Українки з нуля вивчили естонську мову за місяць

СВІТ
08.08.2022, 21:07
Українки з нуля вивчили естонську мову за місяць
Фото: Uued Uudised

Все це заради того, щоби не спілкуватися російською мовою і не стати частиною російськомовного простору Естонської республіки.

Про інтелектуальні успіхи наших вимушених переселенців на чужині розповіло провідне видання балтійської республіки "Delfi", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Одразу варто зауважити, що естонська – одна з найважчих з граматичної та лексичної точок зору європейська мова фіно-угорської сім'ї на рівні з фінською та угорською, тому її вивчення не носіями справа не з легких.

Але українки виявилися не з боязких і вивчили зовсім незнайому для них мову на рівні А1 за місяць і тепер навіть використовують її не тільки для спілкування з корінними мешканцями Естонії, а й у побуті, що для місцевої російськомовної громади на межі можливого і неможливого, а отже – фантастики.

«Для нас це одна з небагатьох речей, які ми можемо зробити на знак поваги до країни, котра нас прихистила у цю важку годину. Ще один момент – мені дуже хочеться якнайшвидше вивчити мову, щоби менше використовувати російську. Вдома я ніколи не розмовляла нею, мої батьки та й усі знайомі жителі нашого регіону – теж. Але я приїхала сюди й мимоволі мені доводиться використовувати, хоча я сторонюся всього російського.

У разі, якщо вдасться досконало засвоїти таку складну мову, як естонську, це буде чудово і для мого резюме. Ось повернуся в Україну, почну шукати роботу, роботодавець подивиться, що серед мов, які я знаю, є естонська і подумає – яка розумна і здібна людина, це ж одна з найскладніших мов у світі!», – коментує свої лінгвістичні успіхи біженка з Кіровоградської області, на ім'я Галина, яка зараз працює у талліннській школі "Mahtra Põhikool" з українськими дітьми.

Натомість дніпрянка Світлана, яка вимушено виїхала через війну до Естонії з родиною, зауважує, що попри всю складність естонська мова не позбавлена своєї логіки: «Абетка зрозуміла, читати й сприймати тексти можна зі словником, єдине – на слух сприймається не просто, бо носії говорять швидко без розділових знаків. Сам курс дуже хороший, дякую викладачеві та Дому естонської мови за навчання».

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що депутати естонського парламенту днями передали обладнання бійцям "Азову".

Читайте також:
Економіка
Американський інтернет-сервіс із продажу товарів масового попиту мільярдера Джеф Безоса продовжує опановувати європейський ринок.
17.07.2022, 07:01
Опінії
Українська економіка – це економіка державних компаній, які прагнуть бути та зберігати свої монополії.
10.06.2022, 09:27
Виміри
Світ змінився, кожні 5 років він стає іншим, не таким як був раніше, а все старе назавжди викидається з тлінного корабля сучасності.
07.10.2021, 11:27
Світ
65-річна відома російська опозиційна діячка японського походження вийшла з політичної гонитви, але не суспільного життя РФ.
18.09.2021, 20:07
Економіка
Уже скоро українські громадяни зрівняються по доходах населення зі східними сусідами, в яких залишиться тільки гордість за померлу імперію.
28.08.2021, 15:15
Життя
Роберт Тору Кійосакі – американський підприємець і письменник японського походження, автор бестселера "Багатий Тато, Бідний Тато".
26.08.2021, 11:45