Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

ПОЛІТИКА
28.11.2022, 18:01
Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

Відповідна постанова опублікована на офіційному сайті верховного старійшини (суспільно-політичного лідера) ерзянського народу.

Про це повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Секретаріат Інязора (ерз. Inäzoroń konövteveń vetämokuro).

Як з'ясувалося, минулої суботи, 26 листопада, Рада старійшин ерзянського народу (ерз. Atäń Ězem) ухвалила рішення визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українців.

За словами верховного старійшини Боляєня Сирєся, що текст документа вже перекладено українською і з відповідним супровідним листом найближчими днями буде направлено до голови Верховної Ради.

Ерзянська постанова, у своїй резолюційній частині, посилається на рішення парламентів України, Естонії та Угорщини та затверджує наступне:

  1. Визнати Голодомор 1932-1933 років в України актом геноциду українського народу.
  2. Перекласти текст зазначеної Постанови українською та англійською мовою і направити до Верховної Ради України.
  3. Рекомендувати Інязору та іншим представникам органам національного самоуправління (ерз. Kirdijur) щорічно, в останню суботу листопада, у країнах перебуваннях запалювати Свічу Пам'яті та покладати квіти до меморіалів жертвам Голодомору.

«Ерзяни не мають власної держави – тому наша постанова є постановою національного представницького органу – Ради старійшин. Розгляд документа ініційовано групою ерзянських комбатантів, які воюють у складі Збройних Сил України. Можливо на наше рішення не зверне увагу Україна та українці, однак ми це робимо насамперед заради історичної справедливості та для того, щоб відмежуватися від цієї людиноненависницької імперії.

Не можна кричати про московську політику етноциду щодо ерзян, однак не помічати та не розділяти той біль і страждання, що їх заподіяла Москва іншим народам. Тому, цей документ важливий насамперед для нашого духовного зцілення для подолання колоніального мислення», – пояснив член Ради старійшин Віталій Ромашкін.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що днями Президія уряду Чеченської Республіки Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Читайте також:
Життя
Будь-яка дрібниця здатна змінити течії подій. Отже, вона має значення у конкретному місці у конкретний час...
25 вересня, 20:45
Історія
Минуле Війська Запорозького Низового писане і переписане істориками, до нині залишаючи на маргінесі національну приналежність провідників.
13 вересня, 21:21
Опінії
Саме Дементіївка – це Бахмут 130-го бату ТрО. Вона випила багато крові, ця Дементіївка, в тому числі і моєї, і тут лягли хороші люди.
12 вересня, 07:35
Світ
Цього дня 4 роки тому у місті Іжкар провідний інтелектуал, науковець і борець за самобутність удмуртської нації вчинив акт самоспалення.
10 вересня, 18:14
Історія
Практично немає такого міста від Західного Бугу до Уралу, де б не було масових розстрілів. Просто не скрізь збереглася інформація...
05 вересня, 20:28
Політика
Рівно 38 років тому не стало Василя Стуса – Прометея з Донбасу і щирого патріота вільної України! Його замордували совєти у Пермі...
04 вересня, 22:09