Естонці не хочуть, щоби Нарва перетворилася на новий Маріуполь

СВІТ
10.08.2022, 09:09
Естонці не хочуть, щоби Нарва перетворилася на новий Маріуполь
Фото: Delfi

У прикордонній з РФ естонській Нарві вирують справжні пристрасті щодо долі пам'ятника совєцькому танку, встановленого 70 років тому.

На думку почесного професора Тартуського університету і члена Соціал-демократичної партії Мар'ї Лаурістін, гусенична бронетехніка має бути демонтована.

Про це авторитетний естонський політик висловилася в інтерв'ю провідному виданню балтійської республіки "Delfi", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує пані Мар'ю Лаурістін, старий совєцький танк мусить стати частиною новоутвореної музейної експозиції "Нарва-1944 – Маріуполь-2022", яка демонтуватиме експансивну політику росії.

«Ніхто з нас не хоче, щоби в Естонії повторилися трагічні події, подібні до українських. Певна, що наша Нарва могла б стати місцем помітного всьому світові культурного опору російській агресії в її різних іпостасях: совєцька вона чи теперішня путінська. Відтак і пріоритетом культурної політики Естонії наразі має стати використання величезного культурного потенціалу Нарви для підтримки України. Це також важливо для утвердження естонської демократичної ідентичності Нарви та формування позитивної самооцінки покоління молодих жителів прикордонного міста, якому роками не надавали належної уваги через російськомовність», – заявила почесний професор Тартуського університету.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у столиці Фінляндії нарешті демонтували подарований СССР пам'ятник "Мир у всьому світі".

Читайте також:
Політика
Чин загиблого за незалежність України Тараса «Хаммера» Бобанича вшанований Організацією Української Молоді «ГРІМ»
06 лютого, 18:26
Опінії
Як би це не звучало, але всі імперії (поки) завжди виграють в однієї людини чи навіть у бездержавної нації коштом ресурсів. У цьому сила.
24 січня, 20:36
Полтава
На центральній площі міської громади відкрили Галерею Героїв. У перспективі планується створити меморіальний комплекс з мармуровими стелами.
24 січня, 12:32
Мистецтво
23 січня 1921 року більшовики убили композитора Миколу Леонтовича
23 січня, 09:16
Історія
Унікальне поєднання часів і просторів: біля села Сичавка, на головному військовому кладовищі Південнівської громади.
20 січня, 09:23
Мистецтво
«Митці такого масштабу, як Китастий, приходять одиницями на століття».
17 січня, 09:41