Естонія назвала Росію головною загрозою

СВІТ
17.10.2021, 16:00
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: dw.com

Раніше міністр оборони Естонії визнав, що його країна готується до війни з РФ.

Міністр оборони Естонії Калле Лаанет в інтерв'ю редактору польського видання Defence24 Юліушу Сабаку заявив, що СРСР свого окупував Естонію, тому він назвав Москву головною загрозою незалежності для Таллінна.

«Безпека, на мій погляд, є питанням нашого менталітету. Я думаю тут про історію нашої окупації, про наше географічне положення, про сусідство, про нашу головну загрозу. Потрібно думати про те, як вижити, як зберегти незалежність. Коротко кажучи, наріжним каменем нашої держави є опір, незалежність», — сказав міністр оборони.

Реалізацію заявленого Лаанет бачить в підтримці оборонного бюджету Естонії та розвитку співробітництва з НАТО і Євросоюзом.

Окрему увагу міністр приділив взаємодії з Польщею і США.

«Нам необхідно зміцнити всі території навколо Балтійського моря, і ми не можемо зробити це  поодинці. Звичайно, іноді у нас різні інтереси, наприклад, коли ми говоримо про більшу чи меншу кількість американських солдатів.
Звичайно, кожна країна хотіла б бачити їх на своїй території. Можу сказати: вони не мають можливості буди у всіх балтійських країнах, але в Естонії вони знаходяться, чи в Польщі — це не це найголовніше. Важливо, щоб вони були більш залучені, тому що це надає гарантії безпеки усьому нашому регіону
», — заявив колишній естонський поліціянт і випускник Академії ФБР США.

За його словами, нині Естонія розглядає закупівлю реактивних систем залпового вогню, можливо, спільно з Латвією і Литвою.

«В цей час ведуться переговори. В кінці десятиліття ми постараємося разом інвестувати в цю можливість», — сказав міністр.
 
Окрім того, Лаанет розповів про взаємодію з США щодо розвитку в Естонії системи протиповітряної оборони (ППО) ближньої дії. 

«Ми також намагаємося оновити систему ППО ближньої дії у співпраці з США. Звичайно, в найближчому майбутньому заплановано і інші закупівлі, зокрема, боєприпаси і автомобілі. Але найголовніше — це те, що все це об'єднує. Це підвищення нашої обороноздатності», — вчергове міністр.

Нагадаємо, що раніше Британія, Естонія, Латвія і Литва домовилися разом боротися з реваншизмом і військової загрози з боку Росії.

Про те, що Міністерство оборони Естонії фактично веде підготовку до війни і відбиття агресії Росії раніше заявляв глава відділу з оборонних інвестицій відомства Кусті Сальм.
 
«Найважливіше, що я зараз скажу, — це з політичної точки зору трохи некоректно, але за допомогою оборонних інвестицій і переорганізації Сил оборони ми сьогодні фактично готуємося до війни», — сказав Сальм.

За його словами, мова йде не про «гру в оборону за підручниками» і не про ведення господарства Міноборони — закупівлі Естонії є «пов'язаної з безпекою підготовкою до війни», і завдання країни як можна вдаліше конвертувати кожен витрачений цент в оборону.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

Читайте також:
Політика
Доки у тилу громадяни займаються пошуком винних у "розмінуванні Чонгару", на передовій щогодини від ворожих обстрілів гинуть наші захисники.
10 серпня, 20:45
Опінії
Захисники України вгризлися у рідний чорнозем і не дають жодного шансу ворогам пройти далі. Від люті, москалі перейшли до терору.
03 серпня, 09:18
Опінії
Чесно кажучи, я щось таке і чекав від путіна та фсб.
30 липня, 15:51
Світ
«Ми постійно чуємо захоплення, я не боюся навіть цього слова, не лише сміливістю українців та ЗСУ», - Оксана Макарова
19 липня, 12:25
Опінії
Питання поки без відповідей
27 травня, 10:31
Опінії
Або чому російським фашистам не довелося скористалися досвідом Міхаїла Фрунзе брати Перекоп убрід
26 квітня, 11:52