз. Kirdijur) щорічно, в останню суботу листопада, у країнах перебуваннях запалювати Свічу Пам'яті та покладати квіти до меморіалів жертвам Голодомору.

«Ерзяни не мають власної держави – тому наша постанова є постановою національного представницького органу – Ради старійшин. Розгляд документа ініційовано групою ерзянських комбатантів, які воюють у складі Збройних Сил України. Можливо на наше рішення не зверне увагу Україна та українці, однак ми це робимо насамперед заради історичної справедливості та для того, щоб відмежуватися від цієї людиноненависницької імперії.

Не можна кричати про московську політику етноциду щодо ерзян, однак не помічати та не розділяти той біль і страждання, що їх заподіяла Москва іншим народам. Тому, цей документ важливий насамперед для нашого духовного зцілення для подолання колоніального мислення», – пояснив член Ради старійшин Віталій Ромашкін.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що днями Президія уряду Чеченської Республіки Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Читайте також:
Історія
Геройський Чин крізь призму часу, який по сьогодні надихає на борню за свободу і державність. Вклонімося незламним карпатським січовикам!
15 березня, 16:38
Виміри
Борця за волю України, майданівця і добровольця Тараса Бобанича на позивний "Хаммер" нарешті відзначено нагородою, посмертно.
14 березня, 21:29
Світ
Пам'ять про розстріляного торік у грудні снайпера 119 окремої бригади Територіальної оборони Чернігівщини закарбують у топоніміці.
13 березня, 20:25
Історія
З нагоди 209-ї річниці від Дня народження славетного українського поета, письменника, митця і пророка нації.
09 березня, 16:51
Світ
Сьогоднішня РФ, як і колись СССР, – Колос на глиняних ногах. Обидва державні утворення є прямими спадкоємцями Російської імперії.
05 березня, 20:01
Історія
4 березня 1920 року під час I-го Зимового походу Армія Української Народної Республіки провела успішну операцію на Гайворонщині.
04 березня, 17:30