Естонці не хочуть, щоби Нарва перетворилася на новий Маріуполь

СВІТ
10 серпня, 09:09
Естонці не хочуть, щоби Нарва перетворилася на новий Маріуполь
Фото: Delfi

У прикордонній з РФ естонській Нарві вирують справжні пристрасті щодо долі пам'ятника совєцькому танку, встановленого 70 років тому.

На думку почесного професора Тартуського університету і члена Соціал-демократичної партії Мар'ї Лаурістін, гусенична бронетехніка має бути демонтована.

Про це авторитетний естонський політик висловилася в інтерв'ю провідному виданню балтійської республіки "Delfi", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує пані Мар'ю Лаурістін, старий совєцький танк мусить стати частиною новоутвореної музейної експозиції "Нарва-1944 – Маріуполь-2022", яка демонтуватиме експансивну політику росії.

«Ніхто з нас не хоче, щоби в Естонії повторилися трагічні події, подібні до українських. Певна, що наша Нарва могла б стати місцем помітного всьому світові культурного опору російській агресії в її різних іпостасях: совєцька вона чи теперішня путінська. Відтак і пріоритетом культурної політики Естонії наразі має стати використання величезного культурного потенціалу Нарви для підтримки України. Це також важливо для утвердження естонської демократичної ідентичності Нарви та формування позитивної самооцінки покоління молодих жителів прикордонного міста, якому роками не надавали належної уваги через російськомовність», – заявила почесний професор Тартуського університету.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у столиці Фінляндії нарешті демонтували подарований СССР пам'ятник "Мир у всьому світі".

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Міський очільник Одеси божиться стояти на смерть, але за будь-що не дати українським патріотам дерусифікувати пам'ятник цариці Єкатєрінє ІІ.
25 вересня, 18:34
Опінії
Ці фотодокументи говорять без прикрас і узагальнень.
23 вересня, 15:11
Історія
З року у рік полтавці відзначають День міста 23 вересня. Для багатьох ця дата – черговий привід "культурно" відпочити.
23 вересня, 08:01
Полтава
Боротьба за незалежність України та перехід на бік ворога (скажімо, більшовицьких окупантів) цієї незалежності – речі несумісні.
16 липня, 20:34
Виміри
"Останній Бастіон" приєднується до ініціативи ДУК ПС з увічнення українського захисника Тараса "Хаммера" Бобанича у топоніміці Полтави.
15 липня, 14:23
Опінії
Світ не знає про шахту Саліна. Та ми повинні пам'ятати...
27 червня, 15:45