Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

ПОЛІТИКА
28.11.2022, 18:01
Ерзянський національний рух визнав Голодомор геноцидом українців

Відповідна постанова опублікована на офіційному сайті верховного старійшини (суспільно-політичного лідера) ерзянського народу.

Про це повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на Секретаріат Інязора (ерз. Inäzoroń konövteveń vetämokuro).

Як з'ясувалося, минулої суботи, 26 листопада, Рада старійшин ерзянського народу (ерз. Atäń Ězem) ухвалила рішення визнати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українців.

За словами верховного старійшини Боляєня Сирєся, що текст документа вже перекладено українською і з відповідним супровідним листом найближчими днями буде направлено до голови Верховної Ради.

Ерзянська постанова, у своїй резолюційній частині, посилається на рішення парламентів України, Естонії та Угорщини та затверджує наступне:

  1. Визнати Голодомор 1932-1933 років в України актом геноциду українського народу.
  2. Перекласти текст зазначеної Постанови українською та англійською мовою і направити до Верховної Ради України.
  3. Рекомендувати Інязору та іншим представникам органам національного самоуправління (ерз. Kirdijur) щорічно, в останню суботу листопада, у країнах перебуваннях запалювати Свічу Пам'яті та покладати квіти до меморіалів жертвам Голодомору.

«Ерзяни не мають власної держави – тому наша постанова є постановою національного представницького органу – Ради старійшин. Розгляд документа ініційовано групою ерзянських комбатантів, які воюють у складі Збройних Сил України. Можливо на наше рішення не зверне увагу Україна та українці, однак ми це робимо насамперед заради історичної справедливості та для того, щоб відмежуватися від цієї людиноненависницької імперії.

Не можна кричати про московську політику етноциду щодо ерзян, однак не помічати та не розділяти той біль і страждання, що їх заподіяла Москва іншим народам. Тому, цей документ важливий насамперед для нашого духовного зцілення для подолання колоніального мислення», – пояснив член Ради старійшин Віталій Ромашкін.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що днями Президія уряду Чеченської Республіки Ічкерія визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Читайте також:
Полтава
На мармурових постаментах сонцесяйні обличчя чотирьох мужніх Воїнів. Вони без слів звертаються до земляків із закликом не спиняти боротьби.
вчора, 06:06
Історія
Член Спілки письменників України й лавреат премії імені Максима Рильського намагався донести правду. Але за правду покарали таборами.
20 червня, 20:34
Мистецтво
Наш земляк був багатогранною особистістю з великими перспективами. Він помер у шпиталі нідерландського міста Горінхем 11 березня 2024 року.
20 червня, 06:03
Життя
Ці слова після оголошення вироку озвучив католицький чернець і філософ Джордано Філіппо Бруно (1548-1600). Нині його знають як «єретика».
11 червня, 06:08
Історія
Митьки, Пищики, Налісні, Панське, Самовиці, Демки, Кизівер, Гузичі, Метлашівка, Баталий, Бузьки... Села, яких більше немає через СССР!
09 червня, 14:03
Історія
Задовго до появи у Заліссі поселення Москва на берегах Дніпра квітнула «брама Європи». На жаль, внутрішні чвари довели її до загину.
19 травня, 19:08