Українки з нуля вивчили естонську мову за місяць

СВІТ
08.08.2022, 21:07
Українки з нуля вивчили естонську мову за місяць
Фото: Uued Uudised

Все це заради того, щоби не спілкуватися російською мовою і не стати частиною російськомовного простору Естонської республіки.

Про інтелектуальні успіхи наших вимушених переселенців на чужині розповіло провідне видання балтійської республіки "Delfi", інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Одразу варто зауважити, що естонська – одна з найважчих з граматичної та лексичної точок зору європейська мова фіно-угорської сім'ї на рівні з фінською та угорською, тому її вивчення не носіями справа не з легких.

Але українки виявилися не з боязких і вивчили зовсім незнайому для них мову на рівні А1 за місяць і тепер навіть використовують її не тільки для спілкування з корінними мешканцями Естонії, а й у побуті, що для місцевої російськомовної громади на межі можливого і неможливого, а отже – фантастики.

«Для нас це одна з небагатьох речей, які ми можемо зробити на знак поваги до країни, котра нас прихистила у цю важку годину. Ще один момент – мені дуже хочеться якнайшвидше вивчити мову, щоби менше використовувати російську. Вдома я ніколи не розмовляла нею, мої батьки та й усі знайомі жителі нашого регіону – теж. Але я приїхала сюди й мимоволі мені доводиться використовувати, хоча я сторонюся всього російського.

У разі, якщо вдасться досконало засвоїти таку складну мову, як естонську, це буде чудово і для мого резюме. Ось повернуся в Україну, почну шукати роботу, роботодавець подивиться, що серед мов, які я знаю, є естонська і подумає – яка розумна і здібна людина, це ж одна з найскладніших мов у світі!», – коментує свої лінгвістичні успіхи біженка з Кіровоградської області, на ім'я Галина, яка зараз працює у талліннській школі "Mahtra Põhikool" з українськими дітьми.

Натомість дніпрянка Світлана, яка вимушено виїхала через війну до Естонії з родиною, зауважує, що попри всю складність естонська мова не позбавлена своєї логіки: «Абетка зрозуміла, читати й сприймати тексти можна зі словником, єдине – на слух сприймається не просто, бо носії говорять швидко без розділових знаків. Сам курс дуже хороший, дякую викладачеві та Дому естонської мови за навчання».

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що депутати естонського парламенту днями передали обладнання бійцям "Азову".

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Бути військовослужбовцем і студентом одночасно — складно, але можливо. Прикладом слугує досвід «чорного запорожця» Миколи Кушніра.
04 лютого, 17:20
Полтава
Завдяки спільним зусиллям учнів й учителів Соколово-балківська школа — переможець в обласному конкурсі екологічних громадських ініціатив.
04 лютого, 12:04
Світ
У кожного у цьому світі свої пріоритети. Комусь ближчі церковні догми, писані фанатиками, іншим навпаки важливі знання й уміння.
14.12.2023, 13:37
Життя
Україні є чого повчитися. Наші країни мають спільне історичне минуле, але у соціальних стандартах між нами прірва.
22.09.2023, 10:07
Життя
Німецькі педагоги вирішили провести експериментальне дослідження в одному приватних дошкільних закладів Мюнхена.
03.08.2023, 18:35
Економіка
Американський інтернет-сервіс із продажу товарів масового попиту мільярдера Джеф Безоса продовжує опановувати європейський ринок.
17.07.2022, 07:01